Reklama 1

Būti laimingam

 

Kiekvieno mūsų gyvenimas pilnas visokių nuotaikų ir emocijų, kurios yra tarytum nematoma varomoji jėga. Būdami maži svajojame apie tai, kuo būsime užaugę, kokią įgysime specialybę ir profesiją, kokį turėsime automobilį ir namą, kur nukeliausime ir ką pamatysime. Kai mūsų svajonės ir planai pildosi, kai neslegia bėdos, nepriteklius, ligos ir nelaimės, tada jaučiamės, kad esame laimingi. Tačiau yra žmonių, kurie netgi turėdami „pilną maišą“ bėdų, vis tiek moka džiaugtis gyvenimu ir būti laimingi.

Ar mūsų mieste gyvena laimingi žmonės ir kokie pozityvūs faktoriai galėtų turėti tam įtakos? Kai kokios šventės metu svarbus politikas „akmeniniu“ veidu sveikina susirinkusius, tai apie kažkokią laimingą būseną galvoti net neverta. Sunku pasakyti, ką atsakytų gyventojai apie savo nuotaikas, nes visokie susibūrimai jau yra tapę retenybe. Miesto gatvės vis labiau tuštėja ir jau tenka galvoti ne apie pilną gatvę šypsenų, o apskritai džiaugtis sutiktu nors vienu kitu veidu. Štai pereini Laisvės gatve ir netikėtai ką nors sutinki. Pareini namo ir džiaugiesi – sutikau vieną žmogų. Dideliame mieste, kur platūs šaligatviai ir daug daug suoliukų. 

Neseniai surengta Gatvės muzikos diena, kuri vyko taip pat pustuštėje Laisvės gatvėje, kartu nebešventė mūsų miesto ateitis – abiturientai, liūdnai bei tuščiai atrodė ir pirmoji XV žemaičių dūdų šventės diena. Tai byloja, kad gal kažko nebemokame, o gal nenorime daryti, nesistengiame vienyti ir vienytis. Kažkur pasislėpe, pradingo pozityvas.

Visi suprantame, kad labai svarbu fiksuoti pozityvias savo patirtis ir sąmoningai mėgautis gyvenimu. Tarkim, valgant galima pasimėgauti, kad skanu, ir tuo pasidžiaugti, kažkam džiugu, kad gali smagiai sode padirbėti, kitam gera gyventi, nes gali pasikalbėti su savo vaikais, dar kitam – nes taip gražiai šiandien šviečia saulė. Kartais netgi pagalvojame, ką galime padaryti dėl savęs ar kažką gero dėl kitų. Kai darome kažką gero dėl kitų, kai veikiame iš meilės, kai norime duoti žmogui, šuneliui, katinui, kai norime pasirūpinti, tada mes kartu pasirūpiname savimi, patiems darosi geriau. Ir tai tam tikras laimingumo pojūtis.

Jau nebesistebime, kad miestai ir žmonės Lietuvoje sparčiai sensta. Žmogus, išėjęs į pensiją ir sėkmingai įveikęs krizę (ji dažnai neišvengiama, kai keičiasi gyvenimo ritmas ir būdas), kaip tik gali pasijusti dar geriau ir iš naujo atrasti savo gyvenimą, iš naujo sukonstruoti gyvenimo prasmę ir kurti daug labiau jį patenkinantį gyvenimą, negu jis buvo iki tol. Žinoma, tai sunku ir gali pareikalauti tam tikrų pastangų bei nusiteikimo, bet, kad tai vertinga patirtis, įrodo Trečiojo amžiaus universiteto, pensininkų sąjungo „Bočiai“, klubo „Mano namai“ ir kitų veikla.

Vis dėlto gali būti labai laimingas, net jei gyveni vienas: gali susikurti labai kokybišką gyvenimą, absoliučiai patenkinamus santykius su socialine aplinka, gali generuoti tobulą santykį su tikrove, gamta, su pačiu savimi, gali patirti pasitenkinimą gyvenimu ir jaustis labai dėkingas už jį. Kartais santykiai kaip tik gali būti išbandymų, krizių ir emocinių nuosmukių šaltinis.

Dažnai susitikę vieni kitų klausiame, kaip sekasi gyventi, ar esi sveikas, ar užtenka pinigų, kaip auga vaikai, ar sveiki ir gyvi tėveliai. O juk galėtumėm paklausti, ar esi laimingas.

Prasidėjusi vasara padės atsakyti į daugelį klausimų. Būkite tiesiog laimingi!


Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode