Lietuva skyrė 10 tūkst. eurų paramą veido kaukių gamybai Butane – URM

Jos teigimu, trečiadienį Lietuvos ambasadorius Indijoje Julius Pranevičius pasirašė susitarimą su Butano nevyriausybine organizacija „Zamin Friends Forever” dėl paramos skyrimo veido kaukių gamybai.

Kaip BNS informavo užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė, skirta parama siekia 10 tūkst. eurų.

Šiuo projektu, anot ministerijos, Lietuva prisidės prie kitų Europos šalių pagalbos remiant Butano pastangas kontroliuoti koronaviruso plitimą.

„Planuojama, kad bus pagaminta beveik 50 tūkst. kaukių, kurios pirmiausiai bus išdalintos labiausiai pažeidžiamiems gyventojams“, – rašoma pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad projekto vykdytojai planuoja įdarbinti kalėjime esančias moteris, kurios įgis reikalingų siuvimo įgūdžių ateičiai, be kita ko, tai leis Butanui, kuris iš esmės yra priklausomas nuo užsienio produkcijos, pačiam apsirūpinti reikiamomis priemonėmis.

URM teigia, kad Lietuva pastaruosius kelerius metus vykdė vystomojo bendradarbiavimo projektus su Butanu tekstilės srityje – 2019 metų spalį Vilniuje, Valdovų rūmuose, buvo atidaryta Butano karališkųjų apdarų paroda, o 2021 metų pradžioje Lietuvos tekstilė bus pristatoma Butano gyventojams.

„Rengdamos parodas šalys taip pat apsikeičia geriausia muziejininkystės, edukacinių programų organizavimo patirtimi ir didina šalių žinomumą tarp savo gyventojų. Kiekvienais metais Butaną aplanko mažiau nei 100 Lietuvos piliečių“, – teigiama pranešime.

Butanas – Pietų Azijoje, tarp Kinijos ir Indijos, įsispraudusi karalystė, turinti 750 tūkst. gyventojų ir žinoma kaip viena laimingiausių valstybių pasaulyje.

Vilnius, gegužės 28 d. (BNS).

SAM nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode