Reklama 1

Serganti Lietuva

Prasidėjo nauja laisvo pavasario savaitė. Už lango šiltėjančiu oru džiaugiasi paukšteliai giesmininkai, o nudžiųvę šaligatviai miestą daro jaukesnį ir švaresnį.

Jeigu nekeltum iš namų kojos, nežiūrėtum televizoriaus ir nesektum visokio informacinio marmalo, tai daugeliui gyvenimas atrodytų labai paprastas ir netgi gražus.Tačiau viskas yra šiek tiek kitaip.

Praėjusį savaitgalį Lietuva tarytum pasidalino į dvi stovyklas. Vieni džiaugėsi ir šventė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir gyveno ramų gyvenimą, o kiti sekė dar vieną kraupią kriminalinę dramą, kuri savo buku įžūlumu sukrėtė visą šalį. Prieš savaitę dingusi jauna mergina, plungiškė Ieva Strazdauskaitė rasta nužudyta. Deja...

Surasta jauna auka ir jauni nusikaltėliai, kuriems visas gyvenimas dar buvo prieš akis, o žmonės vėl kelia argumentuotus klausimus. Kodėl tai vyksta demokratinėje valstybėje Lietuvoje? Kas atsitiko, kad per 27 Nepriklausomybės metus išaugo tokia žiauri, brutali ir nevaldoma nauja karta? Kas padaryta ir kokios prevencinės priemonės taikomos, kad Lietuvos gyventojai ne tik jaustųsi, bet ir būtų saugūs?

Vienareikšmio atsakymo nėra ir negali būti, nes esama situacija nėra vienadienis procesas. Tai lėtinė liga, kurios pasekmės labai ir labai skaudžios. Baisi statistika apima ne tik suaugusius, bet ir vaikus. „Kasmet Lietuvoje savo namuose, savo šeimos narių nužudoma tiek vaikų, kiek jų maždaug yra vidutinėje kaimo mokyklos klasėje. Sužalojama ir suluošinama šimtai vaikų, o kasdien primušamos dešimtys tūkstančių“, – tvirtina žmogaus teisių ekspertė, psichologė ir Seimo narė Dovilė Šakalienė.

Kad problema dėl žmonių dingimo Lietuvoje yra masinė, nėra jokia naujiena. Per 2015 m. dingo 2629 žmonės, o 2016 m. – per 3000 žmonių. Į šį skaičių papuola ir dingę vaikai. Jeigu ne I. Strazdauskaitės artimųjų ryžtas ir žaibiška reakcija, padidėjęs bendruomenės budrumas, kažin ar šiandien kalbėtume ir žinotume apie šį rezonansą šalyje sukėlusį įvykį. 

Serganti Lietuva pilna visokiausių skaudulių. Tai ir nesąžiningi bei korumpuoti, bet nenubaudžiami politikai ir jiems talkinančios teisėsaugos struktūros, įžūliai išvogti arba iššvaistyti milijonai biudžeto lėšų, užgrobtos valstybinės žemės ir miškai, išbujojusi begalinė atskirtis tarp turtingųjų ir skurdžiausių gyventojų sluoksnių ir pan.

Yra Lietuvoje ir mūsų rajone gražių dalykų, apie kuriuos stengiamės visada parašyti. Visame Mažeikių rajone praėjusią savaitę įvyko daug gražių ir prasmingų renginių, parodų, akcijų ir koncertų. Norisi, kad pilnavertis gyvenimas mūsų mieste kunkuliuotų, kad greičiau pražystų gėlynai ir sužaliuotų augmenija. Kai visi bendromis jėgomis kuria gėrį ir susitelkia, blogis būna priverstas atsitraukti.

Kiekvienas mūsų galime padėti sergančiai Lietuvai. Nemažai šalies ir mūsų rajono piliečių tą nuolatos daro savo gerais ir prasmingais darbais.

Būkime atsakingi, pastabūs ir susitelkę. Gražaus pavasario!


Komentarai  

+1 #1 Ruta 2017-03-16 15:44
Labai teisingai pasakyta - "serganti Lietuva". Liudna kad tokie dalykai darosi..
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode