Rio de Žaneirą per olimpiados uždarymą nušvietė fejerverkų liepsnos

Po permainingų dviejų savaičių, kai trikdžiai už olimpinių arenų ribų mainėsi su jaudinančiomis sporto dramomis, Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas (Tomas Bachas) gyrė „nuostabią“ olimpiadą šiame Brazilijos mieste.

„Tai buvo nuostabios olimpinės žaidynės nuostabiame mieste!“ – pabrėžė Th.Bachas ir paskelbė olimpiadą uždarytą, kai užgeso olimpinė ugnis.

„Šios olimpinės žaidynės perduot unikalų palikimą ateities kartoms. Istorija kalbės apie Rio de Žaneirą prieš ir daug geresnį Rio de Žaneirą po olimpiados“, – sakė jis.

Keliomis valandomis anksčiau Jungtinių Valstijų krepšininkai iškovojo paskutinį šių žaidynių auksą, įtvirtindami savo šalies poziciją medalių lentelės viršūnėje.

Per uždarymo ceremoniją tūkstančiai gerbėjų ir atletų dėvėjo apsiaustus drėgną ir vėjuotą naktį, kai vyko spalvinga Brazilijos kultūros ir muzikos demonstracija, palydėta įspūdingų fejerverkų.

Besišypsantys sportininkai mojavo ir šoko ir darėsi asmenukes stadione „Maracana“, baigiantis 16 dienų trukusioms žaidynėms Rio de Žaneire ir visų žvilgsniams krypstant į Tokiją, 2020-ųjų olimpiados sostinę.

Japonijos premjeras Shinzo Abe (Šindzas Abė) įsijautė į komišką „Nintendo“ kompiuterinio žaidimo herojaus Super Mario vaidmenį, kai Tokijas perteikė savo nusiteikimą surengti įspūdingą sporto šventę 2020 metais.

„Japonijos vyriausybė ... uoliai dirbs, kad šios olimpinės žaidynės būtų pačios geriausios“, – pareiškė Sh.Abe, anksčiau susitikęs su medalių laimėjusiais japonais.

Pirmąsias olimpines žaidynes Pietų Amerikoje temdė saugumo incidentai ir logistikos problemos, taip pat Brazilijos politinė ir ekonominė krizė.

Daugybė tuščių vietų tribūnose buvo sukėlusios nerimą, bet šios žaidynės taip pat tapo paskutiniais olimpiniais pasirodymais bėgikui Usainui Boltui ir plaukikui Michaelui Phelpsui (Maiklui Felpsui), nenuvylusiems savo gerbėjų.

Per savo paskutinę olimpiadą U.Boltas iškovojo sprinto „trigubą trejetą“, jau trečiąkart iš eilės susižėręs aukso medalius 100 m, 200 m ir 4x100 m rungtyse.

Legendinio plaukiko M.Phelpso kolekcija padidėjo iki 23 aukso medalių, ko dar nėra pavykę padaryti jokiam kitam sportininkui. Iš Rio de Žaneiro jis parsiveža penkis aukso medalius ir vieną sidabro, kai pralaimėjo jaunam plaukikui Josephui Schoolingui (Džozefui Skulingui), vaikystėje įkvėptam M.Phelpso pasiekimų.

Brazilijai teko ilgokai palaukti savo pirmojo medalio, bet šalis ilgai ir triukšmingai šventė, kai Neymaras (Neimaras) pelnė auksą atnešusį baudinį per rungtynes su Vokietija ir ištrynė karčius prisiminimus apie brazilų rinktinės žeminantį pralaimėjimą rezultatu 7:1 2014-ųjų Pasaulio čempionato pusfinalyje.

Sporto supervalstybės

Lietingą paskutinę žaidynių dieną 31 metų Kenijos bėgikas Eliudas Kipchoge (Eliudas Kipčogė) maratoną bėgo aštuntą kartą per savo karjerą ir septintą kartą laimėjo. Ilgesnę negu 49 km distanciją jis įveikė per 2 val. 8min. 44 sek. ir daugiau negu minute aplenkė savo artimiausią varžovą.

JAV krepšinio NBA žvaigždžių „Svajonių komanda“ iškovojo 306-ąjį ir paskutinį Rio de Žaneiro auksą, sutriuškinusi Serbiją rezultatu 96:66.

Taigi Amerika iškovojo iš viso 46 aukso medalius – kaip ir per Londono olimpines žaidynes prieš ketverius metus. Antrasis didžiausias aukso krepšelis (27 medaliai) atiteko Didžiajai Britanijai, netikėtai pranokusiai vienu medaliu mažiau laimėjusią Kiniją.

„Dabar esame viena iš tų sporto supervalstybių“, – džiaugėsi Jungtinės Karalystės sporto organizacijos generalinė direktorė Liz Nicholl (Liz Nikol).

Vis dėlto olimpiadoje nestigo skandalų: Mongolijos sportininkas Čagnadordžas Usuchbajaras tapo šeštuoju Rio de Žaneiro sunkiaatlečiu, neįveikusiu dopingo testo.

Be to, policija surengė reidą Airijos olimpiniame biure, kur paėmė pasų, telefonų ir kompiuterių. Šis žingsnis buvo atliktas, kai Tarptautinio olimpinio komiteto narys airis Patrickas Hickey (Patrikas Hikis) buvo suimtas dėl įtariamo olimpiados bilietų platinimo juodojoje rinkoje.

Brazilija džiūgavo dėl pergalės vyrų tinklinio, vienos populiariausių sporto šakų, rungtynėse su Italija rezultatu 3:0.

Sunkiasvorių bokso finalinę kovą laimėjo prancūzas Tony Yoka (Toni Joka), įveikęs britą Joe Joyce'ą (Džo Džoisą), nors arbitrų balsai išsiskyrė.

Šveicaras pasaulio čempionas Nino Schurteris (Nino Šurteris) savo olimpinių medalių kolekciją papuošė auksu, laimėjęs kalnų dviračių kroso rungtyje. 2008-aisiais Pekine jis liko trečias, o Londone iškovojo sidabrą.

Olimpiadoje pasitaikė ir spalvingų incidentų: pavyzdžiui, vienas įtūžęs Mongolijos treneris išsirengė iki apatinių, protestuodamas prieš teisėjų sprendimą pripažinti imtynininko Ganzorigijno Mandachnarano pralaimėjimą.

BNS

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode