Reklama 1

Mes dar sugrįšim (?)

 

Nauja savaitė Mažeikiuose prasidėjo be kažkokių didesnių įvykių ir sukrėtimų. Kai dar nieko naujo nevyksta, savaime suprantama, žvelgiame, kas įdomaus įvyko praėjusią savaitę arba dar visiškai neseniai.

Mažeikiškiai, gyvenantys Airijoje, iš pat pirmadienio ryto informavo saviškius, kad dėl artėjančio uragano buvo nurodyta uždaryti mokyklas, o gyventojai perspėti vengti kelionių, taip pat nekeliauti į darbą ir likti namie.  Saugumo tikslais atšaukti kai kurie skrydžiai, dauguma keltų reisų tarp Airijos ir Didžiosios Britanijos. Belieka palinkėti ir tikėtis, kad mūsų tautiečiai ir kiti tose vietose gyvenantys žmonės išvengs tragedijų ir bus pagal galimybes saugūs.

Tuo tarpu „šlapioji“ Lietuvos orų stichija, atrodo, dar irgi neišsikvėpė. Sinoptikai pranešė, kad paskutinė tokia orų anomalija Lietuvoje buvo tik prieš 50 metų.

Turbūt ne veltui sakoma: „Kaip danguje, taip ir ant žemės.“ Ypatingai spalvingame gamtos fone visuose pasaulio plotuose vyksta ne mažiau spalvingi politiniai sukrėtimai ir „žaidimai“.

Pasaulis dabar laukia ir stebi, kaip plėtosis katalonų surengto referendumo dėl nepriklausomybės įvykiai. Ispanijos vidaus reikalų ministras Juanas Ignacio Zoido šeštadienį interviu vienam šalies radijų įspėjo, kad Madridas nepriims atsakymo vengimo arba dviprasmiškų atsakymų ir kad į nepriklausomybės paskelbimą bus reaguojama „atitinkamomis priemonėmis“. Manoma, kad šis įspėjimas yra ženklas, jog Madridas gali pritaikyti 155-ąjį Ispanijos Konstitucijos straipsnį. Pagal jį, centrinė šalies valdžia gali sustabdyti Konstituciją pažeidusio regiono autonomiją ir įvesti tiesioginį valdymą. Kokiu keliu čia bus nueita, priklausys ir nuo tarptautinės bendrijos stebėsenos bei diplomatinių veiksmų. Būtų labai liūdna, jei atsirastų dar vienas kruvinos nesantaikos židinys.

Visiškai kitokią „nepriklausomybę“ Lietuvoje paskelbė grupelė senų partinių-politinių socialdemokratų „vilkų“, kuriems Lietuvos socialdemokratų skyrių nuomonė nepadarė jokios įtakos. Vienas iš tokių „atgimusių“ yra Gediminas Kirkilas (66 metai). Jis prisiminė dar Lietuvos komunistų partijoje įvaldytus propagandisto įgūdžius ir dabar „nardo“ po įvairias televizijas bei reiškia savo nuomonę: „Matote, iš partijos gali išstoti, bet pažiūros dėl to tavo nesikeičia. Valstybės, Seimo vyriausybės koalicija tai nėra kokios nors, atsiprašau, savivaldybės seniūnijos koalicija, vis dėlto yra valstybės reikalai. Įvairius variantus vis siūliau, mes turėjome laiko pasvarstyti, bet visai ne tas tikslas buvo dabartinio pirmininko. Jo tikslas, matote... manau, kad jis sunkiai jaučiasi su tokiais sunkiasvoriais, kuriuos bandė pašalinti, dabar patys išėjo. Manau, kad partija per tą laiką gerokai pasikeis.“

Pamažu besiskleidžiantys naujos demokratijos ir žymiai jaunesnių politinių lyderių drąsūs veiksmai gerokai supurtė ir sudrebino nepajudinamų „sąrašinių“ politikų patogų „Seimo nario“ pasaulėlį ir gyvenimą. Kuo viskas baigsis, vis tiek netrukus sužinosime.

G. Kirkilas oponentams Lietuvoje pagrasino: „Mes dar sugrįšime!“ Įdomu, į kuriuos laikus nori sugrįžti buvęs kelių partijų ideologas? Įdomu, kas jo laukia?

Šalia politinių aistrų, kurios ne visiems gyventojams  tokios svarbios, verda ir kitoks gyvenimas. Paprastas, kasdieniškas ir lietuviškai „biednas“. Pamažu kalbama, kad prasidėjo įvairaus lygio ekspertų ir valdininkų sugrįžimo arčiau realybės procesas. Jie pagaliau pradėjo pripažinti, kad valstybės esmė – tai ne įvairūs reitingai, rodikliai, BVP kilimo greitis, o žmonės ir jų gerovė. Pradedama suprasti ir tai, kad piliečiai nėra kažkoks įnagis, kuris skirtas tik tam, kad padidintų investuoto kapitalo vertę ir įplaukas į biudžetą. Tam akis atvėrė realybė, kurios nebeįmanoma ignoruoti ir užtušuoti kalbomis. Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, penktadalis Lietuvos gyventojų skursta, o pajamų nelygybė Lietuvoje didžiausia per dešimtmetį. Skaičiavimai rodo, kad daugiausiai ir mažiausiai uždirbančiųjų pajamos skiriasi apie 8 (!) kartus.

„Atotrūkis, deja, bet didėja“, – sakė V. Vasiliauskas. Jis pastebėjo, kad išorės stebėtojai Lietuvą lygina net ne su Šiaurės šalimis, ne Rytų Europa, o su gerokai silpniau ekonomiškai išsivysčiusiomis valstybėmis.

O kam neįdomi ir tokia Lietuvos gyvenimo pusė, tai per šią savaitę gali „pasiknaisioti“ primityvių serialų įkvėptose istorijose, kurios vėl „puošia“ žiniasklaidos puslapius: „Nelaiminga A. Šedžiaus ir Monikitos meilės istorija“, „Bėk, Selai, bėk“ ir pan.

Mes visi laukiame bei tikime, kad ši savaitė bus šiltesnė ir gražesnė. Taigi ir mūsų gyvenimas pasipuoš gražesnėmis spalvomis.

Mylėkime grožį!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode