Reklama 1

Atskirtis

 

Smagu, kai prasideda nauja savaitė, nesvarbu, kad apniukusi, nes dažnai tai būna kažkokių naujų darbų arba sumanymų pradžia. Tarytum duodamas naujas startas ir suteikiamos naujos viltys, vedančios pirmyn per gyvenimą. Žinoma, labai svarbu, kaip kiekvienas žmogus nusiteikia. Vienas atlieka kažkokius ritualus, kitas pasiskaito savo ženklo horoskopus, o gal sau jėgų ir energijos suteikia lengvai pasportuodamas, daugiau laiko praleisdamas gamtoje ir medituodamas. Visi būdai geri, jei mus tai džiugina.

Rugsėjo 10 d. prasidėjo Seimo rudens sesija. Ta proga Valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė paragino parlamentarus užsiimti principingu viešojo sektoriaus skaidrinimu, kova su korupcija ir veiklos efektyvinimu – tai galėtų užtikrinti Lietuvos narystę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje artimiausiu metu. Tik čia lieka vienas svarbus pastebėjimas. Ar Lietuvos žmonėms svarbiau kažkokia narystė, ar visgi normalus ir visavertis gyvenimas?

„Atskirtis labai padidėjo tiek kalbant apie žmones, atliekančius paprastus darbus, ir aukštos kvalifikacijos specialistus, tiek tarp regionų ir sostinės. Dabar turime dvi atskiras Lietuvas. Turime Vilnių ir tą jo dalį, kur žmonės gauna 3– 4 tūkst. eurų, ir tą likusią Lietuvą, kur gauna 300–400 eurų“, – mano Dovilė Šakalienė.

Žmonės jau seniai pastebėjo ir piktinasi, kad tų pačių įmonių tos pačios prekės Lietuvoje kainuoja tiek pat, o dažnai net ir daugiau nei Anglijoje ar Vokietijoje, kai algos šalyse skiriasi keleriopai. Maisto kainos baigiantis vasarai taip pat ženkliai pakilo ir tebekyla taip, kad ne vienam pirkėjui varo šoką ir depresiją. Valdžia per daug savimi pasitikėjo, garantuodama ir ramindama gyventojus, jog kainos nekils, mat savo rankose neturi jokių ekonomikos reguliavimo svertų. Kita vertus, ji sugebėjo surasti svertų pabranginti alkoholį. O kas gi atpigo? Čia jau retorinis klausimas. Ir ne žurnalistikos, o fantastikos sritis.

Neseniai teko girdėti, kaip moteris guodėsi draugei, kad Mažeikiuose bandė telefonu prisiregistruoti pas gydytoją. Balsas telefone jai atsakė, kad artimiausia tokio susitikimo galima data – spalio mėnesio pabaiga. Kai pagalvoji, tai gal čia ir neilgas terminas, nes ateityje jis tikriausiai dar ilgės. 

Rugpjūčio mėnesį tik 13 proc. apklaustų šalies gyventojų nurodė, kad per pastaruosius du mėnesius ekonominė padėtis Lietuvoje pagerėjo, beveik pusė (46 proc.) respondentų nurodė, jog ji nepasikeitė, ir keturi iš dešimties (38 proc.) atsakė, kad ekonominė šalies padėtis per pastaruosius kelis mėnesius pablogėjo. Ekspertai paskaičiavo, jog Lietuvai pavyti Estiją ekonominiu ir pragyvenimo lygiu jau reikia maždaug dvidešimties metų.

Silpnas verkšlena, o stiprus naudojasi galimybėmis. Ar ne tai byloja ši taikli citata? 

Krepšinio sirgaliai praėjusį savaitgalį taip pat neturėjo jokios dingsties džiūgauti. Lietuvos krepšinio rinktinė jau aštuntfinalyje skaudžiai baigė savo pasirodymą Europos čempionate „Eurobasket 2017“.  Žymus Lietuvos okultinių mokslų daktaras Leopoldas Malinauskas dar 2016 m. gruodžio mėnesį viename leidinyje pabandė nuspėti „Ką atneš Raudonojo gaidžio metai?“ Tuomet į klausimą, kaip  Europos krepšinio čempionate seksis lietuviams, jis atsakė: „Šiandien mūsų ekonomika, kultūra ir sportas visiškai išsiderinę. Tai, kas vyko pastaruosius kelerius metus, padarė įtaką visoms sritims. Kortos taip pat nerodo sėkmės Lietuvai šiame čempionate – pasirodys silpnokai.“

Šiandien rezultatą jau žinome, sportininkai grįžo namo, o apie kitas šių metų prognozes bus galima užsiminti kitą kartą. Tiesiog dėl įdomumo.

Ilgai Europoje ir pasaulyje buvusi tarp lyderių krepšinio sporto šakakuriam laikui taip pat prarado turėtas pozicijas.

Atskirtis kada nors bus įveikta, o nesėkmes visada keičia naujos pergalės ir džiaugsmai. Tegul nauja savaitė bus kažko naujo ir gero pradžia!Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode