Romas

Ilgėjančios dienos

Vienas iš svarbesnių praėjusios savaitės įvykių, kad nuo kovo 1 d. padidėjo akcizų tarifas alkoholiui ir rūkalams. Ta proga ne vienas pastebėjo, kad, jeigu „Valstiečiai“ laimėjo rinkimus, tai gali priimti tokius įstatymus, kokius jie geidžia, žinoma, Konstitucijos ribose. Link to pamažu ir einama. Bet jeigu būtų nutarta riboti aštuoniolikmečių teisę pirkti alų, tai dorumas reikalautų neversti jų tarnauti kariuomenėje. Jei jaunuolis pakankamai atsakingas, nes gali balsuoti, tuoktis, tarnauti kariuomenėje, jis gali gerti alų. Jei jis negeba imtis atsakingų sprendimų dėl alaus ar vyno, tikrai nevalia tokio žmogaus tėvynės vardan siųsti kariauti ir žūti.

Neatsitiktinai buvo pastebėta ir tai, kad per praėjusius Seimo rinkimus už žiniasklaidos ir viešųjų ryšių specialistų paslaugas „Valstiečiai“ sumokėjo daugiausia iš visų partijų – 1,124 mln. eurų. Didžiausi konkurentai – socialdemokratai – skyrė 586 tūkst. eurų, o Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 592 tūkst. eurų. Ar tai dideli pinigai, galite nuspręsti patys.

Jau ilga laiką dėl neefektyvaus valdymo, partiečių ir bičiulių šiltose vietose mes visi prarandame šimtus milijonų eurų, o gyventojai priversti emigruoti arba skursti Lietuvoje.

Valstybės institucijų išlaidos darbo užmokesčiui, transportui, komandiruotėms, reprezentacijai, kvalifikacijai kelti pernai išaugo iki keliasdešimties milijonų eurų. Remiantis Audito komiteto surinktais duomenimis, praėjusiais metais valstybės institucijos ir įstaigos transportui išleido 45,3 mln. eurų, tai sudaro 4,4 mln. eurų daugiau nei užpernai. Komandiruotėms panaudota 20 mln. eurų, tai 1,6 mln. eurų daugiau nei 2015 metais. Reprezentacijai išleista 6 mln. eurų. Ingrida Šimonytė atkreipė dėmesį, kad beveik pusė reprezentacijai numatytų lėšų panaudota paskutinį metų ketvirtį. „Nuo to, kad valstybės institucijos siuntinėja šakočius Kalėdų proga, tikrai nemanau, kad viešasis administravimas yra geresnis“, – tvirtino Audito komiteto vadovė I. Šimonytė. Anot jos, galima daryti išvadą, kad kai kurios išlaidos nepagrįstos, per daug suplanuota lėšų. „Galima daryti paprastą išvadą – kad suplanuota tiesiog per daug pinigų. Paimkime tą pačią reprezentaciją, numatyti 7 mln. eurų, išleista 6 mln. eurų, net nesugebėjo išleisti visų pinigų. Pusė išlaidų praktiškai yra ketvirtas ketvirtis. Darbo užmokesčio fondas praėjusiais metais buvo 45,5 mln. eurų didesnis nei užpernai, pernai – 1,87 mln. eurų – padidėjo išmokos premijoms. 2016 metais premijoms skirta 5,367 mln. eurų, 2015 metais šis suma buvo 3,49 mln. eurų.

Naujosios Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė pranešė, kad naujos Vyriausybės tokia situacija netenkina. Jos tvirtinimu, ateityje valstybės tarnyboje darbo užmokesčio fondas turėtų ne didėti, bet mažėti, Vyriausybės kanclerė taip pat minėjo, kad analizuojamas valstybės institucijų transporto naudojimo efektyvumas, svarstoma galimybė jį labiau centralizuoti. Taip pat peržiūrimos komandiruočių kryptys ir jų teikiama nauda, ar tai susitikimas, ar tai paroda, pažiūrėti tą kaštų dalį ir žiūrėti, kad „tą tokį turistavimą iš valstybės sektoriaus eliminuoti kiek galima daugiau“, – tvirtino M. Dargužaitė. Vyriausybei jau pateiktas nutarimo projektas, kuriuo būtų naikinama galimybė politinio pasitikėjimo pareigūnams gauti priedą už nuosavo automobilio naudojimą tarnybos tikslais.

Pažiūrėjus pro langą į apsnigtus kiemus ir namus, galima pagalvoti, kad už lango dar viešpatauja žiema. Bet diena dabar jau ilgesnė beveik 4 valandomis nei per Kūčias.

Šią savaitę minėsimę Tarptautinę moters dieną, o Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Puikios pavasario šventės!

Kai kurie astrologai sako, kad ši savaitė bus savotiškas lakmusas, parodysiantis polinkį kurti ar griauti, todėl bus ypač svarbu gyvenime atsirinkti, kas jums turi išliekamąją vertę ir prasmę, o kas tik laikina kaip pavasarinio vėjo gūsis.

Džiaukimės tuo, ką turime, ir pamatykime, kaip atgimsta gamta ir sugrįžta šiluma.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode