Naujas įstatymas leistų atsiųsti pasą, paprasčiau išduoti vaikams iki dvejų metų

Naujos redakcijos Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymas parengtas šalies teisę suderinant su Europos Sąjungos reglamentavimu, taip pat siekiant dokumentų išdavimą padaryti patogesnį.

Įstatymo projekte kaip alternatyvus dokumento išdavimo būdas įrašoma galimybė piliečiui jo pageidavimu ir lėšomis naują asmens tapatybės kortelę ar pasą išsiųsti saugiu būdu, įteikiant juos piliečiui, globėjui ar kitam teisėtam atstovui asmeniškai.

Šiuo metu naują asmens tapatybės kortelę ar naują pasą siunčiant saugiu būdu gali gauti tik užsienio valstybėje gyvenantis pilietis, jo pageidavimu ir lėšomis. Dokumentą siunčia konsulinė įstaiga.

Dar vienas pakeitimas – pateikiant dokumentus dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo ar keitimo vaikui iki dvejų metų nebūtų būtinas jo atvykimas į Migracijos departamentą ar konsulinę įstaigą. Šiuo metu nereikalaujama atvykti vaikams iki vienų metų.

Naujasis įstatymas taip pat draustų išduoti asmens dokumentą, jei piliečiui būtų paskirta kardomoji priemonė – dokumentų paėmimas.

Autorius: Milena Andrukaitytė

Vilnius, spalio 6 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode