Nemuno vandenyje nustatytas sumažėjęs deguonies lygis, tačiau trūkumo nėra

Gavus informacijos apie masiškai gaištančias žuvis ir gyvius Nemune ties Gardinu Baltarusijoje, pirmadienį agentūros ekspertai paėmė vandens mėginius iš Nemuno ties Alytumi ir Druskininkais

Agentūros teigimu, šalia Druskininkų imtuose Nemuno vandens mėginiuose nustatyta 5,7 ir 6,3 miligramo litre ištirpusio deguonies koncentracija, kai ribinė vertė yra nuo septynių ir daugiau, minimali – keturi miligramai.

„Šie tyrimų duomenys rodo, jog deguonies koncentracija vandenyje yra mažesnė už ribinę vertę, bet nesiekė minimalios kritinės ribos, kuri turi labai didelę reikšmę gyviesiems vandens organizmams“, – rašoma pranešime.

Imant mėginius taip pat nustatyta ir vandens temperatūra, ji siekė apie 20-21 laipsnį, todėl, pasak agentūros, deguonies sumažėjimą galėjo lemti aukšta temperatūra.
 
„Kuo aukštesnė vandens temperatūra, tuo mažiau deguonies jame ištirpsta“, – teigia agentūra.

Kitus tyrimų rezultatus planuojama turėti kitos savaitės pradžioje, taip pat bus atliekami papildomi vandens toksiškumo tyrimai.

Vilnius, birželio 16 d. (BNS).

Susisiekimo ministerijos nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“   sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode