Petreikis
Karalaitee

Paliks gandrai

Paskutinis vasaros mėnuo – rugpjūtis – jau baigia išeikvoti savo kalendorinį limitą. Pamažu gelsta lapai ir krisdami nuspalvina miesto šaligatvius bei žaliąjį gamtos kilimą. Šiuo metu kai kurie paukščiai jau ruošiasi ilgai kelionei ir iškeliauja, o atrodo, kad jų ką tik nekantriai laukėme, džiaugėmės pamatę parskrendant ar išgirdę pirmąsias giesmes. Kada juos vėl pamatysime? Labai negreitai – gal po aštuonių ar net devynių mėnesių...

Marcinkonyse į žiemavietes iškeliaujantys baltieji gandrai dažnai apsistoja trumpam poilsiui. Šiais metais baltieji gandrai į žiemojimo vietas patraukė gana anksti, nes, remiantis ilgalaikiais stebėjimais, iškeliaujantys paukščiai čia pasirodo vidutiniškai rugpjūčio 23 d. Vėliausiai gandrų pulkai čia stebėti rugsėjo 1 d. Buvo nuogąstaujama, kad  šiais metais gandrai nelauks rugpjūčio 25 d. lietuvių liaudyje minimos tradicinės Gandrų išskridimo dienos, tačiau mūsų rajone dar galima pamatyti ne vieną gandrų susibūrimo vietą. Neišvengiamos orų permainos pastūmės ir šalyje likusių baltųjų gandrų pulkus pakilti tolimam skrydžiui į žiemavietes.

Pamažu išskrendant gandrams, vienas  internetinis portalas paskelbė, kad „ankstyvą šeštadienio rytą Jonui Valančiūnui gimė antras sūnus“. Stebint Lietuvos krepšinio rinktinės pasiruošimą 2017 m. Europos krepšinio čempionatui ir pagrindinio „centro“ J. Valančiūno sportinę formą, susidaro įspūdis, kad „po gimdymo“ žaidėjas dar nėra visiškai atsigavęs. Štai toks nelabai vykęs juokelis prasidėjusiai naujai savaitei. Beje, šiandieninėje lietuvių kalboje šunys, katės ir kiti gyvūnai ne atsiveda, peri, o vis dažniau „gimdo“...

Pastarųjų dienų orai mažeikiškiams dar leido šiek tiek pasidžiaugti saule ir vandens teikiamais malonumais gamtoje. Tie, kurie atostogas nukėlė vėlesniam metui, neapsigavo. Šiuo metu Mažeikių rajone ir Lietuvoje vyksta daug kultūrinių renginių, o dar galima tiesiog niekur neskubėti, atsipalaiduoti nuo politikos ir menkų problemų. Dabar tiesiog būtina išnaudoti saulės šviesą bei šilumą, kažkaip pasikrauti energijos tamsiam rudeniui ir ilgai žiemai.

Jau kitą savaitę prasidės naujieji mokslo metai. Švietimo įstaigų vadovams, pedagogų bendruomenei, būsimųjų moksleivių tėveliams dar liko šiek tiek laiko pasiruošti. Jau žinome, kiek rajone sumažėjo mokyklų, liko tik sužinoti, kiek dar išliko moksleivijos.

Liūdina tai, kad vykdoma švietimo „reforma“ neturi nei pradžios, nei pabaigos, nei aiškiai matomos ir suprantamos perspektyvos. Esami švietimo darbuotojų atlyginimai ir valstybinis požiūris į tai puikiausiai iliustruoja inteligentijos skurdinimo politiką, nepagarbą švietimui ir valdymo nemokšiškumą. Naujos kartos ugdymą seniai nurungė valdininkų išvogtos ir iššvaistytos milijardinės biudžeto lėšos ginkluotei, abejotiniems projektams ir pirkimams, spygliuotoms tvoroms, policijos visureigiams ir kt.

„Lietuvoje gyventojų mažėja, bet valstybės poreikiai didėja, tai čia tik laiko klausimas, kada bus įvedami nauji mokesčiai. Varykit iš čia, kas tik turit sveikatos!“ – tokį komentarą interneto portale paliko vienas Lietuvos gyventojas.

Kai rudeniniai rūkai ir vorų išausti audeklai išpuoš pageltusią gamtą, mes jau būsime pasiilgę vasaros, kokia ji bebūtų buvusi. Kai mus paliks gandrai, gyvenimas dėl to vis tiek nesustos.

Laukimas ir tikėjimas yra amžinas, kaip laikas. Turėkime kantrybės ir tikėkime, kad rytojus bus šviesesnis ir geresnis.

Gražios savaitės!


Powered by BaltiCode