Romas

Priklausomybės

Triukšmingai praėjo dar vienos senųjų metų palydėtuvės ir Naujųjų metų sutiktuvės. O kiek būta prieš tai laukimo, šventiško bruzdesio ir dovanų ieškojimo artimiesiems. Jau užpūstos įvairiaspalvės šventinės žvakės, pakeltos putojančio šampano taurės, o danguje, po spalvų ir triukšmo sąmyšio, vėl ramiai karaliauja žvaigždynai. Kaip milijonus metų atgal. Staiga vėl tapo ramu ir tylu.

 

Ko gero, paskutinė metų šventė, tai yrsavotiška žmonijos mistifikuota priklausomybė. Žmonių tikėjimas, norai ir didžiulės viltys sudėtos į kasmetinį komercinį paketą, kuris visų švenčių metu, žmoniją ištiktų nesuvokiama moralinė apokalipsė.

Kadangi Naujųjų metų išvakarės neapsiėjo be naujojo Seimo lyderių keistų iniciatyvų, tai natūralu, kad Prezidentė, žiniasklaida, politikos senbuviai ir Lietuvos gyventojai į tai sureagavo pakankamai karštai. Europarlamentaras V. Mazuronis pateikė savo mintis straipsnyje „Ramūnai, priklausomybė nuo blaivybės – irgi liga“.

Kvailoką ir, matyt, „neišgydomą“ politikų (ir naujokų ) priklausomybę nuo televizijos pademonstravo naujametinės laidos ir netgi sovietinių laikų pavadinimu gyvuojantis „Žydrasis žiburėlis“. Tie patys veidai skirtingose laidose, kvailoki, banalūs tekstai, lėkštas scenarijus.

Kita tema. Mūsų kaimynai Baltarusijoje stato branduolinę jėgainę, kuri bus baigta ir su tuo reikia susitaikyti. „Pastatykime branduolinę jėgainę kartu, aš jau siūliau buvusiam ambasadoriui, kartu pagalvokime, kaip ją eksploatuoti ir gauti iš to naudos. Reikia kartu padirbėti, norint užsitikrinti energetinį saugumą ir rasti alternatyvą angliavandeniliams bei kitoms naudingosioms iškasenoms. Padarykime tai kartu: jūsų uostai – mūsų ir jūsų poreikiai“, – Baltarusijos televizijai sakė A. Lukašenka.

Tačiau Lietuvos užsienio politika, atrodo, nėra toliaregiška ir pragmatiška. Ji tik kritikuoja Baltarusiją, kad, statant jėgainę, nesilaikoma saugumo standartų bei tarptautinių aplinkosaugos reikalavimų. Minskas šiuos priekaištus atmeta. 50 km nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai. Pirmąjį planuota įjungti 2019 m., o antrąjį – 2020 metais.

Visiems labai svarbu, kokie santykiai 2017 m. plėtosis su kitomis didelėmis mūsų kaimynėmis – Rusija ir Lenkija. Mes negalime pasirinkti kitų kaimynų, o tai yra pati didžiausia priklausomybė. Tačiau visada galime ir privalome vykdyti teisingą politiką, plėtoti geranoriškus diplomatinius santykius ir draugiškumą.

Būkite laimingi įžengę į Naujuosius metus! Tegul jie bus taikūs ir geri.

 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode