Kalbos premija šiemet skirta kalbininkui A. J. Pupkiui

Premija jam skirta už viso gyvenimo nuopelnus – reikšmingą indėlį į lietuvių kalbos norminimą, visuomenės švietimą ir lietuvių kalbotyros istorijos puslapių įamžinimą ateities kartoms, trečiadienį pranešė Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija.

„A. J. Pupkis – vienas daugiausia nuveikusių visuomenės kalbinio ugdymo organizatorių ir vykdytojų, turintis didelį autoritetą kalbininkų bendruomenėje ir visuomenėje, – rašoma pranešime. – Į lietuvių kalbotyros istoriją jis įėjo kaip lietuvių bendrinės tarties normintojas, kalbos kultūros teorijos kūrėjas, kalbos rekomendacijų rinkinių rengėjas, vakarų aukštaičių kauniškių šnektų žodynų autorius ir bendraautorius.“

Kalbininkas yra parengęs Juozo Balčikonio ir Andriaus Ašmanto rinktinius raštus, monografiją „Andrius Ašmantas: gyvenimas ir kūryba“, knygas „Juozas Balčikonis ir didysis Lietuvių kalbos žodynas“, „Lietuvių kalbos sąjūdis 1968–1988“.

Visuomenei A. J. Pupkis žinomas kaip šviečiamosios kalbinės veiklos dalyvis ir organizatorius, kalbos normų skleidėjas ir populiarintojas.

Kalbininkas nuo XX amžiaus 7-ojo dešimtmečio neatlygintinai darbavosi visuomeninėse lietuvių kalbos ugdymui skirtose organizacijose.

Daugiau kaip dešimtmetį A. J. Pupkis buvo Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narys, šiuo metu yra Lietuvių kalbos draugijos garbės pirmininkas.

Žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės Felicijos Bortkevičienės (1873–1945) atminimą įamžinanti Kalbos premija skiriama už reikšmingą, neatlygintinai atliekamą lituanistinę veiklą Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams, organizacijoms ar institucijoms.

Premiją planuojama įteikti gruodžio 7 dieną Valdovų rūmuose Vilniuje.

Vilnius, birželio 17 d. (BNS).

Manosalis.lt nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“   sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode