Reklama 1

Vidinis grožis

 

Žmogus gali būti aukštas arba žemas, lieknesnis ar stambesnis, tačiau jei jo asmenybė harmoninga, jis mums vis tiek yra gražus. Daugelis sutinka, kad grožis ir yra harmonija, tačiau graži būna ne tik išorė, bet ir vidus. Nebaigęs jokių mokslų žmogus gali būti malonus, geras, doras, atkaklus ir ryžtingas, su juo smagu būti. Toks žmogus irgi yra gražus.

Lygiai taip pat galime žiūrėti ir į tarpusavio santykius. Jei jie bus gražūs, šilti, dvasingi, atitinkamai bus juntama jausmų bei santykių harmonija. Žinoma, įtakos turi ir yra svarbus išorinis bei socialinis suderinamumas. Sunku būtų įsivaizduoti kokį lėbautoją su princese – kai jis norės gerti naminę degtinę, o ji svajos nueiti į teatrą. Tinkamas poros susiderinimas taip pat yra harmonija, atverianti kelius svajonių išsipildymui ir vidinio grožio puoselėjimui. Tuomet partneriams nereikia daryti to, kas nepatinka ir nepriimtina. Kai žmogus supranta, kas iš tiesų jis yra, kas jį gali padaryti laimingu, jam dažniausiai pavyksta pasinaudoti savo vidiniu grožiu susikurti harmoningus santykius. Tiek šeimoje, tiek viešame gyvenime.

 

Yra manančių, kad tobulų santykių nebūna. Yra tik siekiamybė juos nuolatos tobulinti ir toks tobulinimo procesas vyksta nuolatos. Jis niekada nesibaigia. Klysta tie, kurie mąsto, kad radę antrąją pusę galės atsipalaiduoti, netobulėti ir tik smagiai gyventi. Jeigu toks įsitikinimas būtų teisingas, milijonai žmonių gyventų laimingi ir jaustų harmoniją.

Nesunku pastebėti, kad laimingas, save tinkamai realizuojantis ir harmoniją jaučiantis žmogus visu tuo tiesiog trykšta. Vyksta procesas, kurio metu pasitelkdamas išmintį, vidinį žavesį bei meilę pradeda keisti jį supantį pasaulį ir aplinką. Pirmiausia keičiasi artimiausi žmonės, vėliau – kaimynai, draugai, giminaičiai, bendradarbiai. Nereikėtų tikėti žmogumi, kuris sako, kad visas pasaulis yra blogas, o jis – geras. Taip nebūna. Pasaulio centras yra pats žmogus. Jeigu jis harmoningas, gražus, pamažu tokia tampa ir aplinka.

Jau seniai supratome ir žinome, kad šiuolaikinis gyvenimas yra pilnas mūsų asmenybes žalojančių pavojų. Kaip kovoti su neigiamomis emocijomis, sunkumais, kasdieniu stresu ir įtampa? Ar būtina emigruoti, užsisklęsti arba net žudytis?

Kūną turintis žmogus ne visada žino, kaip tinkamai gyventi: vartoja alkoholį, narkotikus, rūko, valgo netinkamą maistą. Jis nesupranta, kad taip žalojamas ne tik jo kūnas, bet ir dvasia. Neigiamas mąstymas taip pat kenkia. Tuomet protingas kūrinys pradeda sirgti, užklumpa depresija, jaučiasi nelaimingas. Jam gali padėti tik tie žmonės, kurie žino ir moka, kaip tai padaryti.

Daug ką išsprendžia arba palengvina bendravimas su pozityviais, besidžiaugiančiais gyvenimu, turinčiais aiškią gyvenimo viziją ir tikslą bei lydimais sėkmės žmonėmis. Mes vieni kitiems darome neabejotiną įtaką. Todėl, jei mus supa liūdni ir nelaimingi žmonės, reikia stengtis su jais nebendrauti ir ieškoti tokių, kurie skleidžia gerą, pozityvią energiją.

Dažnai prireikia asmeninės drąsos bei pasiryžimo, kad leistumėmės į savęs pažinimo kelią ir suprastume, kodėl jaučiamasi blogai, kaip išrauti to nelaimingumo jausmą, suvokti problemų atsiradimo  priežastis.

Žmogaus vidinės galimybės yra milžiniškos ir jomis reikia naudotis, turime įdėti daugiau pastangų, tuomet atsiras naujos galimybės bei perspektyvos. Svarbu permainas priimti ir stebėti, kaip aplink darosi šviesiau.

Žmogus  yra tik mažytė Visatos dalis. Kiekvienas augalas, gyvūnas jaučia darną dėl tos vienintelės priežasties, kad yra sau skirtoje vietoje. Visi gyvūnai skiriasi savo išvaizda, bet jų esmė vienoda: prasimaitinti, daugintis, žaisti, dūkti, evoliucionuoti. Žmonės priešingai – yra panašūs savo išvaizda, bet skiriasi vidumi (pvz.: vieni – liūtai, kiti – drugeliai). Todėl svarbiausia suprasti, kokį žmogų sukūrė Visatos Kūrėjas. Problemos kyla tuomet, kai žmogus – drugelis pasiduoda aplinkinių įtakai, o kitu atveju, nelabai tinkamu būdu bando būti „liūtu“. Jokiu būdu drugelis nėra geresnis už liūtą, ir atvirkščiai. Svarbiausia suprasti, kas mes esame, kas teikia džiaugsmo ir pasitenkinimo, kur iš tiesų galime ir norime save realizuoti, kokie tikrieji talentai ir vertybių dermės gali padėti užimti savo vietą šiame gyvenime bei jaustis laimingiems.

Medis auga nesustodamas. Tuo tarpu žmogus labai dažnai save riboja ir mėgsta sakyti: „Tuoj baigsiu mokyklą ir nebereikės mokytis“, „ištekėsiu ir atrasiu vidinę ramybę“, „užaugs vaikai, tuomet skirsiu laiko sau“. Tačiau gyvenime viskas yra sudėliota visiškai kitaip.

Mokėdami sutarti su savimi ir aplinka, atversime sau gyvenimo džiaugsmo vartus, o vidinis grožis naujai atsiskleis, sušildydamas mus, mūsų artimus ir mylimus žmones.

Danguje švies saulė ir plauks baltučiai permatomi debesys.

Būkite!   

Komentarai  

+1 #1 Agne 2017-07-19 00:08
Super!!
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode