STT įtaria, kad maisto rizikos vertinimo instituto Kaune vienas vadovų ėmė kyšius

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė penktadienį tame skyriuje atlikusi kratas. Apie atliktus proceso veiksmus BNS patvirtino ir mėsos bei paukštienos perdirbimo bendrovės „Nematekas“ vadovė Egidija Vaicekauskienė.

BNS žiniomis, kratos taip pat atliktos ir žuvies produktų gamybos ir prekybos grupėje „Norvelita“.

„STT turi duomenų, kad instituto Kauno teritorinio skyriaus vadovaujančias pareigas užimantis valstybės tarnautojas, pasinaudodamas tarnybine padėtimi ir žinodamas duomenis apie tikrinamos produkcijos pavyzdžių tyrimus, kurių metu nustatyti draudžiami bakteriniai užkratai, kaip įtariama, pats klastojo ir pavaldiems darbuotojams nurodydavo suklastoti dokumentus, nuslepiant tikruosius tyrimų rezultatus, o už tai priėmė įvairaus dydžio ir formos neteisėtus atlygius iš suinteresuotų įmonių atstovų“, - rašoma STT pranešime.

Taip pat tiriama, ar minimas valstybės tarnautojas provokavo duoti ir priėmė kyšį iš vienos įmonės direktoriaus, suteikdamas jam neskelbtinos informacijos apie institute vykdomus viešuosius pirkimus ir tokiu būdu sudarydamas palankias sąlygas šiai bendrovei laimėti konkursą.

Šiame tyrime įtarimai pareikšti šešiems asmenims – valstybės tarnautojui ir suinteresuotų įmonių atstovams.

Tai antras teisėsaugos tyrimas, kuriame figūruoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Vykstant kitam tyrimui įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo buvo pateikti šios tarnybos direktoriui Jonui Miliui. Teisėsauga įtaria, kad šaldyto maisto produktų bendrovė „Judex“ per Seimo narį Petrą Gražulį siekė paveikti tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

Vykdant šį tyrimą teisėsauga taip pat atliko kratas Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute.

STT praėjusią savaitę taip pat pranešė Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje nustačiusi korupcijos rizikos veiksnių.

BNS

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode