Romas

Privalumai

Gamta nepaliauja stebinti. Lauke jau ilgoką laiką laikosi šaltis, bet medžiai ir gamta metė iššūkį – mieste ir pakelėse pražydo įvairiaspalvės gėlės, sudarydamos sąlygas į mūsų namus ateiti vasarai.

O nuosavuose kiemuose ir soduose medžiai „apsirengė“ labai vasariškais prašmatniais apdarais. Tokių spalvų ir atspalvių, ko gero, nėra net vieno žymiausių Lietuvos rūbų kūrėjo J. Statkevičiaus kolekcijose. Bet šitokį gamtos grožį gali pastebėti tik tie, kurie nuolat vaikšto ir tai yra jų didelis privalumas. Ypatingas spalvų grynumas ir skaidrumas būna anksti ryte, o vėliau viskas lėtai susivienodina ir nebetenka žavesio. Tie, kurie į darbus važiuoja valdišku transportu ar nuosavomis mašinomis, negali per savo automobilio langus pastebėti tokio įspūdingo (3D) reginio.

 

Jeigu žymusis prancūzų tapytojas Klodas Monė (Oscar-Claude Monet) būtų bent įtaręs, kokia graži Lietuva, tai jo šedevrų kolekcija šiandien būtų žymiai įspūdingesnė. Dėl sudėtingo istorijos laikmečio žymus menininkas, ko gero, tiesiog nepagalvojo apie galimybę atsidurti Lietuvoje ir pasinaudoti jos privalumais.

Mūsų miesto gyvenime dar apstu įvairių situacijų ir epizodų, kurių niekaip nepavadinsi privalumais. Štai, naudojantis ES lėšomis daugelyje kaimų vystant infrastruktūrą, įrengtos poilsio zonos ir visa tai pagražinta kažkokiomis nesąmoningomis estradomis, panašiomis į būdas. Vienas dizainas, jeigu taip galima pavadinti, pigios medžiagos – visos ant vieno „kurpaliaus“. Be tualetų, vandens, be savitumo, bet su valdišku požiūriu: „Dovanotam arkliui į dantis nežiūri.“ Ar kaimo žmonės nebeturi išdidumo ir išminties, kad už juos prastokai sprendžia rajono valdininkai? Keistas valdymo stilius patinka Mažeikių žmonėms.

Žinomas Mažeikių skulptorius P. Daujotas savo iniciatyva ir lėšomis restauravo Arūno Kazio Kyno skulptūrą „Medis“. Lietuvos dailininkų sąjunga sužavėta ir savo oficialioje informacijoje užfiksavo, kad 1988 m. kurta skulptūra atsirado ir ją profesionalus menininkas, prikėlęs antram gyvenimui, padovanos Mažeikių miestui. Kai viena Lietuvos televizija geranoriškai pasidžiaugė šiuo faktu, vietinė nomenklatūra, nesusivokdama meno reikaluose, skulptorių ėmė kaltinti autorinių teisių vagyste. Ką apie tai mano pats autorius, telefonu ironiškai pasakė: „O ką čia galima pavogti? Aš tiesiog džiaugiuosi, kad mano kūrinį kažkas atrado.“ Beje, nemažai vertingų skulptūrų taip ir neatsirado. Kažkas kažkur vežė, kažkas kažkur padėjo ir... pasaka baigta. Kiek čia yra privalumų, leidžiame spręsti savo skaitytojui.

Savivaldybė jau išsidalino portfelius, kaip gamta spalvas, bet liūdina tai, kad didelių permainų tikėtis neverta. Bet atšventėme įvairias profesines šventes, Motinos dieną, rajone vyksta aibė visokiausių renginių ir apie tai rašyti žymiai smagiau.

Gal ir ne visiškai į temą, bet gatvėje pastebėta situacija privertė suabejoti vienu televizijos kanalu. Bėga trys paaugliai, o vienas, pats mažiausias, į dantis įsikandęs cigaretę. Žinoma, tie gaudytojai greitai pavijo draugužį ir be didelių ceremonijų užlaužė jam rankas beveik išnerdami iš sąnarių. Į klausimą, kodėl skriaudžia mažesnį, buvo atsakyta, kad jie žaidžia TV laidą „Farai“.

Žmonės piktinasi, jog ir mūsų televizija „žaidžia“ kažkokius SMS („V+V“, „M+M“ arba „tryse ir vienas“) žaidimus, primenančius, švelniai tariant, nepadorų elgesį. Jos vadovas vadovaus Savivaldybės tarybos Kultūros ir švietimo komitetui. O Mažeikių savivaldybė yra pagrindinė šios televizijos užsakovė, nes kitos rimtos konkurentės kaip ir neturime. Komentarų turbūt čia nereikia...

Atėjo nauja savaitė. Naudokimės savais privalumais ir pastebėkime kitų. Taip tobulėsime. Vasariškos šilumos bei sėkmės!

http://www.elegantline.lt/

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode