Stiprinama azartinių lošimų valstybinė kontrolė

Numatyta įpareigoti lošimų organizatorius visus lošimo automatus sujungti į elektroninę lošimo automatų duomenų valdymo sistemą, čia kaupiami duomenys būtų perduodami Lošimų priežiūros tarnybos kontrolei. Taip pat turės būti sudarytos galimybės lošimo automatų veikimo kontrolę vykdyti nuotoliniu būdu. Kitas svarbus aspektas - lošimų organizatoriai privalės filmuoti prie lošimo stalų vykstančią įmokėtų sumų ir žetonų inventorizaciją.

Tai sisteminis požiūris į pakankamai specifinę sritį, būtent mūsų Vyriausybės programoje numatytos specialios azartinių lošimų kontrolės priemonės, tarp jų – didinti pažangiomis technologijomis pagrįstą lošimų kontrolę“, - teigia premjeras Saulius Skvernelis.

Valstybės kontrolė, dar 2015 metais atlikusi lošimų organizavimo valstybinės priežiūros auditą, rekomendavo Vyriausybei užtikrinti sąžiningą, skaidrų lošimų veiklos vykdymą, efektyvesnę lošimų organizatorių įplaukų ir išmokų kontrolę. Azartiniai lošimai – tai ne tik pramoga ir viena iš poilsio formų. Nepaisant to, kad ši veikla duoda pajamų valstybės biudžetui, ji turi ir kitą, žalingą pusę, todėl būtinas labai aiškus reglamentavimas.

Įstatymo projekto rengėjai dėl lošimo automatų sujungimo į elektroninę duomenų valdymo sistemą konsultavosi su valstybių, kuriose panašūs projektai sėkmingai įgyvendinti - Austrijos, Danijos, Estijos, Latvijos, Norvegijos, Švedijos, Šveicarijos finansų ministerijų ir lošimų priežiūros tarnybų atstovais.


Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode