SSC

Kardinolas Claudio Hummes: Bažnyčia turi judėti pirmyn

Spalio 7 d. Amazonijos sinodo generalinis relatorius kardinolas Claudio Hummes savo pranešimu pradėjo neeilinę Vyskupų Sinodo Amazonijai asamblėją.

Kardinolas Claudio Hummes iš gausybės Sinode diskutuosimų temų išskyrė šešias pagrindines temas. Visų pirma, jis priminė nuolatinį popiežiaus Pranciškaus raginimą Bažnyčiai judėti pirmyn. Pasak Claudio Hummes, Bažnyčia negali likti pasyvi, susikoncentravusi į save, juo labiau negali nostalgiškai žvalgytis į praeitį, Bažnyčia turi atverti savo duris ir statyti tiltus – bendrauti su pasauliu. Jis ragino nebijoti naujovių ir teigė, kad šis Sinodas yra skirtas būtent naujų kelių ieškojimui.

Kardinolas antrąja tema įvardino įkultūrinimo ir tarpkultūriškumo svarbą Bažnyčios gyvenime. Anot jo, Bažnyčia atvira dialogui, ypač religijų ir kultūrų dialogui ir yra pasirengusi dalintis Sinodo įžvalgomis su kitomis Bažnyčiomis, religijomis, valstybėmis, institucijomis, bendruomenėmis.

Claudio Hummes pranešime taip pat pristatoma dvasininkų stokos vietinėse bendruomenėse problema. Esant dvasininkų trūkumui susiduriama su sakramentų suteikimo problemomis, ne visos bendruomenės turi galimybę bent kartą per savaitę švęsti šv. Mišias.

Sinodo metu bus nagrinėjama tema apie Bažnyčios darbą prižiūrint žemės planetą – mūsų „bendrus namus“. Kardinolas atkreipė dėmesį, kad gyvybė Amazonijoje dar niekada nebuvo tokioje didelėje aplinkos naikinimo ir išnaudojimo bei Amazonijos gyventojų žmogaus teisių pažeidimų grėsmėje, o Sinodas vyksta rimtos klimato ir ekologinės krizės, apimančios visą mūsų planetą, metu. Jis priminė, šiltnamio efekto sukeltą klimato disbalansą, besaikį žemės išteklių naudojimą, sakydamas, kad Žemė nebegali viso to pakelti. Claudio Hummes įvardino aplinkos, ekonominės, socialinės ir kultūrinės ekologijos svarbą. Pasak jo, viskas yra tarpusavyje susiję, todėl visa žemei daroma žala atitinkamai kenkia žmonėms ir visoms kitoms žemės būtybėms.

Buvo atkreiptas dėmesys į Amazonijos vidinę migraciją, skatinama susitelkti ne tik į Amazonijos miestų, bet ir skurdžiausių periferijų gyventojus, susiduriančius su socialinėmis ir religinėmis problemomis.

Galiausiai kardinolas paskutine tema iš pagrindinių sinode nagrinėtinų temų įvardino švaraus geriamo vandens stokos grėsmę. Buvo paminėta, kad vandens stoka tampa vis opesne problema visoje planetoje ir pabrėžė, kad Amazonija turi vieną iš didžiausių gėlo vandens rezervų planetoje. (AČ / VaticanNews)

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode