Romas

Mažeikiai – turistams neregėtas miestas

 

Tuoj vasaris. Nespėjome nė pastebėti, kaip greitai įpusėjo kalendorinė žiema. Ilgėja dienos, pamažu atsiranda pavasarinės nuotaikos. Tiesa, jos vyrauja tik nekišantiems nosies iš namų. Nelabai kur nuvyksi: riboto veikimo viadukas – valdžios veiklumo simbolis – ne visiems leidžia susisiekti su mikrorajonu ar senamiesčiu; automobilius ne visi turi, o ir turintiems per daug gaila eksploatuoti neasfaltuotais keliais ir smegduobinėmis gatvėmis. Taigi belieka sėdėti namuose, skaityti spaudą ir stebėti įvykius iš šalies... O jų yra.

Šią savaitę pagal tarptautinę strateginės partnerystės projekto „Erasmus +“ mainų programą Mažeikiuose lankosi mokinių ir mokytojų delegacijos iš Estijos, Lenkijos, Italijos ir Portugalijos. Svečiams net iš keturių šalių aprodomi Mažeikiai, dėmesio vertos vietovės. Pristatome save kaip puikų, perspektyvų miestą su idealiomis mokymosi įstaigomis. Kaip visada. Gerai, kad šį kartą buvo aprodoma tik Gabijos gimnazija, kuri su jaunu, nesugadintu, idėjų pilnu vadovu verta dėmesio. O jei taip į Sodų, Senamiesčio ar Kalnėnų pagrindines, pasak Švietimo skyriaus vedėjo, esančias su kone avarinės būklės vidumi ir kur mokiniams neleidžiama lipti ant scenos, mat ten nemenkai probleminės grindys. Jau kartą vos pavyko išvengti tragedijos, laimei, vaiko sužeidimai nedideli. Pavyko ir užglaistyti, kad viešumon neiškiltų kaip salmoneliozė „Eglutėje“. Auklėtojos su tėveliais dar ir dabar net nesikalba. Matyt, pyksta, kad šie, rūpindamiesi savo atžalomis, didžiulę problemą iškėlė viešumon. Blogiausia, kad galimai korumpuota ir ligoninė: patekę į ją ir pragulėję keletą dienų vaikai išrašyti su salmonelioze namo, nealikus tyrimų. Ir, tikėtina, ne dėl gydytojų nekvalifikuotumo... Yra ir dar labai įdomus neatsakytas klausimas: ar šia liga neužsikrėtė ir Švietimo skyriaus specialistė, kuri, pasak vienos politikės, į minėtą darželį atvyksta nemokamai pavalgyti? O gal ten įrengta kavinė ir gali miestiečiai užsukti? Ir turistai?

Taigi, ką mes galėtume parodyti turistams? Taip, turime gražių vietų mieste, viena jų – Juodpelkio parkas. Purvinas, patvinęs. Vakare jame nepavaikščiosi, nebent turi pelėdos akis ir matai tamsoje. Matyt, elektra taupoma... Su žibintuvėliu galima pasišviesti ir „skate“ parko įlūžimus. Jų niekas netvarko, stačiusi įmonė bankrutavo.

Praėjusiais metais mieste atsirado net kelios automobilių savitarnos plovyklos. Viena jų prie prekybos centro „Iki“ (Sedos g.). Kaip ir su miesto valdžia, kažkas vis tiek neapgalvota. Plovykla prie pat pagrindinės gatvės ir vanduo į ją  bėga upeliais. Projektuotojai, matyt, ateiviai, kaip ir viaduko – manė, kad Lietuvoje nebūna šalčių. O šiam spustelėjus, pagrindinė gatvė – it stiklas. Čiuožykla tapo. Žiūrėk, ir „bumbt“ bus.

Žinoma, nė viename mieste ar rajone nėra viskas idealu. Kiekvienas – su trūkumais ir problemomis, bet Mažeikiai – „unikalūs“. Kur žvelgsi, visur galimos korupcijos pasekmės akis bado. Pagrįstai.

Artėja šventės. Kadangi pakartotinio naudojimo miesto kalėdinė eglutė jau nuimta, kažin kaip pasipuoš miestas Lietuvos šimtmečiui? Jei išvis puošis. Nėra lengva sugalvoti kažką naujo ir tai įgyvendinti. Užtat yra tam skiriami atsakingi žmonės, išmanantys savo darbą. Ar bent turintys išmanyti. O tokių maža. Net pačiame valdžios avilyje. Galbūt nelabai tinka lyginti su aviliu, nes bitės – darbininkės, o Mažeikių valdžia darbininkes šalina. Čia svarbiausia – partiškumas, o ne kompetencija. Dėl to ir smunkame žemyn.

Užtat „reklama“ puiki. Neišlenda Mažeikiai iš įvairių laikraščių, portalų, TV, „tapinų“ bei „miliūčių“ dėmesio. Žvaigždėmis tapome. Juolab, kad tik pradžia filmų ciklo. Dar jų bus mažiausiai trys. Dar niekur neregėti esame ir turistams.

Ir vis dėlto nepraraskime vilties: kas galime, ir toliau sėdėkime šiltuose namuose ir stebėkime TV bei ką kalba žurnalistai, tikrieji, ne iš Mažeikių rajono savivaldybės...

Būkime optimistai. Juk Mažeikiai, eliminavus iš jų valdžią – mūsų miestas!

Komentarai  

+1 #11 emigravęs 2018-02-04 01:02
Mažeikiai tikrai jau ritasi į apačią, nuėjus paskaityt kažko į portalą randi mažiausiai 1-2 straipsnius apie mažeikius ir tie patys apie visokia korupcija ir apgavimus. Mažeikiai žiauriai smuko, nebemačiau čia reikalo būt, emigravau svetur ir dabar galiu pasidžiaugt kad spėjau iš čia dingti, nes kuo toliau tuo baisiau, greitu metu liks tik pensininkai ir asocialios šeimos kurios negali niekur pasitraukt, kaip likt čia ir benamiai, keletą metelių ir miestas liks kaip černobilis negyvenamas, nes nieko čia nebelikę, tik PC (prekybos centrai), degalinės ir kitos nesąmoningos instancijos, net ir policija persikėlė tai ko dar galima norėt, net pagalbos nesulauksi reikalui esant, apie medikus visiškai patyliu nes kiek teko susidurti tikrai ne iš geriausių ir apskritai nieko gero neliko čia, nei pramogų nei vizijos kažkam toliau čia būt ir perspektyvų toliau tobulėt ką galiu palinkėti tik sėkmės likusiesiems, o čia reikalas man grįžt tik pas Tėvus, kuriuos manau greit išsivešiu...Gailą jūsų...
Cituoti
+3 #10 Iš Mažeikių busiu. 2018-01-30 13:07
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: viskas dingsta iš Mažeikių.. Tiek gyventojai, tiek lėšos.. Sorry.. Bet žlungantis miestas. Grįžtu čia tik babos aplankyt...
Cituoti
+3 #9 Draugystė 2018-01-30 09:04
Vasario 16-a nereikia jokių papuošimų papuošimų ant stulpų, būtu gerai, kad jie išvis šviestu. Draugystės gatvėje vaikščioti tamsu ir pavojinga, nešviečia nei vienas gatvės apšvietimo stulpas. :(
Cituoti
+1 #8 Vida 2018-01-29 16:17
O kur Jūs čia įžvelgiate pletkus? Suprantu, ne visada ir ne viskas patinka, kas būna paviešinta. Ir "Būdui žemaičių", sutinku, kartais šiek tiek pritrūksta profesionalumo. Bet šiuo atveju tai nupieštas gan gyvas ir tikras Mažeikių gyvenimas. O jei esate tikra, kad čia tik pletkai, tai paneikite savo argumentais, o ne svaidykitės tuščiais žodžiais. Jūsų argumentus tikrai būtų labai įdomu išgirsti.
Cituoti
+1 #7 To Paulinai 2018-01-29 15:22
Kalnėnai ir prašo 40 tūkst. scenos remontui. Vadinasi, direktorė meluoja? Pernai gavo 30 tūkst. kažkam kitam.
Cituoti
+1 #6 Buratinas 2018-01-29 15:20
O kaip ten su Buratino darželiu? Ar išsiaškinta dėl smurtavimo prieš vaiką, jis buvo iš auklėtojos ar ne? Kas žinot?
Cituoti
0 #5 Paulina 2018-01-29 15:18
Nesutinku,Kalnėnų pagrindinė renovuota .Vyksta respublikinės konferencijos,kuriose džiaugiamasi mokyklos įvaizdžiu ir svetingumu.
Cituoti
-2 #4 To Astai 2018-01-29 15:17
Matyt važinėji nauju džipu, kad nematai kelių būklės :lol: :lol:
Cituoti
0 #3 Vienintelis 2018-01-29 15:15
Vienintelis Mažeikių laikraštis – Būdas žemaičių –nepataikauja valdžiai ir nebijo išsakyti tiesą. Roventa ir Santarvė parsidavė ;-) :eek: :lol:
Cituoti
-8 #2 Asta 2018-01-29 15:12
Rašytojui (-ai) palinkėčiau išsigydyti depresiją ir tuomet straipsnius rašyti. Tikrai nėra taip viskas blogai kaip nupiešta, Mažeikiai keičiasi ir tikrai į gerąją pusę, tik va tokie rašytojai kaip Jūs žmonėms stengiasi sukurti slogią nuotaiką.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode