Romas

Mažeikiai – miestas, kuriame jau nesinori gyventi

 

Su Naujaisiais! Tokį pasisveikinimą siunčiame į kiekvieno iš Jūsų namus. Su juo norėtųsi palinkėti to krikštolinio baltumo visame kame. Baltumo, kuris trumpam buvo Naujųjų metų naktį padengęs žemę. Bent jau Mažeikiuose. Tik gaila, kad neilgam. Jau paryčiais lietus nuplovė sniegą ir vėl Naujaisiais, kaip ir pernai, tapo purvina. Kaip ir daugumos mūsų sąžinės...

 

 

Naujaisiais norėtųsi kalbėti tik gražiai, matyti tik gražius gestus ir darbus, tarpusavio supratingumą, šiltus jausmus ir šypsenas vienų kitiems. Tik, matyt, dar ne šiemet. Kol iki to priaugsime, prireiks ne vienų metų. Tik, jei išvis sugebėsime keistis.

O pirmiausia pasikeisti tiesiogine žodžio prasme turėtų valdžia. Rajono. Gyventojai tiesiog pasibaisėję valdininkų poelgiais. Mažeikiai nustekenti iki žemiausio lygio. Jau net Skuodas ir N. Akmenė mus ženkliai lenkia. Ko stebėtis dėl emigracijos? Šūkis „Mažeikiai – miestas, kuriame gera gyventi“ arba „į kurį gera sugrįžti“ netenka prasmės. Valdžios gobšumas, savų poreikių – asmeninių ir politinių – tenkinimas įgriso žmonėms. Pirmoje kadencijoje teigiamai vertintas meras dabar niekinamas. Dėl to, jog parsidavė partijai ir... Ne veltui sakoma, kad valdžia ir pinigai žmogų gadina. Buvęs Žmogus tapo eiliniu, iš kitų kolegų neišsiskiriančiu, neigiamai vertinamu politiku.

Apie administracijos direktorių žmonės gražiai jau seniai nekalba. Apie vicemeres taip pat dažnai tenka nugirsti paniekinamą žodį – dėl amžiaus ar dėl išsilavinimo. Kai kurie skyrių vadovai irgi „neatsilieka“ nuo pirmųjų asmenų. Pasitaiko, kad visoje Savivaldybės kortų kaladėje net „šeškės“ susireikšmina...

O ką jau kalbėti apie ugdymo įstaigas, kurių darbuotojai, pedagogai, turėtų būti pavyzdžiu savo auklėtiniams. Deja, ne visi tokie. Palyginimui – du darželiai su ta pačia problema. Salmonelioze. Vieno jų administracija reagavo ramiai, kultūringai, kito – agresyviai, grasinamai, bauginamai. Juokaujant galima sieti su jų pavadinimais: pirmasis pavadintas vaikų mėgstamo literatūros žanro vardu, antrasis – nuolat žaliuojančio, tačiau skaudžiai duriančio augaloJ. O jei emocijų nesugebantys valdyti pedagogai jas išlies ant auklėtinių? Čia jau signalas Švietimo skyriaus vedėjui. Tik abejoju, ar bus imtasi kokių nors vaikus apsaugančių priemonių.

Prabangūs automobiliai ir nepravažiuojamos gatvės. Kontrastas. Tai dar viena tema, giliai žeidžianti mažeikiškius, kurie laužo savo mašinas. Užtat seniūnams, kaip žmonės sako, paršeliams į turgų vežioti prabangiausi džipai. Na, paršeliai – jau anksčiau dirbusių seniūnų išmonė, bet, kad dabartiniai nepasinaudos savo reikmėms, ginčytis taip pat neverta.

Kodėl pirkti prabangūs? Atsakymas labai paprastas – reikėjo tenkinti „abipusiu sutarimu“ pardavėjo ir pirkėjo ekonominius bei finansinius poreikius. Asmeninius. Tai ne pirmas toks konkursas.

Nesvarbu, kad mažeikiškiai vėliau mokės brangiai už atliekų tvarkymą, tenkinti poreikiai įmonės atėjūnės, o ne savo. Tikėti, kad visoje Lietuvoje pelningai dirbanti įmonė Mažeikius dotuos dirbdama nuostolingai, naivu.

Tai ar ne dėl tokio valdžios „šeimininkiškumo“ Mažeikiai neigiamai skamba didžiojoje šalies žiniasklaidoje, ar ne dėl to Vyriausybė stebi per padidinamąjį stiklą ir blokavo ateities projektus, kaip Sporto centro ir kitus? Ar ne dėl to atidarant unikalų Lietuvoje pėsčiųjų per geležinkelį viaduką nedalyvavo nė vienas svečias iš institucijų, netgi vietiniai Seimo nariai?

Gal vertėtų vienam iš pirmųjų asmenų, užuot žvejojus darbo metu su vienos gydymo įstaigos vadovu, pasirūpinti tiesioginėmis pareigomis, padirbėti ir žmonių labui, nors ligonius pamaitinti, kad šie, neturėdami lankytojų, badu nenumirtų ir nesijuoktų iš to visa Respublika? Gal tada ir mažiau laiko, ir kelionės sąnaudų reikės važinėjant į STT ir FNTT?

Vertėtų pagalvoti apie tai.

Mažeikiškiams linkėčiau ne tik kantrybės, bet ir atkaklumo.

Pagarbiai,

Birutė ŠNEIDERAITIENĖ

Komentarai  

+2 #18 Ekonomistas 2018-01-18 11:01
Gatvėse pravaziuoti neimanoma, vietoj tokiu sankryzu vakaru valstybese yra žiedines sankryzos automobiliai visi juda, eismas vyksta, šviesoforu miestuose minimaliai, arba iš viso nera, ka Mažeikiu savivaldybe musu mieste pridirbo! I visiska žmoniu nenauda, vairuotojai važiuoja supyke, skuba gatvemis, ka jau kalbeti apie sauguma krovinines masinos nepratelpa sankryzose vartomi šviesoforai, ir geriau nekomentuokit nesamoniu kad gatvėse pagerėjo!
aplamai Mazeikiai greit pataps vaiduokliu miestu... .
Cituoti
+2 #17 Ekonomistas 2018-01-18 10:59
Nenoriu Jusu izeisti, bet tikriausia jus esate pėstysis mažeikiuose, kad nesuprantate ka ir kalbate, mažeikiu gatvėse visiškas bordakas pristatyta nereikalingu šviesoforu, prie sankryzu atsirado kamsciai ka jau kalbeti piko metu ventos-zemaitijos g. vairuotojai apvazinėja pro PC IKI aikštele. Ventos-gamyklos g tragedija kamsčiai iki pat policijos driekiasi. Is Algirdo gatves pasukti i gamyklos gatve kamsciai, Prie turgaus Žemaitijos sankryza zmones apvazineja per Neste degaline, Mažeikiu turgus praktiškai mires smulkusis verslas sužlugdytas, žmogui nera kur dingti jis priverstas begti i tu Mažeikiu, kitos savivaldybes skatina smulkuji versla net verslo liudijimus dalija nemokamai arba minimalia kaina duoda, taip žmogaus naudai dirba savivaldybe skatina vietine prekyba, konkurencinguma didina, o Mažeikiuose viskas antraip i žmogaus nenauda tik mes paprasti žmones galime atsakyti kieno naudai dirba mazeikiu savivaldybe
Cituoti
+2 #16 Mažeikiškis 2018-01-10 10:48
Labai tendencingos mintys... Aišku, pilti pamazgas yra lengviausia, ypač tada, kai yra tiek daug pritariančių. Kad Mažeikiuose nėra tvarkos, o po ES įsisavintų pinigėlių nieko daugiau nepadaryta, aišku kaip diena. Kol valdžioje karaliaus raudonieji, nieko nereikia tikėtis.Ponia Irena siūlo teksto autorei blogumus ištaisyti pačiai - juokinga pozicija... O ką tada darys tie, kuriems privalu tai daryti?.
Ponia redaktorė taip rašydama, išdėstydama tiek blogybių yra teisi.Toks rašymas yra šaudymas į vienus vartus, nors tie, kurie tuos smūgius turėtų atlaikyti, užima stručio poziciją - galvą į smėlį ir nieko nematau bei negirdžiu. Kaip visada. Ir kas iš to, kad parašė - savo interesus turėtų ginti visi mažeikiškiai - galima piketuoti, mitinguoti ir galų gale pasakyti, kad nėra kuo džiaugtis tuo valstybės 100-mečiu, kai gyvename purve ir šiukšlyne. O pats šimtmetis yra puiki proga mažeikiškiams pasakyti - gana, daugiau taip gyventi nenorime - švęskite vieni.
Cituoti
+2 #15 mažeikietė 2018-01-08 17:44
geras straipsnis,daugiau tokių,arba iš viso galėtu pradėti leisti tokį laikraštį,kuriame būtų fiksuojamos visos miesto negerovės,spauzdinamos nuotraukos,klausiama žmonių nuomonė apie miestą,valdžios darbus,eikit daugiau į liaudį ponai valdininkai,nes miestas miršta,ar nesimato?
Cituoti
0 #14 nuomonė 2018-01-08 17:37
labai korumpuotas miestas,tiek valdžios tiek darbdavių,jaunimas nenori parvažiuoti dirbti į Mažeikius,nes darbdaviai susitarę,kad daugiau minimumo neduoti,turbūt,nes algos tai nerealios,tai varganai liaudžiai,kuri išlaiko darbdavius,nes be liaudies jie nieko ir neturėtų.O valdžiai nesvarbu nei kiek,kad užsidarinėja įmonės,kad nelaimi komkursų,mūsų miesto įmonės,duodam uždirbti Telšiams,Klaipėdai,dar kam nors,tik ne mūsų miesto žmonėms,kurie dirba įmonėse kurios galėtų atlikti taip pat darbus,kaip ir kitos įmonės atvykusioa iš kitur,valdžiai visvien,nes jie šiltai sėdi,ir neduok dieve kėdė subraškės,geriau nelyst į akis,nieko nedaryti,tik ranką pakelti kai reikia balsuoti.Tikrai reikėtu Mažeikiuose pakeisti visą valdžią.
Cituoti
+3 #13 2018-01-08 17:07
Laisvės gatvėje,gatves susiaurino,šaligatvius praplatino,ar yra bandę valdžios atstovai pasivaikščioti laisvės gatve,kiek daug ten žmonių,kabutėse,keli sinjorai,o vakare,ir poilsio dienomis,atrodo kad miestas negyvenamas,tai kyla klausimas,ar tikrai reikėjo tokių šaligatvių ir tokių siaurų gatvių su tiek daug šviesoforų.Prie kiekvienos perėjos pelkės didžiulės po lietaus,neimanoma praeiti,kur žiurėjo komisija,kai priiminėjo projektą,pamiršo nuolydžius padaryti.Vienu žodžiu nieko gero .Tik pinigų plovimas.Greičiau ateitu toks žmogus už kurį galėtumėm balsuoti kaip kandidatą į mūsų valdžia,bet ir tų Mažeikiuose nelikę,nėra ko išrinkti,todėl mūsų valdžia ir vartosi kaip inkstai taukuose,protingi žmonės kur jūs,gelbėkit Mažeikius
Cituoti
+2 #12 gyventojas 2018-01-08 16:53
pinigai švaistomi į kairę ir į dešinę,ar bandė ponia Įrena lipti tiltu,klausimas ar jis mums buvo reikalingas,skaudu žiūrėti,kaip žmonės varksta su tuo tiltu,tikrai buvo daugiau geresnių nuomonių,kaip išspręsti perėjimo problemą,per geležinkelį,bet ale kam tai įdomu,svarbu išleisti pinigus,kurios tikrai galėjo panaudoti kitiems tikslams.Kad iš kanalizacijos ir vandentiekio įvedimą sode,kuris yra miesto ribose,bet kažkodėl pritrūko pinigų,tiesiog baisu kas darosi mažeikiuose,valdžią reikia keisti nuo pamatų,visus,nes jau labai įsišaknyję
Cituoti
+2 #11 gyventojas 2018-01-08 16:42
parašyta tikra tiesa,geras straipsnis,tik gaila,kad nenori kažkas to pripažinti
Cituoti
0 #10 Kurija 2018-01-08 15:42
Vienas iš gailestingumo darbų yra pikta daranti sudrausminti.Didžiausia nuodėmė yra tai matyti ir leisti bujoti džiaugiuosi,kad žurnalistei net ir darbe tikėjimas galioja ir neleidžia tyčiotis ir žeminti eilinių žmonių.Tikrai tikintis žmogus nebijos pasakyti tiesą tam,kad apsivalius būtų galima atsinaujinti save ir savo tikėjimą
Cituoti
+4 #9 Ramute 2018-01-06 20:02
Išskyrus tris -Laisvės, Naftininkų ir Žemaitijos gatves, daugiau sutvarkytų gatvių nesutikau..., visur tamsu duobės, apsemti duobėti šaligatviai, o jau apie Kalnėnų gyvenvietę trūksta žodžių- "kolchozų" laikais mano kaime šitokių siaubingų kelių nebuvo ir bent keli žibintai švietė.Dabar Kalnėnuose tamsa ir...
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode