Reklama 1

Savitumas

Besiskleidžianti vasara nedrąsiai atveria savo grožį. Ne visi vienodai gali visa tai pamatyti ir bundančia gamta pasimėgauti. Jeigu gyvenate miegamajame kvartale ir nuobodžiame daugiabutyje, to grožio pamatyti tiesiog negalite dėl uždaros ir labai ribotos erdvės. Jūsų rytas ir diena, su retomis išimtimis, prasideda nuolatiniame bendrame triukšme, krebždėjime ir garsų maišalynėje. Kažkiek kitaip ir dvasiškai, ko gero, turtingiau gyvena tie, kurie turi savo žemės lopinėlį ir ankstų rytą gali išeiti pabraidžioti ir „pasišnekėti“ su rasa, paliesti medelį ir jo pumpurus, pasiklausyti paukščių čiulbėjimo ir stebėti jų išdaigas.

Visa šita, skirtingų gyvenimų harmonija, yra neapčiuopiamas savitumas, kuriam neskiriame kažkokio ypatingo dėmesio, nes kiekvieno mūsų gyvenimas tiesiog bėga ir prabėga, ir ne visada pasiduoda „čiupinėjamas“.

Džiaugiamės, kad buvo šilta žiema, bet šildymo sezonas vis tiek anksčiau nesibaigė. Nors Lietuvos gerai žinomas meteorologas ir ekstrasensas Naglis Šulija užsispyręs slepia informaciją, bet kita žiema, ko gero, bus labai šalta, nes Mažeikių „meteorologai“ Laisvės gatvėje šiltina sienas, ant kurių „nesusipratę“ piliečiai klijuoja aktualią informaciją „perku-parduodu“. Nenustebkite, jei pamatysite, kad pigiomis medžiagomis bus apšiltinamas unikalus miesto statinys ir būsimas turizmo paveldas – tualetas prie Savivaldybės, kuris žiemą negali būti eksploatuojamas vien dėl to, kad kažkas iš valdininkų brūkštelėjo savo menišką parašą už maždaug 270000 Lt. Jei nuo šios sumos jus prispirs bėda, tiesiog būkite saviti ir nubėkite „už kampo“... Nuo liepos mėnesio Lietuvoje nebereikės nurodinėti kainų litais, todėl ši suma nebeatrodys nei labai didelė, nei kvaila. O tie, kurie tebegyvena sovietiniuose butuose, turėtų žinoti, kad už tualeto kainą šiais laikais galima pasistatyti labai neblogą namą, kuriame galėsite gyventi ir žiemą, bet čia yra savitas filosofinis klausimas - kas stato?

Baigiantis balandžiui, į bendrą savito miesto peizažą bandė įtilpti krūva visokiausių ir visokesnių renginių: Valom, Darom, Švenčiam! Visai įspūdinga švente ir tikru Mažeikių miesto „istorijos pačiupinėjimu“ galėjo tapti V. Klovos muzikos mokyklos 60 m. jubiliejus. Čia dirbusių daug iškilių asmenybių, didžiuliai laimėjimai... Bet „režisūra“ nusprendė padaryti „tėvelių šventę“. Nepagalvota apie viešąsias erdves, apie miesto interesą ir kokią vietą mokykla užima Lietuvos kultūros kontekste. Kai muzikos mokykla šventė 55 m. jubiliejų Kultūros centre, liūdna nuotaika niekaip nederėjo su šventės intencija ir jaunyste. Bet muzikos mokyklos teatralai turi savo požiūrį į savitumą. O štai naujasis Tirkšlių kultūros centro vadovas nusprendė eiti „senais sovietiniais“ takais ir savo atėjimą įprasmina pokarinių laikų šokiais -„ Kam virš 30“. Gal būtų originalu, jei bent skaičiai pasikeistų į „60“.

Savitumas, kaip ir kuklumas, jo gali nepastebėti, bet gali jausti. Šiandien mieste vyksta dideli darbai. Triukšmas, bildesys ir didžiulės mašinos. 1980 metais miestas, ko gero, atrodė panašiai. Tada Mažeikiai statėsi ir turėjo sovietinės komjaunuoliškos statybos statusą. Šiandien mūsų miestas kažkam yra statistinis vienetas. Norint suformuoti nuomonę, jam galima užsakyti reitingus oficialiuose leidiniuose. Bet reikia žinoti, kad jis turi nulemtą savo likimą ir šis mažai priklauso nuo mūsų valios. Mūsų savitumas tuo ir baigiasi, kai mes kaimynui pasakome: „- laba diena“ arba apsimetame, kad jo nematome.

Likime savimi ir savitais. Stebėkime bundančią vasarą ir būkime laimingi!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode