Romas

Laikas kabinti inkilus

   Žiema be jokių didesnių ambicijų jau pasiruošusi užleisti vietą kalendoriniam pavasariui. Šalia mūsų vis daugėja matomų arba tik juntamų ženklų, o artėjanti šiluma ir įsivyraujanti šviesa džiugina ir pamažu kelia teigiamas emocijas.

Tačiau šių metų pradžia turi ir mažiau malonių atspalvių. Praėjusią savaitę Lietuvos žiniasklaida skyrė dėmesio ir Mažeikiams. Apie artėjantį pavasarį „pranešė“ vidury baltos dienos šaudydamas iš šaunamojo ginklo vienas Žemaitės g. gyventojas. Gerai, kad nepasitaikė praeivių. O kita naujiena nustebino savo „operatyvumu“. Pranešta, kad Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariate atliekamas tyrimas dėl 2016 m. gruodžio 7 d. Mažeikiuose, Laisvės g., parduotuvėje, įvykdytos planšetinio kompiuterio vagystės. Vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuota, kaip asmuo, už striukės užsikišęs planšetinį kompiuterį, nuo kurio buvo nukritusi apsauga, pro kasas išėjo už jį nesumokėjęs. Nuo nusikaltimo padarymo dienos praėjus beveik trims mėnesiams tokia informacija, ko gero, labai „vertinga“.

Kol gyventojai vis labiau skundžiasi didėjančiomis maisto kainomis, Vyriausybės atstovai pagal savo išrastą metodiką pristatė minimalių poreikių krepšelį, pagal kurį vienas lietuvis galėtų išgyventi vos už 238 eurus per mėnesį. Įvardinta suma sukėlė didžiulę pasipiktinimo audrą, tačiau valdžia ramina ir teigia, kad šiuo metu dalis lietuvių priversti išgyventi už dar mažesnę sumą.

Ekonomistai taip pat atkreipia dėmesį, kad paslaugų kainos pastaruoju metu kilo nepagrįstai ir gali pridaryti bėdų šalies ekonomikai bei gyventojams. Nuo 2014 metų pradžios būsto remonto paslaugų kainos išaugo net 39 proc., viešojo maitinimo paslaugų kainos – 20 proc., kirpyklų paslaugos – 17 proc., gydymo paslaugos – 16 proc., odontologų – 15 proc., poilsio ir kultūros – 14 proc.

Skaičiai skaičiais, tačiau naujoji Vyriausybė ir Seimas, atrodo, nelabai žino ir supranta, kaip tokį „vaizdelį“ ir situaciją pagerinti. Jeigu keliuose šalies didmiesčiuose ekonominė ir demografinė padėtis šiek tiek geresnė, tai atokesni miestai ir provincija patiria dar neregėtą nuosmukį. Mūsų rajone taip pat mažėja darbingų gyventojų ir švietimo įstaigų.

Gyvenimo būdas visoje Lietuvoje taip pat labai pakito. Nesunku pastebėti, kad maistą vis dažniau perkame Lenkijoje, dirbame Norvegijoje, Švedijoje ar Anglijoje. Jaunimas žinių semiasi ir mokosi visur, todėl dažnas nusivylęs paklausia: „Tai kam ta mūsų Lietuva? Kad išlaikytume Seimo narius, kurie priverstinai išvaro emigracijon?“ Kita dalis lietuvių net nebediskutuoja, nes nemato prasmės, o tiesiog iškeliauja, kur akys mato. Žymus madų kūrėjas J. Stakevičius pastebėjo, kad Nepriklausomoje Lietuvoje jis nemato teigiamų pokyčių: „25 metai, kaip laisvi, o jokių pasikeitimų! Tik į blogąją pusę! Vien pažadai ir tušti, beverčiai žodžiai! Bloga! Dar kartą mąstau lėkt iš čia! Geriau mylėti tą Lietuvą iš toli, iš šalies, kur gali uždirbti ir užsidirbti, kur šilta ir iš pensininkės mamos niekas neatims pinigų. Trūksta žodžių, nieko, reikia imtis veiksmų – krauti lagaminą, nieko čia nebus! Ir Jums patariu! Varome iš čia! Nes ateis laikas, kai neišleis! Varom!“

Dar viena karštesnė kitos savaitės tema – tai urėdijų pertvarka. Socialdemokratai išlieka ištikimi savo partiečiams ir atsidėkoja už politinę agitaciją. Būtent šios partijos narių gausiausia tarp urėdų. Socialdemokratų pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė, kad partija reformos nepalaikys. Vieni aršiausių šios reformos priešininkų yra buvęs Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas, socialdemokratas A. Salamakinas, „auksinių“ šaukštelių skandalo herojus J. Olekas ir kiti. Na, žinoma, socialdemokratai putoja ir priešinasi. Kodėl? Atsakymas labai paprastas – daug miškuose bendrapartiečių.

Kodėl šitiek metų urėdai nepajudinami net ir po visų skandalų? Kodėl jie turi tokią įtaką? Paskaičiuokime, kiek urėdų priklauso vienai ar kitai politinei partijai. Ši sistema labai politizuota ir negi partijos bičiuliai Seime imsis skriausti partijos bičiulius miškuose. Kas tuomet jiems medžiokles ir kitas „pažintines“ šventes organizuos?

Šiandien, 17.00 val., visi mažeikiškiai ir miesto svečiai kviečiami prie Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro, kur vyks Užgavėnių persirengėlių iš Mažeikių ir Šilalės suvažiavimas. Linksmomis dainomis ir šokiais bus varoma lauk žiema. Galėsime šėlti ir dūkti. Vyks išradingiausių ir originaliausių kaukių rinkimai, stebėsime Lašininio ir Kanapinio kovą bei vaišinsimės blynais.

Nepamirškime pasirūpinti parskrendančiais paukščiais ir būkime rūpestingi bei dėmesingi vienas kitam.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode