Romas

Skauduliai

Dažnai taip sutampa, kad gausiai pratirpęs sniegas atveria gamtos piktžaizdes, žmonių nemeilę ir žiaurumą artimiesiems, gyvąjai gamtai bei aplinkai. Tačiau tragiški pastarųjų dienų įvykiai privertė dar kartą pažvelgti į morališkai suluošintą Lietuvą.

Per nepriklausomybės metus Lietuvoje jau išaugo nauja laisva karta, bet kodėl ji pilna skaudulių ir sopulių? Į šulinius mėtomi, užmušti vaikai ir supjaustyti žmonės, žiaurumo apimti tėvai ar patėviai ir motinos nuolatos smurtauja prieš silpnus bejėgius vaikus, o nesuskaičiuojamas specialių institucijų ir tarnybų skaičius, ministerijų bei savivaldybių valdininkai dažnai tik pavėluotai skėsčioja rankomis ir gūžčioja. Kilus naujam triukšmui, kažkas kažkur vėl ieško kaltų, kažką verčia iš kėdės, o situacija iš esmės nesikeičia. Kasmet vien tik į Santariškių klinikas atvežama per 500 sužalotų vaikų, iš kurių ketvirtadalis – sunkiai. Visi atvejai yra artimųjų smurtas ir tėvų nepriežiūra. Keista, bet išgydyti vaikai grįžta pas smurtautojus. Galbūt iki kito lemtingo karto, nes Valstybė niekaip neįstengia apsaugoti pačios silpniausios visuomenės dalies – vaikų.

Pirmose skiltyse žiniasklaidos pateikiami faktai apie nužudymus ir smurtą yra tarytum vizitinė Lietuvos kortelė. Ar Mažeikių rajone situacija kitokia, sunku spręsti, nes socialinė padėtis visoje Lietuvoje panaši. Vaikus mušanti, vaikus laidojanti (ir ne tik vaikus) Lietuva sunkiai velka kojas per tirpstantį sausio ledą. Deja, deja...

Tragiški įvykiai, susiję su keturmečio vaiko mirtimi, iš pirmųjų puslapių išstūmė G. Kildišienės istoriją, kuri buvo kelių praėjusių savaičių apkalbų „vinis“. Tie, kurie kažkada nieko nežinojo apie šią moterį, dar ilgai ją atsimins dėl simpatiškos išvaizdos ir šypsenos. Ji yra žmogus, kurio vardą ir pavardę žinojo tik keli procentai Lietuvos gyventojų, o šiandien jau žino beveik visi. To būtų galima ir pavydėti.

     Praėjusioje savo skiltyje jau rašėme, kad šių metų biudžete numatyta 3,6 mln. eurų tvorai atsitverti nuo Rusijai priklausančios Kaliningrado srities. Ši žinia taip pat jau susilaukė nemažai žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio. Jeigu tvora renčiama siekiant apsisaugoti nuo galimos Rusijos agresijos, tai gali pasirodyti kaip pinigų švaistymas – tiek Rusijos specialiosios pajėgos, tiek juo labiau šarvuotoji technika be vargo įveiktų tokį barjerą. Net kontrabandininkams nekiltų didesnių problemų, norint įveikti šią tvorą. Kažkokio „išminčiaus“ planas gimė maždaug prieš pusmetį, tačiau jau planuojama skelbti viešųjų pirkimų konkursus. Pati tvora bus pradėta tverti atšilus orams ir jau šiemet padengti keliasdešimt kilometrų pasienio ruožą. Ir nors pripažįstama, kad tai bus tik sutvirtinta tvora, kyla logiškų ir pagrįstų abejonių dėl jos tikslingumo. Ši idėja kažkuo primena tautinio kostiumo sukeltą triukšmą. Ko gero, bendras vardiklis čia yra pinigai – milijonai eurų biudžeto lėšų. Daug kas norėtų tas lėšas įsisavinti, bet!..

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May – pirmoji Europos lyderė, kuri susitiko su naujuoju JAV prezidentu. T. May neišliks valdžioje ilgai, nes „Brexit“ suluošins jos vyriausybę, o išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas yra būsimasis diktatorius, patirsiantis nesėkmę, Pasaulio ekonomikos forume Davose pareiškė žinomas milijardierius investuotojas Džordžas Sorosas (George Soros). F. Steinmeieris Vokietijos dienraštyje „Bild“ rašė, kad su D. Trumpo išrinkimu galiausiai baigėsi ir XX a. santvarka, „o kaip atrodys rytojaus pasaulis – dar neaišku“.

Pradėję naująją savaitę, į savo namus įsileisime vasarį – trumpiausią metų mėnesį. Pamažu užsimirš buvusios negandos ir bėdos, o šviesėjantis dangus kvies džiaugtis vis labiau bundančia gamta. Mes patys būsime linkę gyventi aktyviau ir sveikiau, nes mūsų organizmas labai jaučia visas permainas. Norėsime daugiau pasiekti, pamatyti ir sužinoti.

   Būkime geresni ir jautresni kitiems, atidesni ir geranoriški skriaudžiamiems. Visi skauduliai gali būti išgydomi. Tik reikia gyventi viltimi, labai norėti bei pasistengti tai padaryti. Matykime pasaulį šviesų ir gražų, jame tiek įvairių spalvų bei atspalvių.

Tegul ši savaitė bus rami, šviesi ir jauki.



Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode