Ssc pirmasis
Ssc antrasis

Po dviejų savaičių karantino keleiviai išleidžiami iš kruizinio laivo Japonijoje

Daugiau kaip 500 žmonių iš šio laivo buvo diagnozuotas koronavirusas COVID-19. Tai didžiausias šios ligos protrūkio židinys, neskaitant jo epicentro Kinijoje. Kruizinio laivo sąlygos pasirodė esančios itin palankios plisti naujajam virusui, nepaisant karantino priemonių.

Artimiausiomis valandomis laivą turėtų palikti apie 500 keleivių. Pareigūnų teigimu, keleivių išleidimas gali užtrukti iki trijų dienų, kol apdorojami tyrimų rezultatai.

Japonija buvo priversta teisintis, sulaukusi kritikos dėl savo reakcijos į krizę laive „Diamond Princess“, atplaukusio į Jokohamos uostą vasario pradžioje, nes kiekvieną dieną buvo užfiksuojama dešimtys naujų užsikrėtimo atvejų.

Karantinas kruiziniame laive, kuriame buvo daugiau nei 3,7 tūkst. keleivių ir įgulos narių iš daugiau nei 50 šalių ir regionų, buvo paskelbtas paaiškėjus, kad vienam buvusiam šio laivo keleiviui, praėjusį mėnesį išlipusiam Honkonge, nustatytas naujasis koronavirusas.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

Jokohama, Japonija, vasario 19 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode