Petreikis
Karalaitee

Margaspalvis spalis

Už lango jau džiūgauja gerai nusiteikęs spalis. Ir praėjęs savaitgalis buvo tikrai gražus bei maloniai saulėtas. Tačiau gamtos laikrodis taip tiksi, kad dienos pastebimai darosi trumpesnės ir vėsesnės, todėl vis labiau nesinori išeiti iš namų, kur jauku ir šilta, kur tebegyvena vasaros prisiminimai. Ne vieno mūsų namai prisipildė iš įvairių kelionių parsivežtų suvenyrų, įdomių akmenukų, kriauklelių, statulėlių ir kitokių daiktų. Niekas nepaneigs fakto, kad darganotą rudens vakarą malonu užkliūti žvilgsniu už tokio naujo namų „gyventojo“, kuriame ilgam apsigyveno šilti atostogų įspūdžiai.

Ruduo visada stebina savo žavumu ir spalvomis, o dažnas žmogus jaučia ir tam tikrų pokyčių poreikį. Šiuo metu ne vienas keičia darbą ar jo vietą, ieško didesnio atlyginimo, siekia pripažinimo, pradeda arba tęsia studijas, įgyvendina veiksmus, susijusius su nekilnojamuoju turtu. Kiti per vasarą sukauptą energiją skiria gyvenimo kokybei ir imasi organizmo sveikatinimo bei ištvermės gerinimo. Spalį visada palanku pradėti sportuoti ir pasirūpinti savo grožiu, daugiau laiko praleisti su šeima ir draugais, palanku lankytis koncertuose, spektakliuose, parodose. Labai svarbu nesėdėti vietoje, nepasiduoti apatijai, stengtis pasisemti įkvėpimo, energijos iš aplinkos. Tokie tikslai leidžia žmogui ne keisti pasaulį, o gyventi santarvėje su juo ir pačiu savimi. Labai svarbu, kad spalio mėnesį neužvaldytų pasyvios nuotaikos, neveiklumas, noras plaukti pasroviui.

Paguodžianti naujiena senjorams ta, kad Vyriausybė rugsėjį padidino bazinę pensiją 10 eurų. Apie 840 tūkstančių pensijų gavėjų, turinčių būtinąjį darbo stažą, gaus didesnes išmokas. Na, o juodam pašmaikštavimui ir palyginimui galima pridurti, kad sviestas Lietuvoje per metus pabrango 74 proc. Kadangi ženkliai išaugo ne tik maisto kainos, kad save nuteiktų pozityviai, ne vienam prireiks raminamųjų arba širdies vaistų, kurie kainuoja žymiai daugiau nei 10 eurų. Žadama, kad nuo 2018 metų sausio 1 dienos dėl indeksavimo vidutinė senatvės pensija turėtų padidėti dar apie 30 eurų – iki 330 eurų. Tačiau tuomet ir lietuviškos kainos, ir pragyvenimas jau bus nukeliavę labai toli.

Bet, kaip ten bebūtų, likime optimistai. Už langų besišypsantis spalis labai tinkamas mėnuo apmąstyti, ko iš tiesų norime, ką turime keisti ir ko atsikratyti. Patartina nutraukti pabodusius santykius, atsikratyti žalingų įpročių (nors tai daryti galima visada), keisti įvaizdį. Jeigu per vasarą su kuo nors susipykote ir tai jus slegia, dabar tikrai palanku atsiprašyti, išsakyti savus lūkesčius – būsite tinkamai suprasti. 

Teigiama, kad spalis – palankiausias metas meilei, vestuvėms, tarpusavio santykiams, įvairioms šeimos šventėms, giminių ir draugų susibūrimams. Šį mėnesį gali paaiškėti, kas iš tiesų yra mūsų draugai, o kas tik jais apsimeta. Šis mėnuo taip pat palankus pakovoti už savo idealus ir įsitikinimus.

Prasidėjo įdomus ir turtingas įvykių mėnuo. Gyvenimas šį mėnesį bus įvairiaspalvis kaip margaspalviai medžių lapai.

Mėgaukimės!

 


Powered by BaltiCode