SSC

Mažeikių TAU – studijų pradžia

Gražina VERŠINSKIENĖ

Spalio 1-ąją, švenčiant tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, į studijas sugrįžti jau devintą kartą pakvietė Mažeikių trečiojo amžiaus universitetas (TAU). Senjorai renkasi pasiilgę naujų žinių, kupini gyvenimiškos patirties ir noro ja pasidalinti.

Vadovaus nauja rektorė

Šiemet senjorų laukia ne viena naujovė. Pirmiausia, į mokslus kibs vedini naujosios rektorės Anitos Avdaljan. Studentai senjorai šventiškai pasidabinę, smalsumo vedini vos tilpo Sodų pagrindinės mokyklos salėje. Vieni kitų pasiilgę, gal ir seniau besutikę, šnekučiavosi, domėjosi nauja veikla, rinkosi fakultetus. Tik saviveiklininkams nenutrūko veikla ir vasarą – teko ir festivaliuose koncertuoti, ir kviestiniuose renginiuose. Džiaugiasi ir didžiuojasi gražiausius palinkėjimus visiems parvežę nuo pirmosios ponios, prezidento žmonos.

Mokaisi – jaunėji

Kokia šventė būtų be svečių, be sveikinimo žodžių. Tad sugiedojus universiteto himną, jiems ir buvo suteiktas žodis, o jis buvo talpus, kaip žemaičiui pridera – trumpai, drūtai. Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Lina Rimkienė džiaugėsi, kad bene ketverius metus dėstė senjorams teisę, pasistengtų rasti laiko ir šiemet. Sodų pagrindinės mokyklos, po kurios stogu vietą rado ir TAU, direktorius Rolandas Volkovas džiaugėsi sakydamas, kad „savo buvimu įnešate šilumos mūsų mokyklai“. Gerų žodžių bei palinkėjimų išsakė Mažeikių švietimo centro direktorius Viktoras Prokopčukas, klubo „Mano namai“ vadovė Krista Kinčienė, Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovės. O Savivaldybės tarybos narys Česlovas Čyžas nuotaiką pakėlė pajuokavimu: „Atsivertęs išmaniojo kalendoriaus lapelį, radau įrašą – pagyvenusių žmonių diena. Kadangi nebuvo, kas mane pasveikintų su šia diena – tai pats save pasisveikinau“. Perdavęs Seimo nario K. Bartkevičiaus sveikinimą ir pasidžiaugęs augančiomis gretomis, palinkėjo jaunėti ir vis mokytis. „Nei jūs senjorai, nei studentai. Aš jums, rektore, pavydžiu, pas jus ateina motyvuoti ir apsisprendę studentai, jums nebereikia formuoti, o tik džiaugtis, sužinojus ką naujesnio, gražesnio“, – kalbėjo Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos direktorė Vaida Mikalauskienė. Prie visų sveikintojų prisidėjo ir saviškiai – sporto fakultetas pasidžiaugė, kad Anita sutiko jiems tarnauti net aštuonerius (juokauja) metus ir pažadėjo visada būti pagalbininkais. Auksodės moterys ne tik dainas dovanojo, bet ir savo simbolį – obuolį.

Gausus atlikėjų būrys

Svečių, senjorų laukė staigmena – gražus koncertas, kurį dovanojo TAU meno fakultetų studentai. Energija, šiluma liejosi per kraštus. Nepamiršta ir fakultetų veikla – skaidrė keitė skaidrę ne tik renginio pradžioje, bet ir viso koncerto metu. Du viename – ir koncerte buvai, ir veiklos pristatyme. Gausus saviveiklininkų būrys įsuko ir žiūrovus, visi tapo atlikėjais – kas dainą kartu traukė, kas į taktą lingavo ar šokėjoms trepsenimu pritarė. O kapelos vadovo A. Erlicko vadovaujama kapela ir sportuoti paskatino – tai sėst, tai stot.

Ir kaip skirstytis namo, kai dar kojos pačios kilnojasi. Susirinko šiltam bendravimui, naujokų krikštynom ir smagiam šokiui, grojant kapelos vyrams. „Nežinau, ką būčiau dariusi, jei prieš pora metų, nebūčiau atradusi universiteto. Man, grįžusiai iš Anglijos, tik keturios sienos būtų buvusios. O dabar nėra laiko liūdėti – tai repeticijos, tai išvykos koncertuoti“, – džiaugiasi TAU studentė šokėja.

Veiklos planai jau dėliojami – su mokyklos direktoriumi sutarta surengti spartakiadą – TAU sportininkai ir mokyklos mokiniai. „Spalio 11-ąją važiuojame koncertuoti į Telšių rajoną. Idėjų naujovėms turime, tik kol kas visų nenoriu atskleisti – tebūna staigmena“, – kalbėjo visada besišypsanti rektorė A. Avdaljan.

Autorės nuotraukaFormos viršus

Formos apačia

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode