Kroatija atveria savo sienas Lietuvos ir dar devynių ES šalių piliečiams

„Laikinas draudimas kirsti sieną turizmo“ tikslais buvo panaikintas, per ministrų kabineto posėdį paskelbė ministras pirmininkas Andrejus Plenkovičius.

Sienos atveriamos dešimčiai valstybių, kurios panašiai sėkmingai suvaldė koronaviruso plitimą, pareiškė jis. Tarp tokių šalių yra Austrija, Čekija, Estija, Vokietija, Vengrija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Slovakija ir Slovėnija.

4,2 mln. gyventojų turinčiai Kroatija gana neblogai pavyko suvaldyti koronaviruso protrūkį. Šalyje registruota maždaug 100 su COVID-19 susijusių mirčių ir kiek daugiau nei 2 tūkst. užsikrėtimo atvejų.

Kroatija pradėjo švelninti dėl koronaviruso pandemijos įvestus suvaržymus anksčiau šį mėnesį. Ji atvėrė savo sienas ES piliečiams, keliaujantiems darbo tikslais, taip pat asmenims, kurie turi šalyje nekilnojamojo turto, laivą arba gali patvirtinti rezervavę sau gyvenamąją vietą.

Nuo šiol 10 ES valstybių piliečiams nereikės deklaruoti savo atvykimo į šalį priežasties. Prieš kelionę jie galės pateikti savo asmens duomenis specialiai sukurtoje interneto svetainėje, kad sutrumpintų laukimo pasienyje laiką.

Gerėjant epidemiologinei padėčiai kitose šalyse, valstybių sąrašas bus papildytas, pridūrė A. Plenkovičius.

Prognozuojama, kad šiemet maždaug penktadalį įplaukų į Kroatijos biudžetą atnešantis šalies turizmo sektorius dėl pandemijos susitrauks net 70 procentų.

Pernai Kroatijoje šalyje apsilankė maždaug 20 mln. poilsiautojų iš užsienio. Daugiausia juos viliojo Kroatijos Adrijos jūros pakrantė ir palei ją išsibarsčiusios daugiau nei 1000 salų.

Pasiekti Kroatiją lėktuvu iki šiol yra sudėtinga, tikimasi, kad nemažai turistų atvyks sausumos keliais iš Austrijos, Vokietijos ir Slovėnijos.

Taip pat tikimasi sulaukti kempingus ir vandens keliones mėgstančių poilsiautojų, atsižvelgiant į dabartinius reikalavimus laikytis socialinio atstumo.

Šią savaitę elektroninis žurnalas „Croatija Week“ pranešė, kad Kroatijoje jau atsidarė 133 viešbučiai ir 65 kempingai.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Zagrebas, gegužės 28 d. (AFP-BNS).

Vpt.lrv.lt nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode