Pirmą kartą Lietuvoje - unikalus Leonardo da Vinči instrumentas


Viola organista - vienas iš L. da Vinci projektuotų instrumentų. Nors XV-ame amžiuje jis taip ir neišvydo dienos šviesos, tačiau bandymų jį sukonstruoti buvo ne vienas. Sėkmė aplankė lenkų pianistą bei muzikos instrumentų konstruktorių Slawomirą Zubrzyckį, ketverius metus pašventusį Codex Atlanticus brėžiniams, o 2013 - aisiais pristačiusį vienetinį instrumentą. Viola organista savo išvaizda primena fortepijoną, tačiau dėl vidaus sandaros ypatumų skamba lyg vargonų, klavišinio bei styginių lydinys.
Pirmą kartą S. Zubrzyckis viola organista skambino Karališkajame Krokuvos fortepijono festivalyje. Pasirodymas sulaukė didžiulio pasaulinės žiniasklaidos dėmesio - instrumentas buvo pristatytas tokiuose žiniasklaidos kanaluose kaip BBC, The Telegraph, France 24, Deutsche Radio Kultur, Corriere della Sera, MSN, Oman Daily Observer, Hindustan Times, Taipei Times, o koncerto įrašai Youtube tinkle sulaukė kelių milijonų peržiūrų.
Nuo to laiko atlikėjas nuolat pasirodo ankstyvosios ir klasikinės muzikos festivaliuose skirtingose Europos šalyse, taip pat įrašė du muzikinius albumus. Jie unikalūs ne tik dėl paties instrumento, tačiau tai ir pirmasis lenkiškas muzikinis projektas, kuriam lėšas skyrė viso pasaulio muzikos mėgėjai, pasinaudoję minios finansavimo platforma Kickstarter.
„Leonardo da Vinci piešinys yra šio instrumento pagrindas. Nors tai nebuvo techninis brėžinys, apimantis visą reikiamą informaciją, tačiau jo pakako instrumento koncepcijai suvokti," - sako S. Zubrzyckis, pirmą kartą atvykstantis koncertuoti į Lietuvą.
Rugpjūčio 19 d., 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje – vienas labiausiai intriguojančių Kristupo vasaros festivalio koncertų, rengiamas kartu su Lenkijos institutu Vilniuje. Galbūt viola organista ateityje ir nepakeis fortepijono bei styginių ansamblių, tačiau bent kartą jį išgirsti būtina! Programoje - M. Marais, C. F. Abel, C. Ph. E. Bach ir kt. kūriniai. 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode