Reklama 1

Naujienos

Neįmanoma keliais žodžiais apibūdinti praėjusios savaitės. Naujienos iš viso pasaulio ir Lietuvos pylėsi kaip iš gausybės rago. Šioje įvykių sekoje pastebėtas ir Mažeikių kraštas.

Liepos 23 d. vykusioje konferencijoje JAV kosmoso agentūros NASA mokslininkai, priklausantys „Kepler“ misijai, kurios tikslas – ieškoti gyvybei tinkamų planetų prie tolimų žvaigždžių, paskelbė apie „kitos Žemės“ atradimą. Pavadinta „Kepler 452b“ planeta, esanti už 1400 šviesmečių, aptikta JAV kosmoso tyrimų agentūros Keplerio teleskopu, kuris kitų pasaulių ieško nuo 2009-ųjų. Panašių į Žemę planetų kitose žvaigždžių sistemose ieškantys astronomai atrado ko gero artimiausią atitikmenį mūsų planetai – potencialiai uolingaplanetaskrieja aplink savo žvaigždę tokiu pačiu atstumu kai pŽemė aplink Saulę, pranešė NASA. Atrastoji planeta ypatinga ne tik tuo, kad joje gali egzistuoti gyvybė, bet ir tuo, kad jos žvaigždė atrodo kaip vyresnė Saulės „pusseserė“, tačiau yra pusantro milijardo metų vyresnė.

Tuo pačiu metu driokstelėjo naujiena, įvykusi Žemėje. Po septyniolikos valandų trukusios operacijos Kinijos gydytojai pirmą kartą sėkmingai persodino trijų metų mergaitei kaukolę, kuri buvo sukurta 3D spausdintuvu. Dėl galvos smegenų vandenės – hidrocefalijos – ligonės galva buvo smarkiai ištinusi ir keturiskart didesnė, nei įprasta tokiame amžiuje, o kūnas buvo nepajėgus išlaikyti tokį galvos svorį. Gydytojai teigė, kad tokia operacija mergaitei suteikė viltį išgyventi.

3D spausdintuvas išrastas 1980 metais ir šiandien jis plačiai pritaikomas pramonėje, architektūroje, taip pat medicinoje.

Praėjusių metų liepą Lietuva ir Mažeikiai buvo labai sunerimę dėl prastos ekonominės „ORLEN Lietuva“ būklės ir gąsdinančios nežinomybės, tačiau situacija pasaulyje ir rinkoje susiklostė geriau, negu buvo galima tikėtis, todėl makroekonominės sąlygos lėmė, kad per pirmąjį 2015 metų pusmetį gamykla uždirbo 145 mln. JAV dolerių grynojo pelno.

O štai vieną nemalonią naujieną pateikė Viešųjų pirkimų tarnyba, kuri nustatė, kad „Mažeikių šilumos tinklai“ pažeidė įstatymus, įsigydama degalus ir biokurą. Pirkimų vertinimas atliktas bendradarbiaujant su Šiaulių apygardos prokuratūra. Išvadose rašoma, kad bendra dviejų vertintų pirkimų vertė – beveik 7,3 mln. eurų, kad perkančioji organizacija pažeidusi Viešųjų pirkimų įstatymą, nes iškėlusi techninės specifikacijos reikalavimus, kurie buvo diskriminaciniai ir mažinantys kitų rinkos dalyvių galimybes dalyvauti pirkime.

Prie nelabai džiugių naujienų, nes tai susiję ir su mūsų rajonu, priskirtina statistinė informacija apie padidėjusią emigraciją. Šiemet daugiau nei 5 tūkstančiais padidėjo emigrantų iš Lietuvos skaičius, per šešis pirmuosius metų mėnesius emigravo 22 600, o pernai per tą patį laiką apie 17 000. Pernai per metus emigravo 36 631, 2013 metais – 38 818, o 2012 m. – net 41 100 Lietuvos gyventojų. Iškalbingi skaičiai...

Taip jau yra, kad viena informacija džiugina, o kita verčia sunerimti. Gyvenime visko yra po lygiai.

Tegul šią savaitę karaliauja džiaugsmas, šiluma ir vis tebesitęsiančios vasaros šventės!

Komentarai  

0 #1 Gertruda 2015-07-29 18:08
Patiko redakcijos skiltis :lol:
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode