Magnetinio Šiaurės poliaus klajonės: ar pašvaistės taip pat persikels kitur ir priartės prie Lietuvos?

Kaip ir daugelį Saulės sistemos planetų, Žemę gaubia magnetinis laukas. Žemės branduolį daugiausia sudaro geležies lydinys, todėl mūsų planeta šiek tiek primena magnetą. Ji turi šiaurinį ir pietinį magnetinius polius, kuriuos jungia magnetinis laukas. Šis laukas mūsų planetą apsaugo nuo spinduliuotės, dėl jo atsiranda ir poliarinės pašvaistės – įspūdingi reginiai, kuriuos išvysti galima tik esant šalia magnetinių polių.

Vieta kur gali viską – internetas


Jeigu kas nors jūsų paklaustų kas per pastaruosius 20 metų labiausiai pakeitė jūsų gyvenimą jokiu būdu nenurašykite interneto. Dabar keista suprasti, kad dar prieš 15 metų internetą savo namuose turėjo retas žmogus, kai dabar dauguma iš mūsų be jo tiesiog negalėtų įsivaizduoti savo gyvenimo.

Gėlės į namus – ką pasirinkti

Dar niekuomet jums nebuvo tekę pasinaudoti gėlių pristatymo į namus paslaugomis? Svarstote, ką galėtumėte pasirinkti? Jus domina gėlės į namus Vilniuje? Tuomet jums neabejotinai nusišypsojo sėkmė, kadangi sostinėje gėlių pristatymo į namus paslaugų teikėjų yra daugiausiai visoje Lietuvoje – tarp jų taip pat yra ir gerai žinomi https://julietrose.lt bei https://www.graziosgeles.lt gėlių pristatymo į namus specialistai, šioje rinkoje veikiantys jau daugelį metų.

Telefonų ekranai vejasi kompiuterių: 5 specialūs žaidimai jiems išbandyti

Išmaniųjų telefonų gamintojai nuolat investuoja į įrenginių ekranus. Anksčiau dėmesys buvo skiriamas jų dydžiui, skiriamajai gebai, jautrumui, o dabar – ir ekrano atnaujinimo dažniui. Telefonų ekranai tampa beveik tokie kaip kompiuterių – su 90 Hz ar net tokiu pačiu – 120 Hz – atnaujinimo dažniu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pokalbių robotai užkariauja „Facebook“: kuriuos verta išbandyti?

 

Turbūt daugeliui teko susidurti su virtualiais klientų aptarnavimo asistentais, kurie internetinėse svetainėse siūlosi atsakyti į rūpimus klausimus. Tokio tipo pokalbių robotai kasdien tampa vis išmanesni ir net persikėlė į „Facebook Messenger“ programėlę – vadinamieji botai čia jau tapo kelionių, muzikos ir net medicinos konsultantais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Revoliucinė operacija: sunkias kaklo ir stuburo traumas patyrę žmonės vėl gali judinti rankas

Kiekvieną vasarą daugybė žmonių nukenčia nuo stuburo ir kaklo traumų. Pavyzdžiui, Lietuvoje vis dar neatsakingai šokinėjama į vandenį, o tokia iš pirmo žvilgsnio smagi pramoga į neįgaliojo vežimėlį pasodina visam gyvenimui. Medikai Australijoje atliko unikalią chirurginę operaciją, kurios metu persodinti nervai leidžia nuo paralyžiaus kenčiantiems žmonėms vėl rašyti, piešti ir laisvai judinti rankas.

Naujas grožio etalonas – realybėje atrodyti kaip nuotraukoje su filtru

Žmonės visais įmanomais būdais stengiasi kuo ilgiau išsaugoti savo jaunystę. LRT žurnalistėJurgita Čeponytėtikina, kad jaunystės industrija sparčiai auga. Prognozuojama, kad 2023 metais ji sieks 66 milijardus JAV dolerių (apie 59 milijardus eurų). Į šią sumą įtraukiamos vien tik grožio priemonės.

Anot LRT žurnalistės, jaunystės industrija apima priemones, paslaugas ir įvairius įrenginius, kurie padeda kuo ilgiau išsaugoti išorinį grožį. Šiuo metu jaunystės industrija siekia apie 53 milijardus JAV dolerių (apie 47 milijardus eurų).

„Galaxy A80“ besisukančios kameros taikiklyje – Z karta

Pirmąjį „Samsung“ išmanųjį su besisukančia kamera jau galima įsigyti ir Lietuvoje. Z kartai sukurtas „Galaxy A80“ pasižymi dar ilgiau veikiančia baterija, nauju „Infinity“ ekranu be jokių rėmelių, o išskirtiniausias šio išmaniojo bruožas – besisukanti kamera, kurios iki šiol dar neturėjo nė vienas „Samsung“ telefonas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Avalynės įsigijimas internetu

Esate iš tų žmonių, kurie savo stiliui skiriate pakankamai daug dėmesio ir pastangų, o jūsų batai jums visuomet buvo ir tebėra pati svarbiausia įvaizdžio detalė? Jei taip, nėra ko abejoti, kad jūs labai dažnai lankotės avalynės parduotuvėse, ieškodami jums tinkančių batų. Ir šiuo atveju visiškai nesvarbu ar jūs esate vyras, ar moteris. Šiomis dienomis, tiek moteriški batai, tiek ir vyriški batai yra lygiai taip pat paklausūs. Tai rodo, kad nepriklausomai nuo lyties, žmonės yra pratę daug dėmesio skirti savo avalynei ir jos pasirinkimui bei suderinamumui su pasirinktu įvaizdžiu.

Keturi daiktai, kuriuos būtina pasiimti į žygį

Vasara neatsiejama nuo atostogų ir aktyvaus poilsio. Kai orai Lietuvoje primena pietietiškas šalis, dažnas mūsų imame planuoti atostogas ar bent ilgąjį savaitgalį gimtinėje. Žygis baidarėmis vaizdingu maršrutu Labanoro regioniniame parke gali prilygti pasiplaukiojimui kanoja po Portugalijos požeminius urvus, o kelias dienas trunkantis ekstremalus važinėjimasis dviračiais bekele palei Nemuną panašėja į keliavimą kalnų serpantinais. Tačiau nė viena kelionė ar žygis nepraeis sklandžiai, jei nebūsite tam deramai pasirengę.

Tinkamiausio oro vėsintuvo pasirinkimas: patarimai

Namuose labai karšta ir kiekvienas žingsnis neatsiejamas nuo prakaito? Tokiu atveju siūlome suteikti sau galimybę jaustis puikiai ir įsigyti gerą vėdinimo sistemą, kuri pasirūpins ne tik geresne savijauta, tačiau ir sveikata apskritai. Kadangi šiuo metu oro vėsintuvų pasirinkimas toks platus – pasirinkti tinkamiausią gali būti sudėtinga. O tam esame mes! Nurodysime Jums kelis esminius niuansus, kuriuos įvertinusi galėsite jaustis rami, kad radote puikią įrangą, kuri tarnaus ne vieną sezoną.

Kas padeda atpažinti kokybišką kosmetiką?

Mūsų organizmo sveikatą labiausiai atskleidžia graži, skaisti oda . Tam reikia naudoti tinkamą produkciją. Be abejo, kiekvienam norisi turėti tokias priemones, kurios nenuviltų, todėl svarbu, kad jos būtų geros kokybės. Šiomis dienomis rinka yra labai plati, įvairių priemonių pasirinkimas yra klaidinančiai gausus, o kai kurie kosmetikos produktai gali būti kenksmingi jūsų odos būklei.

Po Joninių laukiamas remontuojamų telefonų antplūdis: kaip apsaugoti saviškį?

Artėjant ilgajam ir vasariškam Joninių savaitgaliui, telefonų priežiūros centrai ruošiasi kasmet pasikartojančiam sugedusių mobiliųjų įrenginių antplūdžiui. Anot technologijų ekspertų, po šios šventės dėl išmaniųjų remonto kreipiasi kone dvigubai daugiau klientų nei įprastą dieną, rašome pranešime žiniasklaidai.

„Per Jonines ne tik padaugėja telefonų gedimų, bet ir pasikeičia jų pobūdis. Didžiausia žala išmaniesiems padaroma ne juos sudaužius, bet sušlapinus, perkaitinus saulėje ar neapsaugojus nuo dulkių ir smėlio“, – pasakojo Evaldas Viselga, operatoriui „Tele2“ priklausančio „Smart Master“ telefonų priežiūros centro vadovas.

Ilgiausia metų diena sutampa su ilgiausio kaklo gyvūnų – žirafų diena

Tai, ko dar nežinojote apie grakščiąsias Afrikos savanų klajūnes – žirafas, galėsite sužinoti birželio 21 d., atvykę į Lietuvos zoologijos sodą Kaune. Šią dieną minima Pasaulinė žirafų diena, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kai kuriose pasaulio šalyse birželio 21-oji yra ilgiausia metuose diena, ir šią dieną žmonės skiria „ilgiausio kaklo gyvūnui“ – žirafai, siekdami atkreipti dėmesį į vieną iš pažeidžiamiausių gyvūnų rūšių visame pasaulyje.

Grindų šiltinimas: būtinybė ar prabanga?

 

Kiekvienas nuosavo būsto gyventojas trokšta užtikrinti kaip įmanoma jaukesnį ir ekonomiškesnį namų mikroklimatą. Dar ne taip seniai bene daugiausiai dėmesio sulaukdavo tinkamas sienų ir stogo šiltinimas, bet pastaruoju metu vis dažniau namų savininkai pastebi, kad namų šilumos izoliacija negarantuoja pakankamo komforto. Grindų šiltinimas gali atnešti namams daugiau patogumo, jaukumo, o svarbiausia – padėti sutaupyti dešimtis ar šimtus eurų.

Išmanieji telefonai ir karštis: 10 patarimų, padėsiančių laimėti šią nelygią kovą

Pastarosiomis dienomis oro temperatūra bando mūsų kantrybę. Taip pat tenka apsirūpinti dideliais kiekiais vandens, pamiršti dietas ir vaduotis ledais, o išeiti į lauką be rimtos priežasties nerekomenduojama. Tačiau šie rekordus mušantys karščiai gali būti itin nedraugiški ir mūsų išmaniesiems įrenginiams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sibire rasta prieš 40 tūkst. metų gyvenusio milžiniško vilko galva

Plėšrūno galva su sveikomis smegenimis nuo priešistorinių laikų išliko amžinajame įšale.

Globalinis atšilimas netikėtai pasitarnavo mokslui – jis aktyviai atveria pasaulinę senovinių artefaktų slėptuvę – amžinąjį įšalą. Per pastaruosius metus keletas Sacha respublikos gyventojų pradėjo apptikti jau ne kaulus, o praktiškai sveikus pleistoceno epochos gyventojų kūnus. Naujausias nuostabus radinys milžiniško vilko, gyvenusio maždaug prieš 40 tūkst. metų, galva.

Studijų metu – pirmieji žingsniai svajonių darbo link

Nors ir kalbama apie tai, kad darbo vietų pasiūla mūsų šalyje tik didėja, vis dėlto rasti tinkančią ir patinkančią darbo vietą ne visada būna paprasta. Apie tai, kuo gyvena Šiaulių regiono darbo rinka, kokių patarimų vertėtų paklausyti norinčiam sėkmingai įsidarbinti žmogui, pasakoja personalo valdymo paslaugas teikiančios įmonės „Personalo valdymo sistemos“ direktorė Sonata Jasėnaitė ir Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų priėmimo ir karjeros centro vedėja Skaistė Buivytė.

Planeta ten, kur jos neturi būti: kaip astronomus nustebino „uždraustoji“ planeta

 

Europos mokslininkai atrado beveik Neptūno dydžio egzoplanetą NGTS-4b, kuri yra srityje, kur tokių planetų negali būti.

„Uždraustąja“ planeta Peteris Wheatley ir jo kolegos pavadino egzoplanetą NGTS-4b. 20 kartų masyvesnė už Žemę planeta yra vos 20% mažesnė už ledo gigantą Neptūną, tačiau įkaitusi iki 1000 °С. NGTS-4b orbita driekiasi visai netoli nuo panašios į mūsų Saulę žvaigždės, ir metai čia trunka apie 1,3 paros. Įdomiausia, kad ji yra srityje, kur tokių planetų neturėtų būti iš principo. 

Mokslininkai sukūrė naujos kartos plastiką, kuris turi beveik tobulą savybę

Kai kurie plastikai sunkiau perdirbami nei kiti ir didelė jų dalis atsiduria sąvartynuose. Mokslininkai jau dešimtmečius siekia sukurti tokį plastiką, kuris būtų perdirbamas neribotą skaičių kartų bei išspręsti atliekų problemą. Naujoji plastiko rūšis gali būti būtent tai, ko taip ilgai siekta.

JAV Energetikos departamento „Lawrence Berkeley National Laboratory“ mokslininkai sukūrė naują plastiko polimerą, kuris „gali būti suskaidytas ir vėl surinktas molekuliniame lygyje – tarsi Lego dėlionė.“

Paklodės įtaka miego kokybei

Paklodės renkantis patalynę dažnai yra nepelnytai pamirštamos, tačiau iš tikrųjų tai vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių miego kokybę. Galvodami apie miegą pirmiausiai susimąstome apie minkštą čiužinį ar pagalves, tačiau paklodės yra ne mažiau svarbios. Jų pasiūla iš tikrųjų milžiniška, o etiketės gana painios, tad pateikiame keletą patarimų, kurie leis lengvai susigaudyti ir pasirinkti tai, kas svarbiausia puikiai miego kokybei.


Ar paklodės audinys svarbus?

Apie medžiagas puikiai išmanantys specialistai pataria visada rinktis orui laidų paklodės audinį ir, jei nors kartą teko miegoti ant sintetinės paklodės, jiems tikrai pritarsite. Natūralūs ir orui laidūs audiniai leidžia kūnui palaikyti tinkamą temperatūrą, o miego metu tai yra labai svarbu. Jei paklodės audinys yra nelaidus orui, miegant šiluma po truputį virsta karščiu, kuris ne tik blogina miego kokybę, bet kartais net ir priverčia prabusti. Su šia problema dažnai susiduria vaikai, jautriai miegantys ar nuo suaktyvėjusios prakaitų liaukų veiklos kenčiantys žmonės. Laimei, sprendimas yra paprastas – tereikia rinktis orui laidų natūralų audinį.

Vienas iš puikių pasirinkimų yra medvilnė arba linas. Tai patvarūs pluoštai, pasižymintys puikiomis laidumo orui savybėmis, be to, juos lengva skalbti ir prižiūrėti. Šiuolaikinės technologijos leidžia dar labiau pagerinti natūralaus audinio savybes, paklodės audinį praturtinant pluošto elementais, kurie užtikrina švelnumą, minkštumą ir vėsumo pojūtį. Taigi, jei renkatės paklodę, pirmiausiai ant pakuotės ieškokite informacijos, iš ko ji yra pagaminta, ir pirmenybę teikite natūraliam audiniui.

Ką lemia paklodės audinio tankis?

Audinio tankis bus nurodytas ant kiekvienos paklodės etiketės ir į jį verta atkreipti dėmesį. Kuo šis rodiklis didesnis, tuo tvirtesnis ir atsparesnis yra audinys. Mažo tankio paklodė, tikėtina, bus prastesnės kokybės, tempiama miego metu ji gali keisti formą, greičiau susidėvi, praranda savo išvaizdą. Kokybiško ir patikimo audinio tankis turėtų svyruoti apie 150-200, tokia paklodė dėvėsis tolygiai, ją bus patogu naudoti, ji puikiai atlaikys daugybę skalbimų. Be to, didesnio tankio audinys geriau palaiko formą, yra standesnis, tad tokią paklodę bus paprasčiau patiesti, net ir daug vartantis miego metu nesusidarys paklodės raukšlių.

Paklodės dydis – svarbus

Rinkdamiesi paklodę pastebėsite, kad yra ne vienas dydžio standartas. Į tai svarbu atkreipti dėmesį ir neeksperimentuoti. Tiek per maža, tiek per didelė paklodė pridarys rūpesčių. Jei paklodė per maža, miegant ji gali nusislinkti, o pernelyg didelė paklodė raukšlėsis. Miegui geriausiai tinka lygus pagrindas, tad reikėtų rinktis tiksliai tokio dydžio gaminį, koks yra reikalingas. Įvertinkite savo lovos dydį ir pagal tai pasirinkite paklodę – vienas iš standartinių dydžių tikrai tiks.

Paklodės su guma ar be jos?

Galima išskirti du pagrindinius paklodžių modelius: vienos jų yra užtiesiamos, o kitas prilaiko perimetre įsiūta guma. Abu tipai yra vienodai populiarūs ir patogūs naudoti, tad kiekvienas gali rinktis tai, kas labiau patinka. Vis dėlto jei miego metu aktyviai judate, paklodė su guma bus geresnis pasirinkimas: guma patikimai laikys medžiagą vietoje, net jei daug vartysitės. Taip pat labai praktiška paklodes su guma rinktis vaikų lovoms, nes mažieji išdykėliai čia mėgsta ne tik nusnausti, bet ir žaisti ar šokinėti, paklodės su guma nereikės kaskart taisyti.

Jei vertinate savo miego kokybę, paklodę visada rinkitės atsakingai ir atkreipkite dėmesį į šiame straipsnyje minėtus aspektus. Mažos smulkmenos turi daug įtakos mūsų miegui, o jam juk skiriame net pusę gyvenimo!

Pensijų kaupimas įsibėgėja – ką vertėtų žinoti

 

Jau tris mėnesius gyventojai pensijai antros pakopos fonduose kaupia pagal naują modelį. Daugiau nei 800 tūkstančių Lietuvos gyventojų – kas antras, jei neskaičiuojame pensininkų ir vaikų – kiekvieną mėnesį moka įmokas ir gauna valstybės paskatas. Svarbiausia, kad daugelis jų pradėjo domėtis, kaip geriausiai taupyti senatvei.

Kai kurie sprendimą jau priėmė – vieni pasirinko kaupti toliau, kiti apsisprendė mokėti didesnes įmokas į savo pensijų kaupimo sąskaitas, treti nutarė sustabdyti tolesnį įmokų mokėjimą, dar kiti nusprendė iš kaupimo sistemos pasitraukti.

Powered by BaltiCode