Ssc pirmasis
Ssc antrasis

Seimas balsuos dėl Darbo kodekso pataisų

 

Balsavime turi dalyvauti bent 71 parlamentaras.

Rinkimus į Seimą laimėjusių Valstiečių ir žaliųjų sąjungos partijos lyderiai yra kalbėję apie galimybę stabdyti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą.

Premjeras Algirdas Butkevičius praėjusią savaitę kritikavo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovų pasisakymus dėl būtinybės atšaukti šios kadencijos valdančiųjų priimtą naują Darbo kodeksą, sakydamas, kad „tie žmonės nėra susipažinę su Darbo kodeksu “, tačiau neatskleidė, ar tai, jo nuomone, gali būti rimčiausia kliūtis derybose. Pasak A.Butkevičiaus, pagal Pasaulio ekonomikos tyrimą Lietuva pagal   darbo  santykių lankstumą ir talentų pritraukimą nepatenka į valstybių šimtuką ir šaliai, anot jo, Darbo kodeksas  yra būtinas siekiant patrauklumo investuotojams ir norint bent jau pasivyti kaimyninę Estiją.

Viena svarbiausių pataisų turėjo būti nenustatytos apimties darbo sutarčių rūšių atsisakymas. Taip pat ketinta pritarti Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos siūlymui nustatyti, kad abejojant dėl darbo santykius  reglamentuojančių sutarčių sąlygų, jos būtų aiškinamos darbuotojų  naudai.

Seimui taip pat siūloma nustatyti daugiau palengvinimų santykiuose su darbdaviais tais atvejais, kai darbuotojai priklauso įvairioms socialinės rizikos grupėms.

Seimas į kodeksą turėtų grąžino nuostatą, kad švenčių dienų išvakarėse dienos trukmė sutrumpinama valanda, o darbdavius įpareigoti įtraukti į darbo laiko apskaitą darbuotojo darbą  pagal jo ir darbdavio susitarimą dėl papildomo darbo.

Vilnius, lapkričio 3 d. (BNS).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode