Reklama 1

Gyvenimo klaidos

Sakoma, kad klysti – žmogiška. Iš tiesų, klystame visi be išimties. Ir pakankamai dažnai. Klaidos darbe, klaidos šeimoje, klaidos santykiuose su žmonėmis. Pagaliau – gramatinės klaidos sakinyje. Taip yra. Taip ir turi būti. Ropodami per gyvenimą, neretai užkliūvame už didesnių ar mažesnių akmenėlių, lyg tarp kitko pribarstytų mūsų vingiuotame, duobėtame ir gana klaidžiame žvyrkelyje. Stengiamės jų išvengti. Labai stengiamės. Tačiau retkarčiais pajutę purvą ant savo veido, esame primygtinai raginami suvokti savo žmogiškumą ir vis iš naujo siekti žvaigždžių. Tuomet visu gražumu iškyla dilema: stengtis panašėti į baltą, padangėje didingai karaliaujančią gulbę, ar toliau grimzti dugnan, nelyginant kirvis. Renkamės pagal galimybes...

 

Jau senokai pastebėjome nuolat augantį Kelių policijos entuziazmą, kovojant prieš nedrausmingus vairuotojus. Nedrausmingus ir neblaivius. Reidai tampa vis dažnesni, pareigūnai šmirinėja po miestą, ieškodami aukų. Aukų gerąja prasme, mat laiku sustabdytas potencialus žudikas – girtas eismo dalyvis – gali būti kažkieno gyvybės išsaugojimo garantas. Žinoma, paskutinė frazė galėjo nuskambėti kiek pompastiškai ir su menkoka realybės doze, bet žvilgsnis į eismo įvykių suvestinę turėtų priversti susimąstyti. Susimąstyti apie tai, kiek gali kainuoti viena ar kita klaida.

Vienas iš tokių pavyzdžių, praėjusią savaitę įvykęs garsaus televizijos ir radijo laidų vedėjo teismas. Nors, kaip ir teigiama, Jonas Radzevičius dažnai negerdavo ir juolab, išgėręs už vairo nesėsdavo, tą rytą padarė lemtingą savo gyvenime klaidą: norėdamas, kaip tikina, tik perstatyti automobilį, perėjoje partrenkė žmogų, kuris vėliau mirė. Ne tik teisiniai nemalonumai ir šią savaitę skelbiamas nuosprendis, tikėtina, galintis apriboti net laisvę, finansiniai nuostoliai, o svarbiausia – sąžinė, kurioje liks juoda dėmė visam gyvenimui. Dėl klaidos.

Ne per seniausiai žiniasklaidos priemonėse akimirkai sumirguliavo klausimo „Ar esate vairavę transporto priemonę neblaivūs?“ atsakymai. Daugiau kaip pusė apklausos dalyvių atsakė teigiamai. Dalis už tai buvo bausti, kai kuriems pavyko išsisukti, treti baudas mokėjo net po keletą kartų. Juk įpratimas – antras prigimimas. Išvada paprasta: mes labai dažnai rizikuojame. Nors rizika pasiteisina tik tuomet, kai kitoje svarstyklių lėkštelėje yra daugmaž toks pat svoris, nekreipiame į tai dėmesio. Mes tiesiog rizikuojame, tikėdamiesi bent lašelio to gelsvo, putojančio šampano, kuris it surastas paparčio žiedas per Jonines atpirktų visas paieškos kančias ir būtų paskata kartoti viską iš naujo. Kol nebepavyks. Kol sunaikinsime paskutinius atsakomybės jausmo likučius. Kol tapsime prarasto gyvenimo priežastimi...

Prieš daugiau nei septynerius metus į Mažeikius buvo atvestos gamtinės dujos. Ilgokai to laukėme. O kai viltis tapo realybe, ilgainiui paaiškėjo, jog tai buvo klaida. Šiandien, atsisakius dujas naudoti daugumos miesto gyventojų būsto šildymui, pasirodo, kita alternatyva yra kur kas pigesnė ir naudingesnė. Klaida gali perlipti ir teisėsaugos institucijų slenksčius. Bent jau taip šiandien bendrovei, išdrįsusiai nutraukti sutartį, grasinama. Pasirodo, klysta ir rimti valdžios vyrai bei verslininkai.

Užvakar ir posėdžiaudama Vyriausioji rinkimų komisija surado aibę klaidų: iš savivaldybių tarybų rinkimams pateiktų partijų bei visuomenininkų sąrašų išbraukė net 143 netinkamus kandidatus. O tai sudaro daugiau nei yra Seimo narių. Kandidatai suklydo (netyčia ar tyčia) dėl savo amžiaus, gyvenamosios vietos deklaracijos, teistumo. Dar vėliau iš rinkimų kovos bus braukiami anksčiau nuteisti, tačiau to rinkimų anketoje nenurodę kandidatai. Tokių, sakoma, gali būti net keli šimtai. Kiek daug suklydusių! Abiem prasmėm: gyvenime ir dokumentuose.

Šiaip ar taip, klaidos neslepiamos, jos turi būti taisomos. Kai kuriems būtų pats laikas tai suvokti...

Komentarai  

0 #1 Tavamama 2018-03-29 11:32
swx
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode