Ssc pirmasis
Ssc antrasis

Šalies keliams suteiktas „Baltijos kelio“ vardas

Ministrų kabinetas pritarė siūlymui valstybinės reikšmės magistraliniam keliui A2 Vilnius–Panevėžys ir keliui A10 Panevėžys–Pasvalys–Ryga suteikti „Baltijos kelio“ pavadinimą. Taip bus įamžinta 1989 m. vykusi didžiausia ir svarbiausia akcija „Baltijos kelias“, išreiškianti Baltijos šalių nepriklausomybės atgavimo siekius, ir gyva žmonių grandine sujungusi Lietuvą, Latviją ir Estiją.

Kaip pasiruošti, kad grupinė kelionė būtų lengvesnė?

Keliaujant grupėje dažniausiai neišvengiama vienokių ar kitokių sunkumų. Skirtingi pomėgiai ir lūkesčiai gali lemti įvairius nesutarimus, kurie paverčia išvyką ne malonumu, o tikru išbandymu. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad reikia atsisakyti tokio plano. Tinkamai pasiruošus, kelionė suteiks daugiau teigiamų emocijų ir leis labiau atsipalaiduoti.

„Volkswagen“ sieks padaryti perversmą Europos ir pasaulio keliuose su nauju elektromobiliu

Be didelių iškilmių, bet dalyvaujant ilgametei Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, didžiausias Vokietijos ir visos Europos automobilių gamintojas „Volkswagen“ pradėjo serijinę naujausios kartos elektromobilių gamybą. Būtent šie automobiliai, vokiečių nuomone, per kelerius artimiausius metus turėtų padaryti perversmą ir Europos, ir viso pasaulio keliuose, taip pat prisidėti prie kovos su klimato kaita.

Greičio mėgėjams – pareigūnų apynasris: į kelius išrieda nežymėti automobiliai, atsiras dar 130 vidutinio greičio ruožų

Policija  planuoja įsigyti kelias dešimtis nežymėtų automobilių. Pareigūnai sako, tai viena veiksmingiausių greičio kontrolei stiprinti skirtų priemonių. Kitais metais, planuojama, atsiras ir dar 130 vidutinio greičio ruožų, taip pat pusšimtis stacionarių greičio matuoklių. Dar trisdešimt tokių įrenginių žadama sumontuoti ir sostinės gatvėse.

Prasideda greitkelio Vilniaus–Kaunas pertvarkymo į magistralę darbai

Viena labiausiai apkrautų Lietuvos valstybinės reikšmės transporto arterijų – magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožas nuo 10,000 iki 95,000 km pradėtas rekonstruoti pagal automagistralėms keliamus reikalavimus. Po rekonstrukcijos minėtu ruožu bus galima važiuoti 130 km/h greičiu vasarą ir 110 km/h greičiu žiemą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Atnaujintas „Volkswagen Passat“: ar tai paskutinis pasispardymas?

Kai kurie gamintojai į vidutinės klasės sedanų ir universalų rinką moja ranka, nes pirkėjai vis dažniau į gatves išvažiuoja su naujais didesnio pravažumo modeliais. „Volkswagen“ gali matyti, kaip kadaise šlovės spinduliuose maudęsis „Passat“ sulaukia vis mažiau dėmesio, bet dėl to nepasiduoda ir pristato atnaujintą aštuntos kartos modelį, kurį išbandė ir LRT.lt.

Testas parodė, kad iš pirmo žvilgsnio dar geros padangos gali būti mirtinai pavojingos

Lyjant važiavimo saugumui itin didelę įtaką turi padangos ir jų protektoriaus gylis. Mažesnis protektoriaus gylis reiškia, kad prieš padangą susiformuoja didesnis vandens pleištas, sukeliantis akvaplanavimą – slydimą vandens paviršiumi, o padanga praranda kontaktą su kelio danga. Prasidėjus akvaplanavimui ratai nebereaguoja į vairo pasukimą, taip pat negali stabdyti ir automobilis praranda kontrolę, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Powered by BaltiCode