Romas

Vizitas

 Taip jau yra, kad rinkimams artėjant valdžios užmirštieji ir likimo valiai paliktieji tampa labai svarbūs ir sulaukia garbių ponų ir ponių dėmesio. Įvairiais būdais. Ir ne tik vietinių politikų ir vadovų, bet ir svečių iš sostinės. Kviestų ir nekviestų, siųstų iš aukščiau ir nesiųstų. Ne tik Seimo narių, bet ir pačių ministrų. O, kokia garbė! Ir tuomet abiem rieškučiom žarstomi pažadai į kairę ir dešinę, aukštyn ir žemyn, atgalios ir priekin!.. Žarstomi sąmoningai, apgalvotai, tyčia. Tam, kad būtų paveikta rinkėjų pasąmonė. Atiduoti savo balsą už neva atstovaujantį jų interesams politiką ar partiją. Deja, tik neva...

 

     Ne kitaip kalbėjo ir ta (rinkimų) intencija į Mažeikius atvykusi, tiksliau, Premjero atsiųsta, ir jos didenybė ponia sveikatos apsaugos ministrė, it burtininkė, be kosmetikos priemonių „pudrinusi smegenis“ medikams ir žurnalistams. Reikšdama neva savo tvirtą ir griežtą poziciją atlyginimų didinimo klausimu į kampą spaudė ligoninės vadovą, kad šis ne gražintų pastatus, o keltų algas slaugytojoms. Gražus ministrės gestas. Labai gražus. Iš tiesų, medikų atlyginimai maži. Turint kelis aukštuosius išsilavinimus ir aukštas kvalifikacijas bei didelius darbo stažus, dirbant sunkų ir labai atsakingą, kartais net keliais etatais, dažnai naktimis ir per šventes, darbą, esant nepakeičiamiems ir gauti apgailėtiną darbo užmokestį – tikras pasityčiojimas. Taip, spręsti atlyginimų didinimą, ypač slaugytojoms, ant kurių pečių kraunamas vis didesnis darbo krūvis ir atsakomybė, būtina. Bet ar tai padarys ministrė?! Pasisakydama atlyginimų didinimo klausimu, čia pat ji pati teigia, jog tai yra savivaldybių ir ligoninės, o ne ministerijos kompetencija ir net jokių priemonių pastaroji imtis negalinti. O ligoninės vadovas aiškina, jog galimybių ženkliai kelti algas nėra.

    Ministrės kambūs šūkiai ir politiniai lozungai, nepamiršusios akcentuoti savo partiškumo ir tai, jog Mažeikių valdžia jos nekvietusi, lieka beprasmiai. Kaip buvo, taip ir bus. Tušti Sveikatos apsaugos ministerijos vadovės žodžiai ir sudužusios akimirkai sužibėjusios medikų viltys. Argi ne rinkiminė agitacija? Ir dar susitikimo metu skambučiu koordinuojama paties Ministro Pirmininko. Gaišinamas brangus medikų ir kitų laikas.

     O štai visuomenės akiai – žiniasklaidai – laiko nelieka. Ženkliai vėluojanti numatyta spaudos konferencija, tiksliau, maža konferencijėlė, tik per šių atkaklumą vos įvyksta. Leidžiama užduoti tik po vieną klausimą ir tai tik tiems žurnalistams, kurie turi žurnalisto pažymėjimus. Atsakymai išplečiami ir ne visada į temą. Gal, kad tik neliktų laiko nepatogiems klausimams ir reklamuoti nenusiteikę žurnaliūgos nepaviešintų, ko nereikia? Juk taip žmonėms aktualioj sveikatos sistemoj tiek betvarkės! Ir taip, greičiausiai, mokesčių mokėtojų lėšomis apmokamas (kelionės išlaidos, mažiausiai trys atlyginimai ir, ko gero, komandiruotpinigiai) ministrės ir jos pagalbininkų vizitas, prisidengiant užimamomis pareigomis, tampa politiniu.

     Iki rinkimų dar beveik mėnuo. Kiek dar Mažeikiuose apsilankys provincijos kampelio gyventojais iki širdagraužos susirūpinusių didžiai gerbiamų ponų ministrų ir ponių ministrių? Pabandykime atspėti. Tikriausiai nesuklysime atsakydami, jog ne vienas...

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Reklama 2a

Powered by BaltiCode