Petreikis
Karalaitee

Simboliai

Lengvas sniegas padabino ir nubalino naujos savaitės pradžią, primindamas, kad visai netrukus savo šokį pradės šokti dvyliktasis metų mėnuo – gruodis. Po savaitgalio vienas malonumas eiti į darbą girgždančiu sniego kilimu. Bet, žinoma, to nepatiria ir daug ką praranda tie, kurie nuolatos naudojasi asmeniniu arba visuomeniniu transportu. Dažnas iš mūsų metų pabaigoje pradedame gyventi Didžiųjų švenčių laukimu, kurį dar lydi įvairūs simboliai ir prasmės…

Pasaulį apskriejo žinia, kad lapkričio 25 d. mirė buvęs ilgametis Kubos politikas ir šalies vadovas Fidelis Kastro (Fidel Alejandro Castro Ruz). 1956 m. tapo šalies ministru pirmininku, o 2008-aisiais dėl prastos sveikatos būklės šalies valdymo vairą perdavė savo broliui Rauliui.

F. Kastro, vienų šlovinamas kaip didvyris, o kitų – smerkiamas kaip diktatorius, yra vienas naujausių laikų istorijos milžinų. Per 48 metus valdžioje jis vadovavo Havanos priešpriešai su dešimčia JAV prezidentų. Vis dėlto, jam atsistatydinus, Kuba per trumpą laikotarpį tapo kitokiu pasauliu, jos komunistinis režimas oficialiai nebelaiko Jungtinių Valstijų savo priešininkėmis. Šiuo metu JAV gyvena maždaug 2 mln. kubiečių, ir beveik 70 proc. – Floridos valstijoje. Iš jų didžioji dauguma gyvena Majamyje. Čia sekmadienio naktį žmonės šoko ir dainavo švęsdami devyniasdešimtmečio F. Castro mirtį.

„Dabar mes, kubiečiai, tikime, kad be Fidelio komunizmas žlugs, ir ,jeigu Dievas leis, galėsime grįžti į mūsų laisvą šalį“, – sakė 65 metų Vicente Abrezas. Tačiau prieš 7 metus su mažu sūnumi į Ameriką atvykusi 44 metų Leticia Gallo netiki, kad F.Castro mirtis greitai ką nors pakeis Kuboje, tačiau „tai šviesa tunelio gale“. Po F. Castro mirties šalies prezidentu išlieka jo 85 metų brolis Raulis.

O kas gi galėtų būti mūsų šalies ir Mažeikių rajono praėjusios savaitės simboliniais įvykiais? Naujasis Seimas dar mažai gyvybingas, bet iš to, kaip vyksta tinkamų ministrų paieškos jau matyti, kad jam didelę įtaką darys Prezidentė. Dėl pasklidusios neigiamos informacijos vienas iš galimų realių ministrų jau atsisakė tokios galimybės. Praėjusią savaitę nuskambėjo žinia, kad Lietuvą paliko milijoninis jos gyventojas. Įdomu, ar tai gali simbolizuoti naują atskaitos tašką, nuo kurio emigracija turėtų pradėti mažėti. Kaip ten bebūtų, bet Lietuvai tai labai didelis gyventojų netekimas. Palyginus su dviem milijonais kubiečių, gyvenančių Amerikoje, mūsų mažytės valstybės skaičiai atrodo katastrofiškai. Bet mes vis tiek dar retkarčiais šypsomės.

Savo ruožtu Mažeikių rajono savivaldybės taryba jau metai po metų paskelbia „džiugią“ žinią, kad vėl reikia ieškoti lėšų pedagogų atlyginimams. Simboliška, tiesa?

Bet norisi pasidžiaugti ir gražiomis akimirkomis. Didžiausiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje ir Kaune – jau įžiebtos kalėdinės eglutės. Mažeikiuose advento išvakarėse akcijos „Sušildykim sielas“ organizatoriai pakvietė mažeikiškius ir svečius į V. Burbos skverelį pinti bendro Advento vainiko, kuris dabar puošia šią vietą. Mažeikių muziejus vėl vykdo įdomią akciją „Padovanok Mažeikių muziejui praėjusio šimtmečio Kalėdų eglutės žaisliuką“.

O šeštadienį Savivaldybės kultūros centre koncertavo žinoma šalies atlikėja Mia, kuri pristatė programą „Dedu tašką“. Koncerte skambėjo daug žinomų ir buvusių populiarių dainų. Žinoma, tai nebuvo paskutinis Mios pasirodymas, o vienoje dainoje nuskambėjo tokie žodžiai: „Noriu kilti aukštai – virš debesų...“ Dainininkės koncertas tarytum kvietė pakilti virš kasdienybės ir paklajoti tarp žvaigždžių. Kiekvienas iš mūsų galime turėti tokią svajonę.

Tik reikia panorėti!

    

Powered by BaltiCode