Reklama 1

Nuobodu nebus

Jau visiškai į veidą alsuoja šv. Kalėdos ir Naujieji metai, o šiais metais tai jau paskutinė mūsų laikraščio „Redakcijos skiltis“. Net nesitiki.

Pastarųjų savaičių ir dienų įvykių verpetas buvo itin margas bei nenuspėjamas, tad ir kitais metais nuobodu nebus.

Tam tikri procesai Seime: kompetencijos ir patirties stoka, skubotų ir neparuoštų klausimų sprendimų priėmimas, pataikavimas vienam lyderiui ir kt., jau kelia pagrįstą žmonių nerimą ir baimę. Rinkiminiai pažadai bliūkšta kaip „muilo operos“ burbulai, o valdantieji teisinasi, kad žadėdami buvo ne taip suprasti.

Turbūt kažką ne taip suprato ir Lietuvos žiniasklaida, kurią vėl bandoma pažaboti. Siūloma pataisa sukėlė žurnalistų bendruomenės susirūpinimą, kad pakeitimas gali suvaržyti žiniasklaidos laisvę skelbti visuomenei reikšmingą informaciją apie viešus asmenis ir įtvirtinti politikų privilegijuotą apsaugą nuo kritikos. Šiuo metu labai svarbu, ar prezidentė D. Grybauskaitė pasirašys dokumentus, tačiau prašymą vetuoti pataisas jau išreiškė tiek žurnalistų bendruomenė, tiek ir Seimo politikai.

Žurnalistų bendruomenės nuogąstavimus dėl grėsmės žodžio laisvei sukėlusios Civilinio kodekso pataisos gali būti socialdemokratų kerštas žiniasklaidai už jos principingumą aiškinantis skandalus, mano opozicinių konservatorių vadovas Gabrielius Landsbergis.

Prisiminkime Vijūnėlės dvaro, „auksinių“ šaukštų ir kitas istorijas, kurios taip trinktelėjo, kad Seimo rinkimuose socialdemokratai vos ne vos išnešė sveiką kailį. Bet kažin ar išnešė, nes, atrodo, partijos viduje kyla sąmokslas prieš patį lyderį ir dar neaišku, kaip viskas pasibaigs. Neatmeskime ir naujos daugumos sudarymo galimybės.

Jeigu Valstiečiai ir toliau manys, kad Valstybės prioritetas yra tautiniai „triusikėliai ir kelnaitės“, tai gali ištikti toks fokusas, kad dar nenupenėtus „arklius“ reikės grąžinti į Kuršėnų ganyklas.

Olimpinis čempionas ir Seimo narys V. Alekna mano, kad Valstiečiai bando kopijuoti sovietmečiu naudotus atšipusius kovos su alkoholiu metodus. Tiesa ta, kad tada jie nepasiteisino. Vyriausybė turi išspręsti pagrindinę problemą, kodėl žmonės geria. Žmogus prasigeria, jei nepasiseka jo gyvenimas, tačiau dažniausiai, kai neturi darbo ir jaučiasi niekam nereikalingas. Taigi alkoholizmas yra pasekmė. Mums reikia kovoti ne su pasekmėmis (apie ką kalba siūlantys draudimus), bet su priežastimis. Jei norime, kad žmonės neprasigertų, reikia skatinti juos dirbti ir užsidirbti, o ne gyventi iš pašalpų. „Skatinkime jaunimą nuo pat vaikystės sportuoti ar užsiimti kita veikla, finansuokime įvairias ugdymo programas, kad moksleiviai po pamokų turėtų užsiėmimą. Jau seniai įrodyta, kad sportuojantys ir aiškų tikslą turintys jaunuoliai susikuria sėkmingesnį gyvenimą, yra labiau motyvuoti ką nors daryti. Gaila, bet dauguma politikų to vis dar nesupranta. Vietoj to, kad investuotume į jaunimo ugdymą, vietoj to, kad mažintume mokesčius dirbantiems ir verslui, Lietuvą paverstume patrauklia valstybe kurti naujas darbo vietas, viskas daroma priešingai“, – sakė V. Alekna.

Vis labiau kelia nerimą ir tokios tendencijos, kad naujoji politinė dauguma šneka ne apie strateginius valstybės dalykus, o apie dalykus, kurie niekaip negali turėti įtakos Lietuvos žmonių gerovei ir tarptautiniam pripažinimui.

Gal neilgai trukus išsišnekės politikai ir prasidės normalus darbas. Bet tai sužinosime jau tik kitais metais.

Ačiū, kad buvote kartu. Gražių ir palaimintų švenčių!

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode