Romas

Skaičiai

Būtų sunku įsivaizduoti, kas nutiktų, jeigu staiga liautųsi egzistuoti skaičiai. Daugybė skaičių, supančių žmoniją kiekvieną dieną, vienaip ar kitaip veikia ir mūsų gyvenimą. Apsidairykime aplinkui – iš visų pusių mus supa skaitmenys, jie jau taip įaugę į mūsų gyvenimą, kad savo laikmetį net vadiname skaitmeniniu amžiumi, o modernias technologijas – skaitmeninėmis. Viskas aplink mus yra skaičių kombinacijos: namų, buto ar laiptinės, telefono, automobilių, kainų, bankų sąskaitų ir kortelių numeriai bei PIN kodai, atstumai ir laikas, pinigų nominalai, istorinės datos, kompiuterinė informacija ir pan. Erdvę matuojame ilgio vienetais, laiką – sekundėmis, minutėmis, valandomis, metais.

Be viso šito, šiuolaikinė civilizacija paprasčiausiai nebemokėtų gyventi. Nors skaitmuo yra tik grafinis simbolis, tačiau jo teikiama informacija puikiai suprantama, nepaisant to, kokia kalba kalbame. Paprastutė skaičių seka nuo vieno iki devynių sutalpina visą reikalingą informaciją, o jų įvairių kombinacijų yra begalybė. Ne veltui Pitagoras, miręs apie 500 metų iki Kristaus gimimo, sakė, jog pasaulį ir visatą valdo skaičiai, kurie turi didesnę galią negu dievai ir valdovai. Apie šio žmogaus išskirtinumą kalba tas faktas, kad jo portretas, pirmasis iš visų to amžiaus filosofų, buvo iškaltas ant senovinių monetų. Pitagoras gerokai aplenkė laiką ir savo amžininkus. Žmonija iš istorinių šaltinių sužinojo, kad du tūkstančius metų anksčiau už Koperniką jis atrado, jog Žemė sukasi aplink savo ašį, nustatė Saulės ir Mėnulio užtemimų priežastis ir daug kitų įstabių dalykų. Skaičių pasaulyje daug dalykų, kurie iki šiol nepaaiškinami arba nesuprantami. Yra mistikos ir įdomių sutapimų. Pavyzdžiui, kaip paaiškinti, kad ir majai, ir įvairios pasaulio tautos skaičių 13 laiko kažkokiu ypatingu, mistiniu ženklu, nors šių tautų nei mitologija, nei istorija neturi kokio nors bendro pamato.

Išmaningasis skaičių pasaulis leidžia mums planuoti laiką, orientuotis savo kasdieniuose darbuose, datose ir šventėse. Pavasarį paminėjome Vytauto Klovos muzikos mokyklos 60-ąjį gimtadienį, o visai neseniai –Mažeikių futbolo 90-ąsias metines, viena paskutiniųjų paminėta Moksleivių namų 60-mečio šventė. Informatyvūs skaičiai pasako, kad šioje neformaliojo ugdymo įstaigoje veikia 17 pažinimo, saviraiškos ir lavinimosi studijų, kurias lanko beveik 600 įvairaus amžiaus ugdytinių. Kiek kuklesnis jubiliejus buvo paminėtas birželio 13 d. Dautarų dvare, kuriame įvyko Mažeikių bitininkų draugijos šventė, skirta draugijos atkūrimo 20-mečiui paminėti.

O štai birželio 14 d. Lietuvoje, taip pat ir mūsų rajone paminėta Gedulo ir Vilties diena. Tremtis tapo didžiule tautos tragedija ir netektimi, kurios padariniai jaučiami dar ir šiandien. Buvo ištremta daug to meto politikų, kitų visuomenės veikėjų, tarp kurių ir antrasis Lietuvos Respublikos prezidentasAleksandras Stulginskis. Į lagerius buvo išsiųsti įvairių politinių partijų ir visuomeninių organizacijų nariai, žurnalistai ir spaudos darbuotojai, mokytojai, mokslininkai, daug kitų profesijų žmonių. Tarp suimtųjų buvo įvairių politinių pažiūrų, įvairiems socialiniams sluoksniams priklausančių žmonių, įvairių tautybių asmenų: lietuvių, lenkų, žydų, rusų, baltarusių ir kitų. Nuo tremties smarkiai nukentėjo ir Mažeikių kraštas bei jo žmonės. Tik gaila, kad to paminėti nepanoro nė vienas iš gausaus būrio valdžios ir politikos atstovas. Ne rinkimų metas...

Grįždami prie skaičių, galime pasakyti, kad jie mums padeda išgyventi šiame pasaulyje, džiaugtis komfortu ir teikiamais malonumais bei susigaudyti savo gyvenimo labirintuose. Skaičiai yra ir savęs pažinimas, raktas į sėkmę.

Įžengėme į naują savaitę, kai, pasak astrologų, Dvynių ženkle vyrauja jaunatis. Tai geras laikas pradėti savo vasaros atostogas, keliauti ir džiaugtis visais vasaros teikiamais malonumais.

Būkime sveiki ir laimingi kartu su vasara!

Komentarai  

+2 #1 Ingrida 2015-06-17 11:03
Labai megstu redakcijos skilti, laukiu nauju straipsniu su nekantrumu!!!
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode