Lietuvoje vyko kratos, tiriant prekybą sprogmenimis internete

Lietuvoje antradienį surengtos kratos, atliekant tarptautinį tyrimą dėl prekybos sprogmenimis internete, BNS patvirtino Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Naujienų agentūra „Reuters“ skelbia, kad teisėsauga tiria svetainės www.xplosives.net, vienijančios apie 3 tūkst. žmonių, veiklą.

R. Matonis BNS sakė, kad veiksmuose dalyvavo ir Lietuvos policija. Nei lietuvių sulaikytųjų, nei lietuvių forumo vartotojų nebuvo.

„Veiksmų metų buvo paimta dalis infrastruktūros“, – teigė R. Matonis. 

Jis tvirtino, kad Vokietijos policija paprašė Lietuvos teisėsaugos prisidėti prie šios operacijos. 

„Ir mes padėjome“, – pridūrė policijos atstovas. 

Kol kas policija daugiau informacijos apie šias kratas neteikia. 

„Reuters“ teigimu, apie tūkstantis policijos pareigūnų antradienį dalyvavo atliekant kratas Vokietijoje, Lietuvoje ir Kroatijoje.

Jos susijusios su svetaine www.xplosives.net, kurioje vartotojai pateikdavo detalią informaciją apie sprogmenų ir sintetinių narkotikų gamybą.

Vokietijos Getingeno mieste policija apieškojo 34 pastatus, apklausė 22 įtariamuosius ir paėmė 127 kilogramus sprogmenims gaminti skirtų cheminių medžiagų. 

Taip pat policija rado ginklų, šovinių ir chemikalų skirtų sintetinių narkotikų gamybai. 

Autorius: Jonas Kisielius

Vilnius, rugpjūčio 21 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode