Reklama 1

Modernėjame?

 

 

Mūsų gyvenimas taip jau surėdytas, kad žengiant į priekį nuolatos kažką atrandame ir kažką neabejotinai prarandame.

Prasidėjo nauja savaitė, o vaizdas pro langus neprimena jokios šiltos vasaros. Tarytum sako, kad tęsiasi „užsiciklinęs“ begalinis ruduo. Jau drėgniau kambariuose, kai kas jau šildo namus. Tiesa, rugsėjo pirmoji – naujųjų mokslo metų pradžia – buvo nebloga. Mokyklinis jaunimas papuošė miestą šypsenomis, šurmuliu ir klegėjimu. Vyresnieji gyventojai, matydami gimnazistų uniformas, atvirai reiškė pasigėrėjimą. Kai kurios moterėlės prisiminė, kad jų jaunystės laikais kiekviena mergina stengdavosi nusinerti kuo įmantresnį ir gražesnį „kalnieriuką“ bei rankogalius. Nors mokyklinės uniformos buvo visų vienodos, tačiau dailūs ir kruopštūs nėrinėliai leido kiekvienai pasijausti savitai išskirtine. Šiuo atveju vyriška moksleiviška armija seniau turėjo žymiai mažesnes saviraiškos galimybes. Viena iš tokių galimybių būdavo geras mokymasis, tinkamas elgesys ar kitokie pasiekimai. Būdavo ir tokių, kurie pasireikšdavo patampydami panelėms už kasų arba prigalvodamį visokių nepiktų „šposų“. Bet laikas jau seniai užnešė dulkėmis tuos laikus, kurie kažkam dar primena tokią pat nerūpestingą bei žavią jaunystę ir sukelia šiltus prisiminmus.

Šiais mokslo metais dar kartą sumažėjo švietimo įstaigų skaičius ir pirmą kartą per dvylika metų neatvyko nė vienas jaunas specialistas, o prieš pat naujus mokslo metus rajono pedagogų bendruomenės nuotaikas apkartino rajono Savivaldybės tarybos atsisakymas šiek tiek kilstelti atlyginimus. 

Praėjusį ketvirtadienį pagaliau buvo atidarytas ilgai mažeikiškių lauktas pėsčiųjų tiltas per geležinkelį. Projekto užsakovai ir statytojai tikisi, kad jo įrengimas padės taupyti gyventojų laiką bei išvengti skaudžių nelaimių. Valdininkai ir jų atstovai kaip sovietiniais laikais džiūgauja, kad viadukas per geležinkelį pastatytas per 15 mėnesių. Jis – vienas moderniausių šalyje, išskirtinis bruožas – du šiuolaikiški modernūs liftai, skirti žmonėms su dviračiais, neįgaliųjų ir vaikiškais vežimėliais. Reikalui esant, liftu galės naudotis ir pėstieji. Suskaičiuota, kad lifte telpa du dviračiai su dviem žmonėmis arba 12–13 žmonių.

Miesto gyventojai žiniasklaidoje ir feisbuke jau suskubo įvertinti naująjį „šedevrą“. Bus įdomu pažiūrėti, per kiek laiko šitą „gargarą“ įveiks ne du, o šiek tiek daugiau dviračių. Kaip savo laiką ir sveikatą sutaupys vyresni ar ligoti žmonės, kai jiems reikės užlipti ir nulipti „virš bėgių daugiau nei 10 metrų“ ir įveikti daugiau nei 50 papildomų metrų.

Tokia valdžios dovana neturi nieko bendra su laikmečiu ir modernėjimu, nes pasaulyje jau seniai taikomi visiškai kitokie standartai ir techniniai sprendiniai. Už lango į pabaigą eina 2017 metai, o ne kokie 1967 metai.

Guodžia tai, kad pasaulis aplink mus nesidairo į Mažeikius ir vis tiek labai sparčiai modernėja. Dviračius pamažu išstumia riedžiai, riedlentės ir kiti technikos naujadarai, sparčiai tobulėja netgi skraidymo techninės priemonės.

Dėl modernaus mokymosi, tai pasaulyje jau senokai išplito universitetinės studijos bei kvalifikacijos kėlimas ir įvairūs kursai, neišeinant iš namų.

Gal kada nors ateis laikas, kai dabartinė mokykla bus tik labai tolimi ir keisti prisiminimai.

Prasidėjęs rugsėjis tyliai ir ramiai prausiasi lietumi, jo likučius atiduodama mūsų gimtinės žemei. Tai nėra modernu, bet užtat labai natūralu ir miela. Pabūkime ilgiau su gamta, jos šnaresiu ir paslaptimis. Galbūt kai ką pamatysime, patirsime ir suprasime visiškai kitaip.

Galbūt mūsų žinojimas ir vertinimai bus teisingesni.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode