Trakai pradeda Kultūros sostinės metus

Ta proga numatomas pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ koncertas, Kultūros sostinės medžio perdavimas ir eglutės įžiebimas.

Kultūros sostinės renginiais Trakai planuoja pabrėžti savo istoriją ir daugiatautiškumą.

Kurortas prisistato kaip gediminaičių dinastijos lopšys, Lietuvos valdovų Kęstučio ir Vytauto Didžiojo tėvonija bei rezidencija, taip pat akcentuoja viduramžių LDK sostinės paveldą ir daugiatautę bendruomenę.

Vėliau visus metus Trakuose vyks profesionalaus meno meistrų ir mėgėjų kultūros renginiai – parodos, koncertai, festivaliai.

„Šiais, 2020 metais,  turėsime ir išskirtinių renginių – vyks tarptautinis meno festivalis „Transmisijos“, o Trakų istorijos muziejus pirmą kartą istorijoje organizuos ir visus kvies į Valstybės savaitę – „Vėliavų šventę“, kuria bandysime inicijuoti ir visoje Lietuvoje įtvirtinti naują tradiciją: švęsti savo Valstybę renginių dešimtadieniu – nuo liepos 6-ją karaliaus Mindaugo karūnavimo  iki liepos 15-sios – šlovingos mūsų protėvių pergalės Žalgirio mūšyje, dienos“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Planuojama, kad vasario 16-ją į Trakus atvyks meninio performanso „Signatarų eisena“ specialioji versija, dedikuota „Trakams – Lietuvos kultūros sostinei 2020“.

Projekto „Lietuvos kultūros sostinė“ tikslas – skatinti Lietuvos regionų gyventojų kultūrinį aktyvumą ir kūrybingumą, plėtoti kultūrą ir meną, kūrybines iniciatyvas, kultūros prieinamumą.

2021 metais Lietuvos kultūros sostine taps Neringa, 2022 metais – Alytus. 

Autorius: Jūratė Skėrytė

Vilnius, gruodžio 6 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode