Reklama 2

Viskonsine per šaudymo incidentą sužeisti keturi žmonės


 

Viskonsine vienos programinę įrangą gaminančios bendrovės biure trečiadienį buvo pašauti keturi žmonės, pranešė vienas Madisono miesto pareigūnas.

Šaudymas įvyko trečiadienį paryčiais Midltone. Anot miesto administratoriaus Mike'o Daviso (Maiko Deiviso), įtariamas šaulys taip pat buvo sužeistas. Informacijos apie aukų būklę dar nepaviešinta.

Seimas svarstys, ar įteisinti vertinimo kriterijus gydymo paslaugoms


 

Seimas po pateikimo pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui pakeisti asmens sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų, sąrašo sudarymo ir keitimo tvarką. Seimo komitetuose bus svarstomas siūlymas, jog į PSDF biudžeto lėšomis apmokamų gydymo paslaugų sąrašą būtų įtrauktos tik tos paslaugos, kurios atitiktų keliamus kriterijus.

Popiežiaus katechezė: Gerbkime tėvus, niekuomet jų neįžeiskime


 

Gerbkime tėvus, kad mūsų gyvenimas būtų laimingas. Šią auksinę gyvenimo taisyklę priminė Šventasis Tėvas trečiadienį bendrosios audiencijos katechezėje. Popiežius Pranciškus trečiadienį Šv. Petro aikštėje pratęsė pokalbių apie Dešimt Dievo įsakymų ciklą, primindamas ketvirtąjį Dievo įsakymą: „Gerbk savo tėvą ir motiną!“. Šis įsakymas slepia ilgo ir laimingo gyvenimo pažadą. Daugybė šventųjų mums liudija, kad su Jėzumi vaikystės žaizdos gali tapti naujų galimybių versme. Tereikia susitaikyti su savo gyvenimu, daugiau nebeklausti “kodėl?“, o klausti “kam?”: kam Dievas mane parengė per mano gyvenimą?

Neišvengiama rudens problema – „nematomi“ pėstieji: patarimai, kaip apsisaugoti


 

Trumpėjant dienoms šalies vairuotojai kaip ir kasmet vis dažniau susiduria su „nematomais“ pėsčiaisiais. Nors atšvaitai pamažu populiarėja ir tarp suaugusiųjų, ir tarp vaikų, tačiau pernelyg didelis pasitikėjimas savo jėgomis ir net tamsių spalvų drabužiai sumažina pėsčiųjų matomumą iki minimumo bei didina riziką pakliūti į eismo įvykį, rašoma pranešime spaudai.

Premjeras vėl žada stabilizuoti kainų augimą


 

Premjeras Saulius Skvernelis dar kartą pažadėjo skatinti smulkųjį verslą, didinti konkurenciją prekyboje bei stabilizuoti kainų augimą. Jis teigė nesutinkantis su prekybininkų nuomone, jog Lietuva – mažiausių kainų šalis, ir žadėjo, jog Vyriausybė kitą savaitę svarstys kai kurias priemones. 

KTU mokslininkų studija: Lietuvai būtina patikimai prieinamų efektyvių vietinių pajėgumų plėtra

 

 

Rugsėjo 19 d. Kauno technologijos universiteto (KTU) Elektros energetikos sistemų katedros mokslininkai pristatė pirmą kartą tikimybiniu metodu atliktą Lietuvos elektros energetikos sistemos adekvatumo iki 2030 m. vertinimą. Studija parodė, kad artimiausioje ateityje Lietuvoje būtina patikimai prieinamų efektyvių vietinių pajėgumų plėtra elektros energetikos sistemos galių adekvatumui ir sistemos patikimumui užtikrinti.

Paryžiaus centras kiekvieno mėnesio pirmą sekmadienį bus skirtas pėstiesiems


 

Paryžiaus valdžia nusprendė nuo spalio 7-osios kiekvieno mėnesio pirmą sekmadienį uždaryti miesto centrą automobiliams, pranešė laikraštis „Le Figaro“.

„Paryžiaus merija surengė centrinių gatvių uždarymo automobiliams ir kitoms transporto rūšims eksperimentą, suteikdama pėstiesiems ir dviratininkams laisvę judėti. Kadangi tai sulaukė sėkmės tarp Paryžiaus gyventojų, nuo spalio 7 dienos kiekvieno mėnesio pirmąjį sekmadienį sostinės centras bus skirtas pėstiesiems“, – rašė laikraštis.

Energetikos ministerija siūlo lengvinti sąlygas elektros energiją gaminantiems vartotojams


 

Energetikos ministerija parengė Atsinaujinančių išteklių energetikos ir Elektros energetikos įstatymų pakeitimų projektus, kuriais siūloma dar labiau išplėsti elektros energijos vartotojų galimybes gaminti elektrą savo reikmėms ir ūkio poreikiams iš atsinaujinančių išteklių.

Dalis Energetikos ministerijos siūlomų pakeitimų pagerins sąlygas tapti elektros energiją gaminančiais vartotojais daugiabučių namų gyventojams ir taip paskatins mažosios žaliosios energetikos plėtrą miestuose.

Institucinės globos pertvarka: pagalba vaikams ir neįgaliesiems


 

Vaikai ir neįgalieji turės būti globojami ne institucijose, o atitinkamas paslaugas teikiant bendruomenėje ir šeimoje. „Jokie globos namai neatstos žmogui artimos aplinkos, šeimos ir buvimo bendruomenės dalimi. Todėl privalome padaryti viską, kad be tėvų likusiems arba riziką patiriantiems vaikams ir neįgaliesiems sudarytume tokias sąlygas,“ – Seime skaitytame pranešime apie Institucinės globos pertvarkos įgyvendinimą akcentavo socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Branduolinės technologijos: ne naikinimui, o vystymuisi


 

Arkivyskupas Paul Gallagher, Šventojo Sosto sekretorius santykiams su valstybėmis, dalyvavo Tarptautinės atominės energijos agentūros kasmetinėje konferencijoje ir pakartojo Šventojo Sosto paramą trims principams. Pirmiausia tai branduolinių ginklų plitimo ir platinimo prevencija, antra, tai branduolinio nusiginklavimo siekis, trečia, branduolinės energijos taikus panaudojimas asmenų ir visuomenių labui.

Stiprinama autorių teisių apsauga


 

Seimas po pateikimo pritarė Kultūros ministerijos parengtam Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pakeitimo projektui, numatančiam naujas teisių gynimo priemones, kurios užkirstų kelią neteisėtam turinio atgaminimui ir paskelbimui internetinėje erdvėje. Įstatymo projektu taip pat nustatomas efektyvesnis kompensacinio atlyginimo už kūrinių ir gretutinių teisių objektų atgaminimą asmeniniais tikslais paskirstymas ir panaudojimas.

Seimas paskelbs savivaldos, prezidento, Europos Parlamento rinkimų datas


 

Seimas antradienį priims sprendimus dėl kitąmet vyksiančių rinkimų datų.

Savivaldybių tarybų rinkimai numatyti kovo 3 dieną, prezidento – gegužės 12 dieną, Europos Parlamento rinkimų data numatyta gegužės 26-oji.

Savivaldybių tarybų nariai ir merai renkami ketverių metų kadencijai. Pastarieji savivaldos rinkimai vyko 2015 metų kovo 1 dieną.

Powered by BaltiCode