Reklama 1

Birželio pabaiga

Šių metų birželis baigiasi gana keistokai. Bendrame planetos chaose ir nežinomybėje nutiko įvairių dalykų. Vieni mums priimtini, kiti – nelabai. Kai ką labai sunku suprasti, o kažkas atrodo netgi kvailai.

Birželio mėnuo sinoptikams tapo tikru išbandymu. Šiluma vis ėjo, bet taip ir neatėjo. Po to ji, dar neatėjusi, pradėjo pamažu trauktis. O šiandien jau sakoma, kad mūsų laukia sausra.

Na, bet galime sakyti, kad orai yra tik bobučių išmislai. Šių metų birželis bus įsimintinas ir dėl visiškai kitokių nejuokingų dalykų, kurie primena liguistą paranoją ar psichozę. Vieną savaitgalį Lietuvos žiniasklaidos priemonės ištrimitavo vyriausybės (?) rekomendacijas, kaip išgyventi pirmąsias 72 valandas prasidėjus karui. Pasirodo, reikia prisipirkti cigarečių, kad jas galėtum išmainyti, visiems būtina staigiai šturmuoti „maksimas“ ir išpirkti visą negendantį maistą, cukrų, kruopas, miltus, konservus ir pan. O štai visai neseniai internetą užtvindė požeminių slėptuvių brėžiniai ir patarimai, kaip ir kur jas įsirengti. Apie karą viešai kalbama ne pašnibždomis, o tiesiog mėgaujantis. Krašto apsaugos ministras dabar yra savo rogėse. Jam visada patiko rodomas dėmesys ir galimybė pabūti dėmesio centre. Šiandien milžiniški Lietuvos biudžeto ir mokesčių mokėtojų pinigai eikvojami krašto „saugumui“ užtikrinti: profesionaliai ir šauktinių armijai, karinei ir bauginimo propagandai, ieškoma buvusių slėptuvių, kurias reikės už kelis milijardus atstatyti, plaunami visų mūsų smegenys, o diplomatai neturi jokios nuomonės ir turbūt nežino, kad taika yra diplomatijos, o ne karo pasekmė. Ši pinigų „plovimo“ operacija labai primena prieš kelerius metus įvykdytą mokinių nemokamo maitinimo aferą, kuri subliuško, kai buvo iššvaistyti visi tam numatyti pinigai, kai pasirodė, kad sumanymas tiesiog kvailas.

Nors tai ir nelabai vienas prie kito dera, tačiau baigiantis pirmajam vasaros mėnesiui yra ir džiugių naujienų. Nuo liepos 1d. apie 46 eurus didėja atlyginimai kultūros ir meno darbuotojams. „Didėja“ galime palikti kabutėse, nes viskas per euro gyvavimo pusmetį tiek pabrango, kad tie 46 eurai, atskaičius mokesčius, bus labiau panašūs į išmaldą, o ne atlyginimo pakėlimą.

Beje, nuo liepos 1d. padidinama minimali mėnesinė alga nuo 300 iki 325 eurų ir bazinė pensija.

Na, o mūsų rajone ir liepos pradžioje dar tęsis birželio mėnesį prasidėjęs miestelių ir kaimų švenčių maratonas. Dauguma jų nelabai skiriasi viena nuo kitos, tie patys batutai, baikeriai, gegužinė ir fejerverkai, tik vieta kita. Dar vienas keistas ypatumas toks, kad šventės kažkodėl visada švenčiamos antroje dienos pusėje ir būtinai turi baigtis paryčiais.

Pasibaigus birželiui ir toliau bus tvarkomas Mažeikių miestas. Dauguma įgyvendintų ir vykdomų projektų verčia miesto bendruomenę diskutuoti ir ginčytis.

Prieš keletą metų Naujojoje Akmenėje ES lėšomis buvo tvarkomas senamiestis, jo gatvės, infrastruktūra ir komunikacijos, tačiau čia buvo palikti ir išsaugoti visi seni medžiai. Šiuo metu Palangoje vyksta analogiški Vytauto gatvės sutvarkymo darai. Seni medžiai, siekiant juos išsaugoti, aptverti apsauginėmis tvorelėmis ir jie netrukdo vykdyti sudėtingus darbus. Mažeikiuose kažkodėl yra kitaip. Senais medžiais atsikratoma. Tuo nepatenkinti kai kurie gyventojai.

Šiandien nežinome atsakymų į daugelį užduotų klausimų, tiesiog einame per gyvenimą ir džiaugiamės, kad vasara alsuoja ramybe.

Dalinkimės šiluma ir džiaugsmais.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode