G. Nausėda atvyko į Vokietiją, dėmesio centre – gynybos reikalai, ES darbotvarkė

 

 

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį atvyko į Vokietiją, kur oficialaus vizito metu daugiausia dėmesio žada skirti europinei darbotvarkei ir saugumo klausimams.

Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas su prezidento delegacija nusileido Berlyno Tegelio oro uoste, prezidentą pasitiko Garbės sargybos kuopa.

Apie pusę dviejų popiet Lietuvos laiku G. Nausėdą priims Vokietijos kanclerė Angela Merkel, po jų susitikimo numatoma spaudos konferencija.

Tai yra trečiasis prieš mėnesį pareigas pradėjusio eiti Lietuvos prezidento vizitas į užsienį. Anksčiau G. Nausėda lankėsi kaimyninėse Lenkijoje ir Latvijoje.

Prieš vizitą G. Nausėda Vokietiją pavadino „viena svarbiausių Lietuvos gynybos, saugumo ir ekonominių partnerių Europoje“ ir žadėjo siekti sustiprinti prekybinius santykius.

Megzdamas asmeninį santykį su įtakingiausia Europos politike A. Merkel, G. Nausėda su ja ketina bendrauti vokiškai – šią kalbą prezidentas gerai išmoko studijuodamas Vokietijoje 1990-1992 metais.

Didelį dėmesį vizito metu numatoma skirti bendradarbiavimui gynybos srityje. NATO batalionui Lietuvoje vadovaujanti Vokietija šalyje yra dislokavusi apie 550 karių, o Lietuva iš Vokietijos perka karinės technikos ir įrangos už beveik pusę milijardo eurų.

Vizito metu bus deklaruotas noras ir toliau gilinti karinį bendradarbiavimą, gali būti aptarti kai kurie kariniai įsigijimai.

G. Nausėda taip pat turėtų išsakyti rūpestį dėl Baltarusijoje netoli Lietuvos sienos statomos Astravo atominės elektrinės saugumo, šalies siekį naujajame ES biudžete užsitikrinti didesnes išmokas žemdirbiams ir vadinamąsias sanglaudos lėšas, skirtas mažinti skurdesnių regionų ekonominį atsilikimą.

Didžiausias nesutarimas dvišaliuose santykiuose yra Rusijos eksporto dujotiekio Baltijos jūros dugnu „Nord Stream 2“ tiesimas. JAV, Lenkija ir Baltijos šalys sako, kad dujotiekis padidins ES priklausomybę nuo Rusijos. Vokietija teigia, kad projektas atpigins dujas.

Vokietija gali bandyti užsitikrinti didesnę Lietuvos paramą aštrėjančiuose ginčuose su JAV ir siekti lietuvių įsipareigojimo dalyvauti perskirstant migrantus ES.

Prezidentą vizito metu lydi pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Ji kartu su prezidentu trečiadienio popietę apsilankys prie Berlyno sienos. D. Nausėdienė Berlyne taip pat lankysis Vokietijos amatų rūmuose. 

Ketvirtadienį G. Nausėda susitiks su Vokietijos prezidentu Franku Walteriu Steinmeieriu (Franku Valteriu Šteinmejeriu).

Autorius: Vaidotas Beniušis

Berlynas, rugpjūčio 14 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode