Veterinarijos tarnyba „Judex“ koldūnuose rado salmonelių

„Šiai dienai buvo paimta 230 produkcijos mėginių. Dabar jau ištyrėme 220 ir ištyrus šiuo mėginius, buvo nustatyta jau minėtame „Liuks“ gaminyje nustatyta salmonela. Čia yra tas pats mėginys, kur STT buvo atsiuntusi mums protokolą, kur tyrė kita laboratorija“, - BNS sakė tarnybos Veterinarijos skyriaus viršininko pareigas laikinai einantis Mantas Staškevičius.

„Buvo patvirtinta išvada, kad tuose „Liuks“ koldūnuose yra salmonela. Tų produktų jau nebėra rinkoje, jie yra išimti. Dabar jie bus grąžinti įmonei ir sunaikinti“, - pridūrė M.Staškevičius.

Anot jo, likę 10 „Judex“ produktų mėginių turėtų būti ištirti iki penktadienio.

M.Staškevičiaus žodžiais, norint vėl pradėti gamybą įmonėje, bendrovė iki rugpjūčio 22 dienos turi pašalinti visus trūkumus - ji jau dezinfekavo bei išplovė cechą, o tarnyba yra paėmusi 10 mėginių, kurie parodys, ar bendrovė teisingai atliko dezinfekciją.

„Tik kai gausime atsakymus dėl dezinfekcijos efektyvumo, tikrinsime bendrovę ir žiūrėsime bei spręsime, ar jie viską pakankamai gerai atliko. Tada jau spręsime dėl įmonės veiklos atnaujinimo“, - tvirtino M.Staškevičius.

Jo teigimu, tarnyba daro prielaidą, kad salmonelių bakterijos į produkciją galėjo patekti per mėsos žaliavą.

„Salmonela gali atkeliauti per žaliavas. Greičiausiai taip ir buvo. Mūsų yra tokia prielaida, kad galėjo atkeliauti per žaliavas, bet kol neatėjo visų tyrimų rezultatai, negalime daryti išvados“, - kalbėjo M.Staškevičius.

Salmonelių jau anksčiau rasta vienoje „Liuks“ koldūnų partijoje, tačiau apie šiuos rezultatus Veterinarijos tarnybai pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), kurios užsakytą „Judex“ produktų tyrimą atliko Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas. Kaip jau skelbta, 6-iuose „Judex“ produkcijos mėginiuose Veterinarijos tarnyba rado ir didesnę nei leistina žarninių lazdelių koncentraciją. Tarnyba „Judex“ veiklą sustabdė rugpjūčio 5 dieną.

Tarnybos teigimu, žarninės lazdelės nėra pavojingos žmogaus sveikatai, tačiau rodo netinkamą maisto produktų gamybos higieną. Salmonelės sukelia salmoneliozę, jeigu produktai nėra tinkamai termiškai apdoroti - šios bakterijos žūsta aukštesnėje nei 70 laipsnių temperatūroje.

STT Veterinarijos tarnybai pateikti dokumentai rodo, kad dar viena bakterija - listerija - rasta Rusijos rinkai skirtuose „Judex“ koldūnuose „Russkije“.

Teisėsauga įtaria, kad „Judex“ per Seimo narį Petrą Gražulį siekė paveikti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus. Šiame tyrime jos vadovui Jonui Miliui pareikšti įtarimai prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu tarnyba. Teisėsauga taip pat įtaria, kad tarnyba ar jai pavaldžios įstaigos galėjo gauti informacijos iš Rusijos apie „Judex“ produkcijoje rastą listerijos bakteriją, tačiau šį faktą nuslėpė ir nesiėmė veiksmų.

Vilnius, rugpjūčio 18 d. (BNS).

Nuotrauka BNS

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode