Policijos pareigūnas nuteistas už kyšių ėmimą

Antradienį Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Mažeikių rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos tyrėjas buvo kaltinamas paėmęs kyšį. Šiuo metu vyras nuo pareigų nušalintas. Teismas pareigūną pripažino kaltu.

Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene Vytauto Jončo teigimu, musikaltimai padaryti 2012 ir 2013 metais. Bylos duomenimis, užpraeitų metų lapkričio 27 dieną 39-erių metų R. K. mažeikiškiui verslininkui K. N. pareiškė, kad jo įmonės darbuotojas prekiauja kontrabandinėmis cigaretėmis. Už tai, kad nebūtų surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, policininkas pareikalavo 2000 litų kyšio ir maždaug po 10 minučių pokalbio policijos pareigūnas pinigus gavo.

2013 m. liepos 29 d. policijos tyrėjas verslininką vėl ėmė provokuoti duoti kyšį už tai, kad nebus pranešta policijai apie K. N. įmonėje esamus pažeidimus. Neapsikentęs verslininkas apie tokį policijos pareigūno poelgį informavo Telšių apskrities policijos komisariato Imuniteto tarnybą. Netrukus teismo nutartimi buvo sankcionuotas ir  pradėtas policininko sekimas. Tų pačių metų rugsėjo 18 dieną R. K., atvykęs pas verslininką ir gavęs 1600 litų kyšį, išvyko į Policijos komisariatą. Čia vyras buvo sulaikytas su įkalčiais – pažymėtais pinigais.

Policininko auka tapo ir viena verslininkė, iš kurios R. K. buvo paėmęs 1000 litų kyšį. Moteris taip pat pagalbos kreipėsi į policijos Imuniteto tarnybą. R. K. ir per ikiteisminį tyrimą, ir teisme savo kaltę paneigė. Jis pateikė versiją, kad 2000 litų iš verslininko paėmęs kaip skolą, tačiau tokią versiją teismas atmetė kaip gynybinę. Nusikaltimas įrodytas nuosekliais liudytojų, nukentėjusiųjų parodymais, specialiųjų tarnybų pateikta medžiaga.

R. K. už padarytus nusikaltimus teismas skyrė 9000 eurų baudą. Kol nuosprendis įsiteisės, teismo sprendimu  R. K. lieka nušalintas nuo pareigų. Šis nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pagal Šiaulių apygardos teismo informaciją parengė Vaida GALDIKĖ

Powered by BaltiCode