Romas

Akimirkos iki pavasario

Vasaris Lietuvoje visada išlydi žiemą arba paruošia kelią jai išeiti, tačiau pats jis pasižymi labai permainingu charakteriu ir todėl gali sujaukti, o dažnai ir sujaukia mūsų planus bei darbus.

Dar viena naujiena – vasaris gerokai prailgino dieną ir šviesos malonumą, o tai gerai pastebima ir matoma. Šviesa gamtoje yra visko pradžia. O jeigu dienos šviesa dar nuskaidrinama saulės spindulių, tai tas poveikis, žmogiškosios emocijos ir entuziazmas būna dar didesnis. Skeptikas galėtų sakyti, kad taip buvo ir pernai, ir užpernai, ir taip visada, todėl džiūgauti tiesiog nėra dėl ko. Tačiau optimistas visada paprieštaraus, nes mes gerokai skiriamės nuo visos gamtos, kadangi vis dar mokame džiaugtis kasdieniškais dalykais – nauju baltu sniegu, o vėliau jo tirpimu, paprastu paukščių klegėjimu, kuriame gebame išgirsti pavasariui skirtą gaidą. Mes daug kuo džiaugiamės ir todėl esame žymiai laimingesni.
   Neseniai Savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas naujasis Mažeikių rajono savivaldybės garbės pilietis. Juo tapo mažeikiškis Vaclovas Radvilas. Ta proga verta prisiminti, kad 2004 metais Mažeikių garbės piliečio vardas buvo suteiktas Lietuvos kamerinio orkestro įkūrėjui ir dirigentui profesoriui Sauliui Sondeckiui. Taip buvo įvertintas jo ryškus indėlis į ilgametį Mažeikių miesto vardo garsinimą, pasaulinio lygio atlikėjų pasirodymus Mažeikiuose, profesionaliojo meno sklaidą ir kultūrinius ryšius. Tai buvo toks pirmas apdovanojimas po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Kas gi sieja šias dvi datas šiandien?

Ir tuomet, ir dabar buvo diskutuota, ar vardas suteiktas tinkamam ir to nusipelniusiam žmogui, ar buvo atsižvelgta į gyventojų nuomonę, ar pasielgėme teisingai, ar tinkami nuostatai ir pan. Įdomiausia tai, kad visos diskusijos prasideda prieš pat nominacijos paskelbimą ir baigiasi dar net neįteikus atitinkamų regalijų. Tai parodo, kiek mūsų politikams svarbus (ir ar svarbus) šio vardo suteikimas. Savo metu Mažeikiai žymųjį Lietuvos ir pasaulio dirigentą pagerbė ir pasielgė labai toliaregiškai, bet ar jį tebegerbia šiandien? Ar prisimena ir kitus nominantus? Kartais susidaro toks įspūdis, kad Garbės piliečio nominacija politikams ir atsakingiems ponams yra tapusi kažkokia sunki našta. Labai sunki.

   Praėjo vieni metai po Maestro S. Sondeckio mirties, todėl šiandien prof. Silvijos Sondeckienės iniciatyva Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje rengiamas vakaras-koncertas S. Sondeckiui atminti. Profesorius visada buvo dėkingas Mažeikiams, kad jį įvertino ir pagerbė.

Kažkuriais metais dėl labai intensyvaus grafiko naujametinis S. Sondeckio koncertas buvo suplanuotas Marijampolėje, o dėl Mažeikių buvo neaišku. Susiklosčius tokiai situacijai, kai dienas reikėjo sukeisti, Maestro S. Sondeckio žodis buvo lemiamas – Mažeikiams pirmenybė! Tai pasako labai daug.

Akimirkos iki pavasario vertingos tuo, kad gali įvertinti praėjusį tamsų ir šaltą žiemos laiką. Gali suplanuoti atostogas arba keliones, įvertinti, kiek pagražėjo mūsų miestas ir kiek padaugėjo senų arba jaunų žmonių. Iš prekybos centrų žmonės vis dažniau nešasi juodžemį ir durpes sodinukams, sėklas ir pavasarinius daigus.

      O kažkurio namo penktame aukšte girtas vyras bute nulaužė dujų vamzdį ir gyventojai ilgas valandas negalėjo prisikviesti specialiųjų tarnybų, nes buvo neaišku, kas turėtų imtis atsakomybės ir avariją likviduoti, išėjęs iš namų mistiškai dingo jaunas vyras, medikamentais nusinuodijo ir iš gyvenimo pasitraukė visiškai jauna mergina, pedagogė pažemino moksleivį, o moksleivis sumušė bendraamžį. Tai gyvenimas ne iš kokio nors filmo. Jis realus ir tai vyksta visai šalia mūsų, mūsų mieste, gatvėse ir namuose. Tai mūsų skauduliai, kurių kasdien tik daugėja. Deja...

    

Ir vistik, pamatykime ir džiaukimės tai, kas gražu.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode