SSC

Santaros klinikose dėl kraujo trūkumo gali būti stabdomos operacijos

„Santaros klinikų  Kraujo centras (Santariškių g. 2) kreipiasi į visus potencialius donorus – kviečiame kuo skubiau atvykti  kraujo donorystei. Kiekvienas donoras yra gyvybiškai svarbus pacientams. Šiuo metu donorų aktyvumas stipriai sumažėjęs, todėl kyla pavojus, jog gali tekti stabdyti dalį planinių operacijų“, – sakoma pranešime.

Galintys paaukoti kraujo kviečiami registruotis tel. 8 676 00 078, 8 688 62 707 arba www.tavokraujas.lt .

Nacionalinis kraujo centras (NEC) savo ruožtu irgi kviečia aukoti kraujo.

„Pastaruoju metu Lietuvos ligoninėms labai trūksta 0 (I) grupės kraujo. Todėl šią kraujo grupę turinčių donorų pagalba šiandien gyvybiškai svarbi. Taip pat labai jaučiamas ir kitų grupių kraujo trūkumas“, – nurodo NEC.

Centro donorystės skyriaus vedėjas Paulius Norkus BNS sakė, kad trūkumas dažnai susidaro dėl nedarbo dienų. Kraujo surinkimo punktai nedirbo gegužės 1 ir 7 dienomis.

„Yra tiesiog labai didelis poreikis, ypač iš didžiųjų ligoninių, taip pat ir iš Santariškių (Santaros) klinikų. Mes matome trūkumo koreliaciją su šventėmis, po kiekvienos šventės mes gyvename įtemptai, bet atsargų mes negalime sukaupti ilgam laikotarpiui. Nors ir matome, kad bus šventė, ir galime numanyti, kad bus didesnis poreikis, tačiau tai pakankami sunku valdyti dėl to, kad, pavyzdžiui, trombocitai geri penkias dienas“, – sakė P.Norkus.

Vilnius, gegužės 9 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode