Romas

Rudens šlamėjimas

Štai ir atėjo tas metas, kai, nori nenori, bet vasara sako „sudiev“. Tačiau jeigu pavasaris ir vasara prasideda labiau siautulingai, tai ruduo šiuo atveju atrodo žymiai kukliau. Kažkaip pamažu ir nepastebimai išskrenda paukščiai, o vasaros karščių nualintas rūbas pamažu puošiasi gelsvais ir rausvais atspalviais. Rugpjūčio 24-ąją, per šv. Baltramiejų, išlydėjome baltuosius gandrus. Sakoma, kad šiemet jų migracija prasidėjo gana anksti. Porų nesukūrę ir nesubrendę gandrai išskrido dar rugpjūčio pradžioje, o kiti iškeliavo vos sutvirtėjus jauniklių sparnams. Dabar galime pamatyti tik pavienius paukščius, retkarčiais – didesnius pulkus, pro Lietuvą į žiemavietes skrendančius iš savo perėjimo vietų.

Kažkodėl greitai prabėganti ir nepakartojama vasara dažnam atrodo esanti per trumpa. O taip dar kartą norėtųsi pabraidžioti po šlapią pievų rasą, anksti rytą pamatyti nuo upės ar ežero kylantį paslaptingai permatomą rūką, pasinerti į nuostabų gamtos ir Žemės garsų pasaulį.

Įdegę veidai ir pasiilgusios mokslo žinių akys. Žavioji jaunystė, priešingai negu išeinanti vasara, šiandien triukšmingai suklegėjo ir sugužėjo į mokyklų klases, aukštųjų mokyklų auditorijas. Tame džiugiame šurmulyje visada galima pajausti ir pamatyti vasaros prisiminimų nuotaikas, džiugius apsikabinimus ir šūksnius, pašėlusių nuotykių ir kelionių atgarsius. Kai kam ši diena visam gyvenimui įsimins kaip pirmoji diena mokykloje, o kai kam priešingai.

Šiame džiugiame dūzgesy visada dalyvauja pedagogai, kurie kiekvieną rudenį džiaugiasi išgražėjusiais ir gerokai ūgtelėjusiais savo mokinias. Deja, bet mokytojų armija vaikus pasitinka tik dar labiau senstelėjusi ir visiškai sumoteriškėjusi. Nuolatinė ir dažnai kvailoka švietimo sistemos reforma tapo politikų mėgstamu žaisliuku ir nebeturi pabaigos. Stabilumas ir garantijos pedagogams šiuolaikinėje švietimo sistemoje tapo nesuvokiama ir neįgyvendinama svajone. Per penkiasdešimt metų perkopusios darželių auklėtojos tebevaidina nykštukus, princeses ir visus kitus įmanomus pasakų herojus, o garbaus amžiaus sulaukę pedagogai „išmoko“, kad visos teisės ugdymo įstaigoje perduotos mokiniams, o pareigos ir atsakomybė už nedidelį atlyginimą – jiems.

Rugsėjo 1-oji yra ne tik Mokslo ir žinių diena. Šią dieną savitai „švenčia“ ir rajono politikai, Savivaldybės tarnautojai. Pagal iš anksto sudarytus grafikus bei vardinius sąrašus ir pagal pasidalintas įtakų teritorijas, jie atvyksta „parodyti“ save, pakalbėti apie orą ir būsimą derlių ir retai kada prisimena, kad mokykla juos kažkada mokė visai kitų dalykų ir vertybių. Dažnai politikų įkaitais paverčiami ir švietimo įstaigų vadovai. Štai rugpjūčio 28 d. Daubiškių pagrindinėje mokykloje vyko Mažeikių rajono ugdymo įstaigų vadovų pasitarimas, kuriame „sveikintojai“ labiau priminė naujus Seimo rinkimus, negu dalykinį vadovų pasitarimą. Kai kuriose rajono ugdymo įstaigose užsiėmimams trukdo renovacija, kai kur nepavyko laiku organizuoti konkursų vadovų pareigoms užimti. Sunku pasakyti, bet gal rajono politikai galėjo būti žymiai aktyvesni konkrečiuose darbuose. Ne veltui sakoma, kad geras tas politikas, kuris netrukdo dirbti. Tai jo didžiausias nuopelnas.

Šalies mastu rajono ugdymo įstaigų praėjusių mokslo metų rezultatai buvo džiuginantys. Reiškia, žmonės pasiaukodami, negailėdami savęs dirba ir sugeba pranokti turimas galimybes.

Mokslo metų išvakarėse S. Daukanto aikštėje vykusioje geltonųjų autobusiukų perdavimo mokykloms šventėje LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė simbolinio 700-ojo autobusiuko dokumentus Mažeikių rajono savivaldybės merui. Šis autobusiukas atiteko Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijai. Tai irgi yra įvertinimo ir padėkos ženklas.

Geras ir dosnus ruduo. Jo lapai šlama apie praėjusią vasarą...

Prasmingų naujųjų mokslo metų!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode