Romas

Pasirinkimai

 

     Savaitgalį prasidėjęs lietus tebeplauna mūsų rajono augmeniją, gyvenvietes ir miestelius, o vanduo upeliais nuteka labai skirtingomis kryptimis. Kartais atrodo, kad taip lyja jau ištisus metus. Galbūt Lietuvai ir Mažeikiams jau būtų laikas pagalvoti apie kokį nors „crazy“ lietaus turizmą? Juk šaltų zonų valstybės pasistengia pritraukti turistus ledo viešbučiais, o egzotiškų vandenų šalys – įvairiausiomis povandeninėmis pramogomis. Ekstremalaus sporto bei adrenalino mėgėjai jau šokinėja nuo dangoraižių, tiltų ir viršukalnių, o kiti landžioja po giliausius žemės urvus. Visiems ir visada yra pasirinkimai, tik reikia būti šiek tiek nutrūktgalviu, o galbūt nors trumpam pabūti mažu vaiku.

Iškart po nepriklausomybės atkūrimo mūsų rajono politikai pasirinko kelis užsienio valstybių miestus ir pasirašė atitinkamas tarpusavio bendradarbiavimo ir partnerystės sutartis. Čia vėlgi yra vertybių pasirinkimo klausimas – ar tokia draugystė reali, ar tik jos imitacija ir formalumas?

Savivaldybės informacijos šaltinis pranešė, kad rugsėjo 7–10 dienomis Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) delegacija lankėsi Čekijoje, Haviržovo mieste, vykusioje miesto šventėje, kur kartu paminėtos ir 20-osios Mažeikių ir Haviržovo miestų bendradarbiavimo metinės. Norint patikslinti, reikia pridurti, kad Tarpusavio bendradarbiavimo ir partnerystės sutartis su Haviržovu pasirašyta 1998 m. rugsėjo 6 d., tai ir jubiliejus turėtų būti po metų.

Rugsėjo 7–10 d. kita Mažeikių rajono savivaldybės delegacija Štendalio mero kvietimu aplankė miestą partnerį Štendalį Rytų Vokietijoje.

Sužinome ir kokius gi darbus nuveikė mūsų „proginės“ delegacijos: „Susirinkusieji aptarė kultūros, sporto, švietimo bendradarbiavimo klausimus, taip pat aktualius klausimus bei strategijas dėl ES projektų (Haviržovas).“

„Susitikimuose su Štendalio savivaldybės vadovais aptartos bendradarbiavimo perspektyvos. Kalbėta apie bendradarbiavimą ne tik kultūros, švietimo srityje, bet ir apie patirties sklaidą atsinaujinančios energijos pramonėje.“

Gerai, kad „kalbėjo“ ir „aptarė“, bet jokių konkrečių rezultatų iš tokios draugystės sutarčių nėra. Paklauskime rajono gyventojų, su kokiais miestais draugauja Mažeikiai, ir nenustebkime, jei dauguma atsakymo nežinos.

Šiais laikais visi, kas netingi, važiuoja, draugauja ir bendradarbiauja. Įvairių pasirinkimų – begalės. Tam nereikia jokių formalių sutarčių, tačiau mūsų rajono politinė nomenklatūra labai džiūgauja ir viešai tai deklaruoja, kai „bendradarbiavimo“ sutartis pasirašo netgi jai pavaldžios įstaigos, organizacijos ir pan.

Dažnai gyvenime pasitaiko, kai mes, turėdami puikias pasirinkimo galimybes,  jų nerealizuojame ir to nepadarome. Laikmečiui ar likimui pasiūlius naują įdomų šansą neretai, savisaugos ar baimės vedami, jį atmetame. Prisiminkime liaudies išmintį, kad progos pasitaiko, bet nesikartoja.

Pasistenkime šią savaitę nepraleisti naujų progų, realizuokime savo sugebėjimus ir talentus, įgyvendinkime svajones!


Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode