Romas

Irake per spūstį šiitų šventykloje žuvo mažiausiai 31 žmogus

 

Irako Karbalos mieste per spūstį šiitų šventykloje antradienį, minint svarbiausią šios bendruomenės kasmetinę šventę Ašūrą, žuvo mažiausiai 31 piligrimas, pranešė Sveikatos ministerija.

Dar 100 žmonių buvo sužaloti maldos namuose, esančiuose apie 100 km į pietus nuo Bagdado, nurodė ministerijos atstovas Saifas al Badras (Saifas Badras). Pasak jo, 10 nukentėjusiųjų būklė yra kritinė, o aukų skaičius gali augti.

Šimtai tūkstančių šiitų piligrimų kasmet vyksta į Karbalą minėti Ašūros.

Per Ašūrą šiitai imamo Husseino, islamo pranašo Muhammado (Muhamado) vaikaičio, žūtį 680 metais per mūšį su kalifo Yazido (Jazido) pajėgomis. Jo žūties metinės minimos kasmet 10-ąją pirmojo musulmonų kalendoriaus mėnesio Muharamo dieną.

Imamo Husseino žūtis yra susijusi su ginču dėl to, kas turėjo tapti kalifu ir Pranašo įpėdiniu. Galiausiai šis ginčas išsirutuliojo į nuožmų islamiškojo pasaulio skilimą bei sunizmo ir šiizmo atsiradimą.

Viso pasaulio šiitams Ašūra yra kovos su priespauda simbolis.

Redaktorius: Rūta Androšiūnaitė

Bagdadas, rugsėjo 10 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode