Romas

Pusiaužiemis

Štai ir sulaukėme dar vienos mažytės šventės – Pusiaužiemio, kuris yra sausio 25 d. Ką gi tai reiškia mums, daug dienų gyvenantiems pilkoje ir drėgnoje gamtinėje zonoje? Čia viskas priklauso nuo paties žmogaus. Vienas, eidamas į darbą, girdi žymiai išraiškingesnį ir garsesnį paukštelių ulbėjimą, mato šviesesnį dangų bei moka tuo pasidžiaugti, o kitas – priešingai, pyksta ant viso pasaulio arba žmonos, nes vėluoja, o niekaip neranda kažkur palikto mobiliojo telefono. Matyt, kiekviena nauja savaitė prasideda tokiomis mintimis ir nuotaikomis, kokių patys labiausiai trokštame, laukiame bei esame verti. Labai svarbu ir ko linkime kitiems.

 

Mažeikiai toliau gyvena savo lėtoką gyvenimą, kuris būdingas visiems mažesniems Lietuvos miestams. Savivaldybės tarybos politinė dauguma vieninga kaip niekada, apsistačiusi savais patarėjais sprendžia kažkokius klausimus, o gyventojai abejingai stebi.

Tiesa, jie buvo šiek tiek aktyvesni, kai buvo balsuojama dėl rajono Garbės piliečio vardo suteikimo, tačiau lemiamą žodį tarė visagalė komisija, kuriai gyventojų nuomonė jokio įspūdžio nepadarė. Savą kandidatą nominavo 4 asmenys, o trys buvo prieš. Vadinasi, nulėmė persvarą tik vienas žmogus, o mažeikiškiai, palaikę kalvio kandidatūrą, liko nepastebėti, nes esą tokie nuostatai. Tai kam, anot vienos Tarybos narės, reikėjo išvis skelbti viešą balsavimą?! Pasityčiojimas iš gyventojų. Mažeikių valdžia su vienu garsiu nuo anų laikų garbaus amžiaus patarėju tą sugeba. Todėl ir pasirinktas savas, anų laikų, žmogus. Kandidatūrą dar turės penktadienį patvirtinti Taryba. O mieste ir net tarp politikų verda aistros. Kaip visada, daug klaustukų, abejonių ir net pasipiktinimų, kad garbingas vardas suteikiamas už sovietmečio darbą. Jau ne pirmą kartą buvo siūloma tokią nominaciją teikti nebūtinai kiekvienus kalendorinius metus, kai „per galvas“ puolama ieškoti, ką pavadinti Garbės piliečiu. Juk tai turėtų būti išskirtinis, išimtinis, pats garbingiausias apdovanojimas. Nėra tinkamo kandidato šiemet? Na, ir neskubėkime, kitąmet ar dar po metų bus. O kas darosi dabar? Iš įvairių komentarų ir paspaustų like`ų šalia matyti, kad dauguma tų pačių piliečių nusistatę neigiamai prieš kandidatą ir argumentai surašyti gana rimti. Atsakingi politikai turėtų dar kartą pergalvoti, ar viską daro etiškai, morališkai ir politiškai tinkamai. Tai yra jų besąlyginė pareiga prieš rinkėjus.

Šalia garsiai keliamo triukšmo dėl vienos iš „valstiečių“ lyderių – Gretos Kildišienės – Lietuvoje atsiranda vis daugiau naujų pikantiškų istorijų. Viena iš jų, susijusi su mūsų rajono (ir ne tik) valdininkais.

Prabangioje viloje „Dubgiris“ Mažeikių rajone, kurioje anksčiau vyko aplinkosaugininkų linksmybės, buvo nustatyta įvairių pažeidimų. Speciali Aplinkos ministerijos komisija nustatė ne tik tai, kad visi valdininkai be išimties padarė pažeidimų savo darbe, tačiau ir tai, kad iš valstybės institucijų mįslingai dingsta su statybomis susiję dokumentai.

Dar didesnis akibrokštas tas, kad prabangi sodyba Mažeikių rajone yra Plinkšių kraštovaizdžio draustinyje, ant ežero kranto, zonoje, kur naujos statybos draudžiamos įstatymu. Šioje teritorijoje gali būti gausu aplinkosauginių ir statybų pažeidimų. Vėliau sudaryta Aplinkos ministerijos komisija patvirtino tokius teiginius.

Tie, kurie yra buvę viloje „Dubgiris“, gali turėti savo nuomonę. Anksčiau ši vieta buvo labai apleista ir visiškai nebuvo panaši į jokį gamtovaizdžio draustinį. Dabar ši teritorija sutvarkyta, investuotos didžiulės lėšos, ji tinkamai prižiūrima.

Palyginkime Plinkšių dvarą, kuris yra taip valstybės „prižiūrimas“, kad nuo stipresnio vėjo pūstelėjimo gali ir sugriūti. Įsivaizduokime, kad verslininkai investuoja milijonus eurų, sutvarko dvarą ir jo prieigas, ramiai gyvena apie dešimt metų, o po to – „komisija“ viską apverčia aukštyn kojom.

Absurdiškai atrodo, kai Lietuvoje leidžiama atlikti milžiniškas investicijas, o po to siūloma nugriauti. Analogiška situacija yra Druskininkuose, kur teismas įpareigojo nugriauti Vijūnėlės „dvarą“. Bet gal geriau būtų tokį objektą nacionalizuoti ir palikti visuomenės poreikiams, gamtinis landšaftas jau vis tiek yra pakeistas.

Kaip matome, praėjusi savaitė buvo pilna įvykių. Įvyko pasaulio ekonomikos forumas Davose, prisiekė 45-asis Amerikos prezidentas D.Trump`as ir savo atėjimu sukėlė didžiulį žmonių nepasitenkinimą. Sniego lavina užgriuvo viešbutį Italijoje ir yra aukų, bet dalį pavyko išgelbėti, tarp jų – 4 vaikus.

Kasdien visko nutinka daug ir visur, nes visada kartu eina džiaugsmas ir skausmas, viltys ir nusivylimai.

Tegul ši savaitė bus dar šviesesnė, o gyvenimas teikiantis vilčių bei permainų. Daug kas priklauso ir nuo mūsų.    


Powered by BaltiCode